Jump to content
Sign in to follow this  
Guest INRI

Allah'ın Sevgi Mektubu

Recommended Posts

Her din mensubu ,kendi dinini mükemmel kabul eder.Hatta satanistler bile kendi düşüncelerinin mükemmel olduğunu savunurlar.Benimki mükemmel demek ne kadar doğrudur ?

Guest INRI
Her din mensubu ,kendi dinini mükemmel kabul eder.Hatta satanistler bile kendi düşüncelerinin mükemmel olduğunu savunurlar.Benimki mükemmel demek ne kadar doğrudur ?

ben mükemmel demem ben isa'yı takip etsemde tüm yollar ona çıkar ben bunu biliyorum =)

en mükkemel ne kadar doğru?evet bencede bunu düşünmek gerek :)

INRI!Benim,avatarımda kullandığım yıldız,pentagram falan değil..Kendimi bildim bileli yıldızdır,hani şu gökteki ve bayrağımıza bile sembol olmuş yıldız,okulda bayrak çizdiğimizde hep kullandığımız yıldız!Ne zamandan beri Allah'a şirk koşan ve cadıların sembolü olmuş.Onlar tekellerine alma hakkını nerden bulmuş,buluyor,hem Allah'a şirk koşup hemde,Allahın yarattığı bu güzelliği kullanma hakkını onlara kim vermiş.Diğer söylediğin,incilde öldür yoktur,kur'an da vardır diyorsun,bende diyorum ki:İslam sadece savunma amaçlı,haklı durumda isen öldürmeyi emreder,vatanın,canın,malın,ırzın tehlikeye girdiğinde,şimdi bir savaş çıksa savaşmayacak öldürmeyecekmiyiz,ne yapacağız?Dünyayı kana bulayan olmadık yerde savaş çıkaran,kan döken şimdinin emperyalist,hıristiyan dünyası değilmi?Örnekleriyle mevcut.İsa(a.s)da öldürmeyin dediyse yüzyıllardır neden hrıstiyan dünyası öldürmeye devam ediyor?

Guest INRI

evet hristiyanlık savunmak için öldürmeyi bile kabul etmez.

ve afedersiniz de islamı yaymak için kudüs alınmadımı suriye alınmadı mı?

hristiyan dünyasın diye birşey yok.hristiyanlık bir ülkeye ait değildir.

hristiyanım diyerek birini öldüren incile uymaz.

Avrupa ortaçağda incili uymayan hatalar yapmıştır.

gerçek hristiyanlık isa İ.S 10-300 yıllarında görülüyor okumanızı öneririm.hatta bir örnek hristiyan toplum roma ile savaşmak yerine kapodokya bölgesinde taşların içine kiliseler kurmuşlardır.

Ve müslüman toplum sadece kendini korumak için öldürmedi.fetihler yapıldı bir sürü suriye kudüs mekke hayber vb.....

bunlar onların toprakları değildi hatılatırım.

--------------------

pentagram1-1.jpg

esenlik dilerim.

Guest Siddhartha
allah sözcüğünü eski arap hristiyanlarda kullanırdı allah derlerdi arapça kullandıklaır için sonra müslümanlık gelince allah sözcüğü özel bir sıfat aldı.Allah derken biz YHWH kastederiz.

Siz arap mısınız?

Kaldı ki siz Suriyedeki bir ortokods hristiyan azınlıktan söz ediyorsunuz, hrıstiyan süryaniler de bu paydaya dahildir.

Judaic literatürle konuşan biri kalkıyor Allah lafzı ile konuşmaya başlıyor; enteresansınız.

Allah ile YHWH aynı şey değildir.

YHWH kelime manası olarak "kendisi olan" demektir.

Guest INRI

aynı olmadığını biliyorum bana mı anlatıyorsunuz?

sadece tanrı allah teos..vb kastedilen YHWH dir.

Guest Siddhartha
aynı olmadığını biliyorum bana mı anlatıyorsunuz?

sadece tanrı allah teos..vb kastedilen YHWH dir.

Sana anlatıyorum, ne olacak; alim misin sen?

Ben dinler tarihçisiyim arkadaşım esas sen bana öğretme cüretini gösterme.

Başlıklar boyunca kasım kasım kasılıdın, kendine gel. :)

Guest INRI
Sana anlatıyorum, ne olacak; alim misin sen?

Ben dinler tarihçisiyim arkadaşım esas sen bana öğretme cüretini gösterme.

Başlıklar boyunca kasım kasım kasılıdın, kendine gel. :)

afedersiniz ama YHWH anlamını bilmeyerek burda size dini anlatacak değilim heralde.Dinler tarihçisi mi :)

INRI ve JULIDE daha ne olduklarini aciklayacak mertlik göstermediler.

Misyonerligi online yapiyorlar.

baba oğul kardeş abi abla torunda varmıydı birde onun açaıklamasını rica etsek sizden yanlış anlamayın lütfen sadece merak işte,kafanızı nelerle doldurmuşlar onu merak ettim arkadaşlar