Jump to content
Sign in to follow this  
Sidre

24. Blues Festival'i Başlıyor!

Recommended Posts

23 yıldır Anadolu’nun dört bir yanına Blues müziği götüren Türkiye’nin ilk ve tek Blues festivali Efes Pilsen Blues Festival, bu yıl itibariyle Pozitif Live tarafından “Blues Festival” adıyla düzenlenecek.

 

24-blues-festival-i-basliyor--3711057.Jpeg

 

Festival Blues coşkusunu, 24. kez tüm Türkiye ile birlikte paylaşmak için 1 Kasım’da Denizli’den yola çıkacak. 26 Kasım 2013’e kadar Antalya, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Edirne olmak üzere 17 il gezecek. Dünya çapında ünlü ve ödüllü Blues sanatçılarını Türkiye’de ağırlayacak Blues Festival 24, bu yıl da sevenleri ile birlikte unutulmaz bir Blues deneyimi paylaşacak.

 

Blues Festival, 24. yılında da müzikseverlerin hayatını doldurmaya ve tüm Türkiye ile birlikte unutulmaz bir Blues deneyimi daha paylaşmaya hazırlanıyor. Blues Festival, 24. yılında 1 - 26 Kasım 2013 tarihleri arasında 17 farklı şehirde gerçekleştirilecek. Açılışı, 1 Kasım, Cuma akşamı Denizli Anemon Otel’de yapacak olan Blues Festival 24, sırayla Antalya, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’yi gezerek, kapanışı Edirne’de yapacak.

 

Blues Festival 24 ile ilgili açıklama yapan Pozitif Live Genel Müdür Yardımcısı Orçun Ejder “23 yıl boyunca aralıksız olarak Efes Pilsen’in katkıları ile gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin en uzun soluklu ve Anadolu’da bu kadar çok şehre giden tek festivali olan Efes Pilsen Blues Festival, ülkemizde müzik kültürüne ve sosyal yaşama çok şey kattı. Biz de Pozitif Live olarak bu mirasın devam ettirilmesi gerektiğini; bunun müzikten sinemaya, tiyatrodan sosyal yaşama bu kadar önemli katkıları olmuş Efes Pilsen markasına ve tüm sanatseverlere borcumuz olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

 

 

Blues’un efsaneleri Blues Festival 24’te

 

23 yılda, Türkiye genelinde heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen Blues Festival, bu yıl da, yine dünyadan çok önemli ve ödüllü Blues sanatçıları ve gruplarını, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşturacak. Blues Festival 24’ün konuklarından “Jimmy Burns Band”, R&B ve soul müzik türlerini Delta kökleriyle birleştirerek çağdaş Blues müziğinde kendine has benzersiz bir ses yaratmış olan pek çok ödül sahibi gitarist, vokal ve söz yazarı Jimmy Burns ile gitarist David Antonio Herrero, bas gitarist Ari David Seder ve davulcu Andrew Terrill Thomas’tan oluşuyor. Chicago Blues, Gospel ve Boogie Jazz tarzlarının önde gelen vokalisti, başarılı müzisyen, söz yazarı, oyuncu ve öğretmen “Katherine Davis” ve “Between A Rock And A Hard Place” albümü ile 2010 Yılın Albümü ödülü de dahil olmak üzere dört Blues müzik ödülünün sahibi olan, 43 kez bu ödüllere aday gösterilen; çağımızın en ünlü Blues sanatçılarından biri “Joe Louis Walker” beş kişilik grubu ile Blues Festival 24’ün konukları arasında.

 

Blues Festival 24 Programı

 

• 1 Kasım 2013, Cuma Denizli Anemon Denizli Otel

• 2 Kasım 2013, Cumartesi Antalya Ramada Plaza Otel

• 3 Kasım 2013, Pazar Konya Dedeman Otel

• 5 Kasım 2013, Salı Kayseri Hilton Kayseri

• 7 Kasım 2013, Perşembe Mersin Mer-Yat Merada Center

• 8 Kasım 2013, Cuma Adana HiltonSA

• 9 Kasım 2013, Cumartesi Hatay Anemon Antakya Otel

• 11 Kasım 2013, Pazartesi KKTC Jasmine Court Hotel - Disco

• 13 Kasım 2013, Çarşamba Gaziantep Dedeman Otel

• 15 Kasım 2013, Cuma Diyarbakır Liluz Otel

• 17 Kasım 2013, Pazar Trabzon Zorlu Grand Hotel

• 19 Kasım 2013, Salı Samsun Büyük Samsun Oteli

• 21 Kasım 2013, Perşembe Eskişehir 222 Park

• 22 Kasım 2013, Cuma Bursa Bursa Suare

• 23 Kasım 2013, Cumartesi Balıkesir Asya Pamukçu Termal Otel

• 25 Kasım 2013, Pazartesi Çanakkale Kolin Hotel

• 26 Kasım 2013, Salı Edirne Margi Otel

 

23 yıllık Blues yolculuğu

 

23 yıl boyunca aralıksız olarak Efes Pilsen’in sponsor olduğu ve Pozitif Live organizasyonuyla gerçekleştirilen Efes Pilsen Blues Festival, yeni yasa ve düzenlemeler doğrultusunda alkollü içecek sektöründe faaliyet gösteren firmaların etkinliklere ürünlerinin marka, amblem ya da işaretlerini kullanarak sponsor olamaması nedeniyle artık Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek. 23 yılda, 90 grup ve 278 sanatçıyı ülkemizde ağırlayan Efes Pilsen Blues Festival, toplam 379 konserle 450 bin 700 müziksevere Blues coşkusu yaşatmış Türkiye’nin en uzun soluklu müzik festivaliydi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...