Jump to content
Sign in to follow this  
Guest INRI

Allah'ın Sevgi Mektubu

Recommended Posts

gerçek ve değiştirilmemiş ayetleri olan kitapları tercih ederdik ama elinizde bu var madem ne yapalım baba oğul devam edin :)

INRI:Ama benim yasam yenilendi ve sevigiyi gösterdi senin yasam neyü gösterdi?

Yenilenen yasa!!! Yeni bir incil daha mı yazıldı? İsmi ne kim yazmış?

Benim yasam görecek gözü aklı olana sanırım sizlere değil.

Allah(cc) ismi sadece Kuran da mevcut.Bizim bildiğimiz Allah(cc) da oğlu ve eşi olmadığını doğurmadığını doğrulmadığını söylüyor.Sanırım artık nasıl hitap ediceğinizide karıştırıyorsunuz.

Guest zeynep_

İnri sen bize kuranı mı anlatmaya çalışacaksın yoksa ben mi yanlış anladım? "tabi siz durmadan böyle yazın bende azcık kuranı size anlatayım". Sen bize kuranı anlatma safhasına gelseydin müslümanlıktan hırıstiyanlığa geçmezdin!!!"ya iki ayet öğrenmişsiniz onu yazıp duruyorsunuz" diyorsun da sen müslümanlıktan ve hıristiyanlıktan ne anladın bize onu açıklar mısın bi zahmet? Yani islamiyette ne bulamadın da hıristiyanlıkta buldun onu soruyorum?

ya iki ayet öğrenmişsiniz onu yazıp duruyorsunuz.

yasa nedir biliyor musunuz.

tevratın yasası şudur:göze göz dişe diş yapacaksın ama ben birgün gelecek o yasayı bozacağım tevratım yasasıdır.

İsa da bu yasanın ikinci bölümünü tamamlamıştır.

çünkü sizin öldür dediğiniz kısım kaldırılacağı yani yasanın değişeceği tevratta yazar yani isa değişme bölümünü tamamlamıştır.

zaten yasa bir değişim geçirecekti yasanın gereğidir bu.

İsa bu yasayı böylece tamamlamıştır.

tabi siz durmadan böyle yazın bende azcık kuranı size anlatayım :)

Ah keşke sen o iki ayeti de anlayabilseydin de,şimdi göze göz,dişe diş yapanların kimler olduğunu bir görseydin.Savunduğun dinin adamları dünyayı tarımar edip,hallaç pamuğu gibi atanlar,günahsız insanları öldürenler değilmi?Hangi yasadan bahsediyorsun,siz hıristiyanlar,barış ve sevgi dolu da müslümanlarmı cani?Battıkça batıyorsun yeter,kes saçmalamayı,onun bunun saçmalıklarını savunacağına önce kendini bir dinle bak bakalım içindeki ses sana ne diyor.müslüman mahallesinde salyangoz sattığın yeter!

Guest Siddhartha

Siz ilahınıza Allah mı diyorsunuz sayın INRI?

İnri sen bize kuranı mı anlatmaya çalışacaksın yoksa ben mi yanlış anladım? "tabi siz durmadan böyle yazın bende azcık kuranı size anlatayım". Sen bize kuranı anlatma safhasına gelseydin müslümanlıktan hırıstiyanlığa geçmezdin!!!"ya iki ayet öğrenmişsiniz onu yazıp duruyorsunuz" diyorsun da sen müslümanlıktan ve hıristiyanlıktan ne anladın bize onu açıklar mısın bi zahmet? Yani islamiyette ne bulamadın da hıristiyanlıkta buldun onu soruyorum?

Evet bu soruya cevap ver yeter Inri başka birşey demene gerek yok!

Guest gizil efsun

Neden sorulara cevap verilmiyor?

Guest Siddhartha

Kendisi bizden kültürlü ve üstün zekalı olduğu için cevap vermeye tenezzül etmiyor.

Ya da bir ikinci ihtimal var (ki o daha gerçekçi): cevap veremiyor.

Guest gizil efsun

İlginç!Konu açıp cevap vermemek yada verememek.Savunduğu inanca o kadar değer veriyorsa,bence cevap vermeli.Neden konu açıyorlarki?