Jump to content
yesil

Kırmızı Başlıklı Kız Pastası

Recommended Posts

bunları denıycem dıye bırsuru malzeme zıyan oluyo malesef cok uzuluyorum ama napalım dımı

rotkaeppchen_kuchen-1.jpg

Pandispanya İçin:

• 100gr tereyağı ya da eşit miktarda sıvıyağ
  • 150gr toz şeker
  • 3 yumurta
  • 150gr un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 su bardağı komposto vişne (suyu süzülmüş)

Krema için:

• 1,5 lt süt
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 paket vanilya
  • 3 yemek kaşığı toz şeker
  • 2 paket krema
  • 2 paket krema sertleştirici
  • 2 bardak vişne kompostosu suyu (veya vişne suyu)
  • 2/3 paket vanilyalı puding
  • 8 vişne tanesi

Hazırlanması:

1. Pastayı servis yapacağınız günden 3 gün önce 1,5lt sütü temiz bir kaba koyup üzerine 1 yemek kaşığı limon ilave edin. Kabın üzerini streçle kapatıp oda sıcaklığında 2 gün bekletin.
  2. 2 gün sonra sütü bir tencereye alıp orta hararetli ateşte yarım saat -süt tamamen kesilene kadar- ısıtın. Süt kesilince ılınmasını bekleyin. Bir kevgiri geniş bir kaseye oturtun, kevgire birkaç kat kağıt havlu serin ve süt kesiğini kevgire alın. Üzerini tekrar streçleyip buzdolabında bir gece bekletin.
  3. Pandispanyayı hazırlamak için vişne ve kakao hariç tüm malzemeleri karıştırın. Karışımın yarısını yağlanmış kek kalıbına dökün. Kalan yarısına kakao karıştırın ve sade hamurun üzerine dökün. En üste vişneleri serpip 175C fırında keki pişirin.
  4. Bu arada kremayı krema sertleştirici ile çırpın. Yoğurt kıvamına gelen süt kesiğini şekerlerle karıştırıp yavaş yavaş kremaya ilave edin. Kremanın bir kısmını süsleme için ayırın. (ayırdığınız kremayı dolaba kaldırın)
  5. Kek pişip soğuyunca kalıptan çıkarıp servis tabağına alın. Kek kalıbınızın halkasını tekrar geçirip kremayı kekin üzerine yayın. Bu halde 4-6 saat buzdolabında soğutun.
  6. Servisten 1 saat önce pudingi vişne suyu ile pişirin. İyice soğutup kremanın üzerine yayın. Ayırdığınız krema ve vişnelerle üzerini süsleyin.

cok sevdigim bir siteden alinti

benden tavsiye: üstüne puding yerine kirmizi jöle kullanabilirsiniz.

• Like 2

Yeşil,sanki daha öncede kırmızlı başlıklı kız pastası için konu açmıştın diye hatırlıyorum. Bu farklı bir şeklimi.

Valla sanki mutfağa gecip yapacakmışım gibi özenle okudum. Hanımların işi zor,okurken aklım karıştı.

Emeğine sağlık:) Görüntüsü de gayet güzelmiş.

• Like 1

konuyu gecen hafta acmistim ama silinmis. daha önce de almanca tarifi vardi.

özele de dedim ki kirmizi baslikli kiz pastam ormanda kaybolmus sanki yok bulamadim konuyu geldigimda baktim gitmisti :D

hersey sirayla yaziliyor tarifte o yüzden sürekli pasta yapanlar icin kolay bu tarifler hele de hanimlar icin :D

• Like 1

almanyada yapanlar icin cok cok kolay bir tarif. tuzsuz labne her markette cok ucuza satiliyor. onu krem santi ile karistiriyorsun bitiyor türkce tarifi biraz daha zor :(

yiriimmm oooyyy ben bu anı bir yerden hatırlıyorum sanki :D emeklerine sağlık yeşill çok güzel olmuş kırmızı başlıklı kızda favori masalımdır =)

rotkaeppchen_kuchen-1.jpg

Pandispanya İçin:

• 100gr tereyağı ya da eşit miktarda sıvıyağ
  • 150gr toz şeker
  • 3 yumurta
  • 150gr un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 su bardağı komposto vişne (suyu süzülmüş)

Krema için:

• 1,5 lt süt
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 paket vanilya
  • 3 yemek kaşığı toz şeker
  • 2 paket krema
  • 2 paket krema sertleştirici
  • 2 bardak vişne kompostosu suyu (veya vişne suyu)
  • 2/3 paket vanilyalı puding
  • 8 vişne tanesi

Hazırlanması:

1. Pastayı servis yapacağınız günden 3 gün önce 1,5lt sütü temiz bir kaba koyup üzerine 1 yemek kaşığı limon ilave edin. Kabın üzerini streçle kapatıp oda sıcaklığında 2 gün bekletin.
  2. 2 gün sonra sütü bir tencereye alıp orta hararetli ateşte yarım saat -süt tamamen kesilene kadar- ısıtın. Süt kesilince ılınmasını bekleyin. Bir kevgiri geniş bir kaseye oturtun, kevgire birkaç kat kağıt havlu serin ve süt kesiğini kevgire alın. Üzerini tekrar streçleyip buzdolabında bir gece bekletin.
  3. Pandispanyayı hazırlamak için vişne ve kakao hariç tüm malzemeleri karıştırın. Karışımın yarısını yağlanmış kek kalıbına dökün. Kalan yarısına kakao karıştırın ve sade hamurun üzerine dökün. En üste vişneleri serpip 175C fırında keki pişirin.
  4. Bu arada kremayı krema sertleştirici ile çırpın. Yoğurt kıvamına gelen süt kesiğini şekerlerle karıştırıp yavaş yavaş kremaya ilave edin. Kremanın bir kısmını süsleme için ayırın. (ayırdığınız kremayı dolaba kaldırın)
  5. Kek pişip soğuyunca kalıptan çıkarıp servis tabağına alın. Kek kalıbınızın halkasını tekrar geçirip kremayı kekin üzerine yayın. Bu halde 4-6 saat buzdolabında soğutun.
  6. Servisten 1 saat önce pudingi vişne suyu ile pişirin. İyice soğutup kremanın üzerine yayın. Ayırdığınız krema ve vişnelerle üzerini süsleyin.

cok sevdigim bir siteden alinti

benden tavsiye: üstüne puding yerine kirmizi jöle kullanabilirsiniz.

çok güzel bir tarif canım teşekkürler ama ben süt kesiği kullanmadan yaparım heralde...

• Like 1