Jump to content
Guest per!

Şeyh Abdülkadir Geylani Hazretlerinden Hacet Duası

Recommended Posts

ben diğerini yapmıştım olmamıştı :) herhalde yanlış yaptım dedim bir daha da yapmadım.bir de bunu yaapyım :)

ŞEYH ABDÜLKADİRGEYLANİ HAZRETLERİNDEN HACET DUASI

Arkadaşlar Şeyh Abdülkadir GeylaniHazretlerinin hayatının anlatıldığı kitapta, onun dili ile 11 Adım duasınınnasıl yapılacağı anlatılmıştır. Kitaptan aynen aktarıyorum:

"Abdülkadir Geylani Hazretlerinin vasiyeti şudur ki, buyurmuşlar:

Bir kimsenin dergah-ı Hakdan bir muradı olsa... Ben Hazreti Hakkı düşümdegördüm. Yedi kere dedim ki: Ya Rab!.. Her kim beni çağırsa mahrum kalmaya! deyutezarru ettim. Duamı Hazreti Hak kabul eyledi.

İmdi bir kimesne benim ruhum için iki rekat namaz kıla, amma temcidde kıla!Evvel rekatta bir Fatiha onbir İhlas okuya; ikinci rekatta, bir Fatiha onbirİhlas okuya... Selamdan sonra on kere Salavat vere ve bir Tebbet okuya! Ayağüzere kalkıp el bağlaya, onbir adım gündoğdu yere (Doğu'ya) karşı yürüye ve sağ elinuzada ve yedi kere: "YA ABDÜLKADİR GEYLANİ emdidnili kaza-i haceti (HACETİMİN YERİNE GELMESİ İÇİN BANA İMDAD EYLE!) diye çağıra!

Her ne niyete kim çağıra, kabul ola!

Niyetimi hasıl kılıver diye, kendi neye kadir ise nezr eyleye Cümle maksuduhasıl olur inşaallahuteala.

Gaflet olunmaya, mücerrebattandır."

Denendi mi gibi sorular sormayın lütfen, bana yapmak daha kısmet olmadı, sözverdiğim için koydum buraya. Kaldı ki Abdülkadir Geylani kendisi de içinizdeşüphe olmadan yapın demiş. Allah hepimizin dualarını kabul eder inşallah...

alıntı

Bu namaz çok konuşuldu tartışıldı ben hiç yapmadan ne yalan söyleyeyim :)

değişik haller yaşayanlarda vardı -ki bu benim kaldıracağım bir şey değil... kendiliğinden perde kımıldasa o anda ruhumu teslim ederim :)

ancak bu ve bazı namazlarda İşte birinci namaz ALLAHiçin ikinci Peygamber sav için üçüncü falan evliya için ,burda da Abdulkadir Geylani hazretleri için bir namaz var ... Niyet nasıl yapılıyor anlayamadım ben ...??

• Like 1

bu bir sirktir kimse icin namaz kilinmaz sadece hacet veya Allah rizasi icin namaz kilinir insanlar,evliyalar, seyhler, peygamberlere icin namaz kilinmaz kilacaksaniz Allah icin niyet edin...

• Like 1

bu bir sirktir kimse icin namaz kilinmaz sadece hacet veya Allah rizasi icin namaz kilinir insanlar,evliyalar, seyhler, peygamberlere icin namaz kilinmaz kilacaksaniz Allah icin niyet edin...

bu söze başka hiç bir diyeceğim yok ALLAH RAZI OLSUN SEN"den

• Like 1