Jump to content
Sign in to follow this  
Guest INRI

Allah'ın Sevgi Mektubu

Recommended Posts

Guest INRI
Kendisi bizden kültürlü ve üstün zekalı olduğu için cevap vermeye tenezzül etmiyor.

Ya da bir ikinci ihtimal var (ki o daha gerçekçi): cevap veremiyor.

siz nasıl birisiniz ki?

cevap veremiyormuşçvereyim efendim bakalım neler sorulmuş.

--------------------

Yeni bir incil daha mı yazıldı? İsmi ne kim yazmış?

yeni incil değil tevrat incilden bahsediyorum.

EcE hanım bana o kadar söz ediyorsunuz. peki siz avatarınızdakinin pentagram olduğunu ve bunu sizin deyimizle allaha şirk koşan bir dinin işareti olduğunu aynı zamanda cadılarıb kullandığını biliyor musunz?

birde sizin anlamakta zorlandığınız konu incilde savaşma der kuranda savaş der anlayabildiniz mi?

Siz ilahınıza Allah mı diyorsunuz sayın INRI?

allah sözcüğünü eski arap hristiyanlarda kullanırdı allah derlerdi arapça kullandıklaır için sonra müslümanlık gelince allah sözcüğü özel bir sıfat aldı.Allah derken biz YHWH kastederiz.

goksel baban ne oluyor

baba oğul kutsal ruh tanrıdır.

göksel baba 3lü birliğin 1.sidir.

Guest mobilcell

INRI kardeşim unutmaki güneş doğduktuktan sonra ay ın hükmü kalmazmış

Hz.İsa (a.s) Hz.Muhammed (a.s) ümmet olma aşkıyla yandığı ve habeşistan kralının biz O nun hünerlerini dürüstlüğünü söylediklerinin de bizim kitabımızda yazdığını okumuştum dediği bir dinin içinden kalkıp gidip geriye dönmek aklın ve mantığın kabulü değildir ancak ve ancak maddi çıkarlar söz konusudur değil mi?

Çünkü hristiyan din adamlarının ve diğer misyonerlerin şu anda yaptıkları tek mücadele parayla iman satın almak ama yazıklar olsun ki para karşılığında ahiretini satanlara değil mi?

Guest INRI
INRI kardeşim unutmaki güneş doğduktuktan sonra ay ın hükmü kalmazmış

evet doğru güneş İsa mesihtir benim için:)

siz incili okudunuz mu?

hatta burda yorum yapan herkese soruyorum incili okudunuz mu?

Guest mobilcell

kitaplara gelince hristiyan bir din adamıyla olan bi sahbette incilin gerceğinin günümüzde olmadığını piyasada okunanların da saptırılmış olduğunu ki bu yüzden Allah ın dinin bölündüğünü oysa hristiyanlığı Allah u Teala nın tek bir din olarak yani parçalanmamış olarak yolladığını dinlemiştim ve KURAN-I AZİMÜŞŞAN da böyle der

biz gönderilen her dine her peygambere sahip çıkar inanırız fakat Allah u Teala nın kabul gördüğü din üzere yaşarız elbette tevrat zebur incil (hakiki) de bizim kitabımız ama biz Kuranın emir ve yasaklarını dinler onun men ettiğini men ederiz emri bil maaruf nehyi anil münkerdeniz hayatım sahabe hayatı yaşantımız sıratım mustakim son nefesimiz iman üzere olsun Allah u Teala sana da hidayeti İslamiyeti nasip etsin zira küffarla ancak kalpler kırılır bu da biz müslimlere men edilmiştir.

selametle...

Guest INRI

evet bende kutsal ışığı görünce iman eden imamı biliyorum?

siz bana kilise adını verir misiniz?hangi kilisedir nerdedir adı nedir rahibin?kaç yılında?

özelden atarsanız sevinirim.

saygılar

İncil'de Hz.İsanın Güzel Sözleri .

1-Birbirinizle barış içinde yaşayın.

2-Kardeşler, boş gezenleri uyarın, yüreksizleri cesaretlendirin, güçsüzlere destek olun, herkese karşı sabırlı olun.

3-Bütün insanlar için her zaman iyiliği amaç edinin.

4-Her zaman sevinin.

5-Sürekli dua edin.

6-Her durumda şükredin.

Biz Hz.İsa'yı güzel bir peyganber olarak biliriz sayın INRI.

Mensup olduğunuz dine saygım sonsuz.

İncili okumuş bir kişi olarak yazılanların çoğu bizim kutsal kitabımızdakilerle birebir sadece anlatım şekli farklı buda zannedersem zaman içerisinde kitabın insanoğlu tarafından yazılması neticesinde olmuş.Sonuç itibari ile sizin yolunuz farklı bizim yolumuz farklı ama varılan tek sonuç güzeller güzeli yaratıcı.

Guest INRI

sevhili LOVE sizin inancınızı biliyorum.bölümün amacıda belli ama siz yinede söyleme gereği duymuşsunuz birşey diyemem.

benim rahatsız olduğum şey inanaca fazla saldırı olması bende iki konu açtım hemen laf hatta biri silindi biri kilitlendi?!

Guest mobilcell

INRI kardeşim hangisin adını vereyim ki ben menzile bağlanmadan önce araştırmaya girdim bir çok din bir çok inanış bir çok insan tanıdım ama boş hep boş eksik kalan bir şeyler vardı neydi neredeydi anlayamadım nihayet 96 senesinde yabancıların (alman,rus,suriye,danimarkalı) oluşturduğu bir kafile ile menzile gidileceğini duydum adıyaman ın bir ilçesi burda Allah dostunun olduğu söyleniyordu eyvallah dedim o gün tüm arayışlarım sona erdi.

Kuran'ı kerimi okusaydınız hidayeti allahtan arar menzili aramazdınız.Allah dostları değerlidir yanlış anlamayın.

--------------------

sevhili LOVE sizin inancınızı biliyorum.bölümün amacıda belli ama siz yinede söyleme gereği duymuşsunuz birşey diyemem.

benim rahatsız olduğum şey inanaca fazla saldırı olması bende iki konu açtım hemen laf hatta biri silindi biri kilitlendi?!

Kimsenin hiçbir kimseye,dinine saygısızlık etme hakkı yoktur.İsteyen okur istemeyen okumaz.

Guest mobilcell

ve ben burayı sizin din adamlarınızdan öğrendim bana senin aradığın orda dediler o gün bu gündür oralıyım

size tavsiyemdir gidip görün yaşananlar anlatılanlarla aynı değildir bilirim insan hep kendinde olanı hakikat sanır bunun hakikat olup olmadığını ancak başkalarından öğrenir bu da görerek yaşayarak anlaşılır Elbette hristiyanlık gercek br din fakat şu da gerçektir ki son din İSLAM son peygamber HZ.MUHAMMED son kitap KURAN-I KERİM dir.Güneşi balçıkla sıvıyamazsınız

selametle