Jump to content
Sign in to follow this  
Sidre

'Siri'nin Gizemli Sesi Ortaya Çıktı

Recommended Posts

Apple’ın ilk kez iPhone 4S telefonlarıyla piyasaya sunduğu sesli komut uygulaması Siri’nin gizemli sesinin sahibi bulundu.

 

siri-640x360.jpg

 

Milyonlarca iPhone ve iPad’lerdeki sesli komut uygulaması Siri’nin gizemi çözüldü. Uygulama tanıtıldığından bugüne kadar merak konusu olan gizemli sesin Susan Bennett’a ait olduğu ortaya çıktı.

ABD’de Atlanda şehrinde yaşayan Bennett, sırını CNN televizyonuna verdiği bir röportajda açıkladı. Bennett, Siri’nin sesinin kendine ait olduğunu kanıtlamak için aylarca uğraştını açıkladı. Gerçek bir kanıtı olmayan ve dava açılmasından korkan Bennett, kimliklerini açıklayan İngiliz ve Avustralyalı 'Siri’lerden ilham alarak öne çıkmaya karar verdi.

Bennett, kaydın 2005’te gerçekleştiğini ve bir ay boyunca her gün dört saat ses kaydı yaptığını ifade etti. CNN’e konuşan seslendirme sanatçısı, “Ses kaydı yapılırken ne için yaptığımı bilmiyordum. 2011’de yeni iPhone çıktığında arkadaşlarım sesimin Siri’ye çok benzediğini söyledi. Sonra ben de dinledim, evet Siri bendim” dedi.

Susen Bennett, bankamatik programlarında, GPS ve havaalanı terminallerinde de seslendirme yaptı. Atlanta Havaalanı’ndaki seslendirme sanatçısıyla röportaj yapmak isteyen CNN muhabiri, Bennett’i tesadüfen keşfetti.

Apple henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...