Jump to content
  • 0

Question

Forumda bir arkadaş bir taş için konu açmıştı, o taş Türkiyede bulunmayan sadece hacıdan getirilebilecek bir taş demişti, ben o taşın adını bir yere not ettim ama bulamıyorum şimdi. Şimdi hacılar giderken sipariş ederiz adını hatırlayan varsa.

• Like 1

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Şifalı taşların hepsi Türkiye de var diye biliyorum bir Mekke taşı diye bir taş var belki ismi ordan aklında kalmış olabilir mi abla??

Kalseduan (Mekke-Döven taşı): Genellikle gri, açık mavimsi, parlaklığı mum gibi olan taşlardan kırmızı olanına kornelin, koyu yeşil olanına plazma, gök mavisi olana Mekke taşı deniyor. Karadeniz kıyıları, Ankara, Sivas ve Eskişehir civarında çeşitli türlerine rastlanıyor.

alıntı.

• Like 2

• 0

Türkiyede yok demişti konuyu açan arkadaş, ne konuyu açan arkadaşı hatırlıyorum ne taşın ismini.

• 0

Bizim burda da Hacdan getirilen taşlarla kolye yüzük yaptırırlar ama hiç taşın adını sormadım zaten bilmezler de hacdan geldi diyor kime sorsam

• 0

bu olabilirmi

Hacdan gelen akik taşından yapılmış yüzük, parmağa takılır ve bir dilek tutulur. Şayet dilek kabul olursa yüzük çatlar.

• 0
bu olabilirmi

Hacdan gelen akik taşından yapılmış yüzük, parmağa takılır ve bir dilek tutulur. Şayet dilek kabul olursa yüzük çatlar.

Bunuda bilmiyordum iyi oldu bu konuyada bakayım ama bu benim dediğim taşın adı değişik bir adı var. Konuyu açan benim yazdığımı görse iyi olur ama görürmü acaba.

• Like 1

• 0

yeni açılan konumuydu bu bilmiyorum ama ilgim oldugundan taşlara ben görseydim mutlaka not almıştım,böyle bir konu hiç hatırlamıyorum..başka bir konu içerisinde yazılmış olabilir sanırım..

• 0

Konu tamamen taşla ilgiliydi, birde geçen sene kurbandan sonraki bir zamandı sanıyorum çünkü konuya yorum yaptım dedimki şimdi hacıdan geldiler artık seneye

Biryere yazdım sonra dedimki ben bunu yazdığım yeri kaybederim, sonra dedimki konuyu açan arkadaşa sorarım adını. Şimdi ne konuyu açanı hatırlıyorum ne nereye yazdığımı. Kısmet değilmiş demekki.