Jump to content
  • 0
yalnızadam

Evlilik Hayatım Çok Kötü Ne Yapmalıyım ?

Question

selamunaleyküm üstatlarım benim durumum çok vahim . bana ne önerirsiniz ben bir kız sevdim ilk ayımız öyle güzeldiki kız kapandı ve o ilk ay hep RABBİMİZİN isimlerini çok kullanırdık . sanki nbir ömür tanıyomusuz gibiydik birbirimizi .. ne olduysa bana soğuk davranmalara başladı çok bırakıp gitmek istedim . bana her defasında düzelecem dedi. ama nafile . bazen düzeliyo ve belli bi süreden sonra tekrar sinirli hale dönüşüyo . hocam kısa ve öz anlatıyorum .1.5 sene uzaktan doğru çıktık o erzurumda ben de istanbuldayım . bizim ilişkimiz evlenmeye kadar giitti ve evlendik .. zaten ondan sonra felaketlerim başladı kız olmadığını söyledi evlendiken sonra başımdan aşağı kaynar sular döküldü . 14 yaşında zorla tecavüz edildiğini söyledi ben de herşeye rağmen sizi HZ ALLAHA bıraktım dedim yuvamı yıkmamak için bunun mükafatını HZ ALLAH verecektir dedim ahirette yine devam ettim . sonra

2. şokum geldi . 2 aylık evliyim ve 1.5 haftalık bebeğimiz var . ve bu kız benden önce biriyle çıkmış ondan sonra bu çocuktan 1 çocuk olmuş daha karnındayken aldırmışlar . ve şu anda da ayrılalım diyor yatağa başımı koyup sarılmak istediğimde de dokunma diyor eskiyi hatırlaym diyor .benim ne yapmam lazım dinen ... yine HZ ALLAHA havale edip devam mı etmeliyim yoksa herşeyi silmelimiyim? çok aşırı sevdim ben kızı

40 answers to this question

Recommended Posts

• 0

seni takdir ettim ben bir cok erkek senden cok farkli davranirdi ama biz bayanlar malesefki nerde bize kötü olan var gider onu severiz sana tafsiyem kendini cok ezdirme bazen bir musibet bin nasihattan iyiyidir Allah yardimcin olsun kardesim

• 0
seni takdir ettim ben bir cok erkek senden cok farkli davranirdi ama biz bayanlar malesefki nerde bize kötü olan var gider onu severiz sana tafsiyem kendini cok ezdirme bazen bir musibet bin nasihattan iyiyidir Allah yardimcin olsun kardesim

haalen ne yapacagımı bilmiyorum

• 0

kimse sana ne yapacagini söyleyemez ki cünkü burda standart disi durumlar var ama sen belki rabbinden sana neyin hayirli oldugunu göstermesini isteyebilirsin bununda en güzel yolu istiaredir

• 0

Eğer sizi gerçekten sevdiğinden eminseniz,size güven veriyorsa hâlâ bir kere daha düşünün..Allah yardımcınız olsun zor bir durum...

• 0

Seviyorsan onu bir psikoloğa götür birlikte aşın olmuyorsa da zorlayacak bir şey yok... ALLAH'ın rızasını umarak bir şeyleri görmezden gelmişsiniz takdir edilir bu,eşiniz de yaşadıklarından sonra bazı şeylere kolay adapte olmayabilir.Ama sizin anlayışınız onu daha nazlı yapar birini kabullenirse her şeye katlanır havası olmasın.ALLAH yardımcınız olsun

• Like 1

• 0

Sana iyi bir eş olacak gibi görünmüyor burdan bakınca,sevmişsin ama sevmek demek senin ömür boyu bilerek sıkıntılarla boğuşman demek olmamalı,hayat senin hayatın elbette ama bu tip durumlarda kalan arkadaşlarım oldu ve sonları hep aynı hüsran,ben konuya duygusal bakamıyorum ne yazık ki...

• Like 1

• 0

Rabbim yardimcin olsun, cok zor bir durum. Mutlaka yardim almalisiniz. Bu durum karsisinda yine Rabbime sıgınmanı ve yardim alarak da kararini en dogru sekilde vermen nasip olsun.

Hakkinizda da hayirlisi neyse o olsun.

• 0

Tanımadığım birinin günahını almak istemem ama eşiniz gerçekleri sizden saklayarak yalan bir dünya kurmuş sizinle.Tecavüze uğradığını niye saklıyor ki tecavüze uğradıysa zaten mahdurdur bir tarafı eziktir.Evlenmeden önce ahlak kuralları çerçevesinde biriyle çıkarsın ama hamile kalamazsın.Yanlış anlamayın ama o çocuk gerçekten sizden mi diye de düşünmedim değil kimsenin günahına hele günahsız bebeğin günahını almak istemem.Madem siz ona dokununca istemiyor bence sizin evliliğinizin temeli sallanmaya başlamış.Çocuk için devam etseniz bile bu evliliğin ömrü uzun değil bir şekilde sürdürdünüz diyelim bu evlilikte mutlu olamayacaksınız gibi geldi.Belki Hakaşığının dediği gibi psikoloğa özellikle evlilik sorunlarıyla ilgilenen uzmana bir eşinizle beraber görünün.

• Like 1