Jump to content
Sign in to follow this  
Guest jülide

Allahın Kitab-ı Mukaddesi'ni Değiştirmek Ve Gizlemek Büyük Günahtır

Recommended Posts

Guest şalom

ümmedi muhammed , alemler ve kainat senin için yaratıldı denen birisi efendidir neden peygamberiniz bunları red etmedi isa mesih şöyle der ben hizmet edilmeye degil hizmet etmeye geldim.isa mesih kırbaçla insanları kovalamadı sadece onları kovdu tanrının evinden yani tapınaktan satıcıları ,dilencileri kovdu çünkü ibadet edilen yer sadece ibadet hane olarak kullanılmalıdır. bunları iyi anlayın camilerde her cuma ortaya karton kutu konur içine paralar atılır ama diyanet camilere zaten yardım yapıyor camilerin çogu ona baglı bir kısmıda tarikatlara ait elk,su,dogal gaz bedava yani benden kesilen vergilerden ödeniyor dogru varınızı yogunuzu satın ve birer kılıç alın dedi burada kılıç tanrının havarilere ğüç zırhıyla donanmaları anlamında söylenmiştir benzetmeleri gerçek lerle karıştırma o zamanki şartlar ve anlatım böyle biraz anlayın kılç tanrının manevi silahları anlamındadır kitabı tam olarak okusaydın bunlarıda okumuş olurdun senin kutsal kitabı okudugundanda şüpheliyim.kitabı bir bütün olarak alırsan roman gibi okumassan içinde yazanları iyi anlar ve bir bilenden açıklama olarak alırsan o zaman manasını daha iyi anlarsın kul hazretleri.

ümmedi muhammed , alemler ve kainat senin için yaratıldı denen birisi efendidir neden peygamberiniz bunları red etmedi isa mesih şöyle der ben hizmet edilmeye degil hizmet etmeye geldim.isa mesih kırbaçla insanları kovalamadı sadece onları kovdu tanrının evinden yani tapınaktan satıcıları ,dilencileri kovdu çünkü ibadet edilen yer sadece ibadet hane olarak kullanılmalıdır. bunları iyi anlayın camilerde her cuma ortaya karton kutu konur içine paralar atılır ama diyanet camilere zaten yardım yapıyor camilerin çogu ona baglı bir kısmıda tarikatlara ait elk,su,dogal gaz bedava yani benden kesilen vergilerden ödeniyor dogru varınızı yogunuzu satın ve birer kılıç alın dedi burada kılıç tanrının havarilere ğüç zırhıyla donanmaları anlamında söylenmiştir benzetmeleri gerçek lerle karıştırma o zamanki şartlar ve anlatım böyle biraz anlayın kılç tanrının manevi silahları anlamındadır kitabı tam olarak okusaydın bunlarıda okumuş olurdun senin kutsal kitabı okudugundanda şüpheliyim.kitabı bir bütün olarak alırsan roman gibi okumassan içinde yazanları iyi anlar ve bir bilenden açıklama olarak alırsan o zaman manasını daha iyi anlarsın kul hazretleri.

Batıl inançla lütfen islamiyeti karıştırmayalım

İnsanların yanlışlarını İslamiyete yüklüyorsunuz Peygamberleri kıyaslıyarakda hata yapıyorsunuz

Bu yazdıklarımıda yanlış anlayıp farklı türlü algılamayın lütfen,

İslamiyette camiye gelenlerden para toplayın,şunu edin bunu edin denmiyor konuları karıştırmayalım,Dini bölümlerdeki konuları okuyan birsürü insan var

Benzetmeleriniz çok yakışıksız oluyor..Bir dini savunurken diğer bir dini yerden yere vurmayalım

--- Sonraki mesaj ---

Bizler Hz. Muhammed'e sizlerin anladığı anlamda bir efendilik yüklemiyoruz, diğer taraftan anladığım elinizdeki kitabı iyice okumamışsınızdır, insanları kırbaçlayarak kovalayan, talebelerine varınızı yoğunuzu satıp kılıç alın diyende bahsettiğiniz o Mesihiniz, misyonerliğini elindeki kitabı okumamış insanlara yaparsın sayın şalom bana karşı değil, konuyu dağıtmadan cevaplarsaanız memnun olurum,

saygılar

Aynı şeyide sizden rica ediyorum,Dinleri yerden yere vurmadan paylaşımda bulunalım aksi taktirde paylaşım herkes tarafından farklı bir boyuta taşınabilinir..

Kırıcı olmamaya dikkat edelim..

Guest şalom

sayın mira neden ben yazınca müdahele ediyorsunuz öteki arkadaş yazınca degil. batıl inanç diye benim inancımı alıyorsanız burada yazdıklarınızla çelişiyorsunuz isa mesih imanlıları batıl degildir bunu düzeltin özür dilemenizi bekliyorum ben dini veya dinleri yermiyorum çünkü din yoktur tanrı dinsizdir yani tanrının dini yoktur bunu söyliyen biri insanların din adı altında ortaya koydugu şeyi neden yerden yere vursun din benim için bir şey ifade etmiyor benim için efendim mesih isa vardır.

sayın mira neden ben yazınca müdahele ediyorsunuz öteki arkadaş yazınca degil. batıl inanç diye benim inancımı alıyorsanız burada yazdıklarınızla çelişiyorsunuz isa mesih imanlıları batıl degildir bunu düzeltin özür dilemenizi bekliyorum ben dini veya dinleri yermiyorum çünkü din yoktur tanrı dinsizdir yani tanrının dini yoktur bunu söyliyen biri insanların din adı altında ortaya koydugu şeyi neden yerden yere vursun din benim için bir şey ifade etmiyor benim için efendim mesih isa vardır.

Sayın şalom sizin inancınız herkes sizle aynı düşünceyi doğrulamak zorunda değil

Ben islamiyet açısından yazdım,Hristiyanlık açısından birşey yazmadım lütfen yazdıklarımı dikkatli okuyunuz..

Tek uyarılan siz değilsiniz özellikle yanlış anlamamanızı rica ettim..

Guest kul hazretleri

HTML clipboard

sayın şalom burada Kurandan ayetler eklememi misyonerlik algıladınız ve nedensede konuyu bir islam ve hristiyanlık çatışmasına çekmeye çalışmaktasınızki ciddi bir zavallılık olur bu, savunduğunuz dini elinizdeki kitaba göre savunurmusunuz lütfen,

artı Kuranın hiçbir ayeti Hz. Muhammed'e belirttiğiniz gibi '' alemler ve kainat senin için yaratıldı '' dememiştir, o mantık sizin dininize özgüdür sanırım,

' isa mesih kırbaçla insanları kovalamadı sadece onları kovdu '' demişsiniz, biraz önce sağ yanağa tokata atana solu dön demogojisine ne oldu, elinde kırbaç masaları alt üst edip avlunun şöle bir tozunu alıp insanları kırbaçla kovalayan bir insanı yere göğe sığdıramıyordunuz,

diğer taraftan,

'' varınızı yogunuzu satın ve birer kılıç alın dedi burada kılıç tanrının havarilere ğüç zırhıyla donanmaları anlamında söylenmiştir benzetmeleri gerçek lerle karıştırma '' demişsiniz, ne garip İsa bu emri verdiğinde talebelerde benim gibi yanlış anlamışki,

Luk 22:36 O da onlara, "Şimdi ise kesesi olan da, torbası olan da yanına alsın" dedi. "Kılıcı olmayan, abasını satıp bir kılıç alsın.

Luk 22:38 "Ya Rab, işte burada iki kılıç var" dediler. O da onlara, "Yeter!" dedi.

ne olmuş gidip pazardan domates, salata alıp, çoban salatası yapmamışlarmış değilmi, peşine ise haydi bakalım dağlaramı olmuştu bu hikayenin devamı, bir bütün olarak okuduğumuzda,

diğer taraftan Mesihinizin ismi ile diğer başlık altında yazışma devam etmektedir, şayet Kitabı Mukaddese inanıyorsanız Mesihinizin adı İSA değildir sayın şalom, elindeki orjinalinde ne yazıyorsa onu söyle, yoksa telefuz özürlümüsünüz, emin olun yazdığınızı biz okuyabiliriz,

inandığınız dini HARMANLAYIP bize sunmanızdan usandık artık, elinizdeki orjinal belgelerde TANRI size ne isim vermişse Tanrımızın adı şu, Mesih ne diye çağrılmışsa Mesihimizde şu dermisin, BUNU BECEREBİLECEKMİSİNİZ.

ne kadar aciz bir durumdasınızki, inandığınız yaratıcıya size verdiği isimle Mesihize çağrıldığı isimle çağıramıyorsunuz, şu bu nedenlerle başkalarına ait isimlere sarılmışsınız öyle değilmi.

HTML clipboard

sayın şalom burada Kurandan ayetler eklememi misyonerlik algıladınız ve nedensede konuyu bir islam ve hristiyanlık çatışmasına çekmeye çalışmaktasınızki ciddi bir zavallılık olur bu, savunduğunuz dini elinizdeki kitaba göre savunurmusunuz lütfen,

artı Kuranın hiçbir ayeti Hz. Muhammed'e belirttiğiniz gibi '' alemler ve kainat senin için yaratıldı '' dememiştir, o mantık sizin dininize özgüdür sanırım,

' isa mesih kırbaçla insanları kovalamadı sadece onları kovdu '' demişsiniz, biraz önce sağ yanağa tokata atana solu dön demogojisine ne oldu, elinde kırbaç masaları alt üst edip avlunun şöle bir tozunu alıp insanları kırbaçla kovalayan bir insanı yere göğe sığdıramıyordunuz,

diğer taraftan,

'' varınızı yogunuzu satın ve birer kılıç alın dedi burada kılıç tanrının havarilere ğüç zırhıyla donanmaları anlamında söylenmiştir benzetmeleri gerçek lerle karıştırma '' demişsiniz, ne garip İsa bu emri verdiğinde talebelerde benim gibi yanlış anlamışki,

Luk 22:36 O da onlara, "Şimdi ise kesesi olan da, torbası olan da yanına alsın" dedi. "Kılıcı olmayan, abasını satıp bir kılıç alsın.

Luk 22:38 "Ya Rab, işte burada iki kılıç var" dediler. O da onlara, "Yeter!" dedi.

ne olmuş gidip pazardan domates, salata alıp, çoban salatası yapmamışlarmış değilmi, peşine ise haydi bakalım dağlaramı olmuştu bu hikayenin devamı, bir bütün olarak okuduğumuzda,

diğer taraftan Mesihinizin ismi ile diğer başlık altında yazışma devam etmektedir, şayet Kitabı Mukaddese inanıyorsanız Mesihinizin adı İSA değildir sayın şalom, elindeki orjinalinde ne yazıyorsa onu söyle, yoksa telefuz özürlümüsünüz, emin olun yazdığınızı biz okuyabiliriz,

inandığınız dini HARMANLAYIP bize sunmanızdan usandık artık, elinizdeki orjinal belgelerde TANRI size ne isim vermişse Tanrımızın adı şu, Mesih ne diye çağrılmışsa Mesihimizde şu dermisin, BUNU BECEREBİLECEKMİSİNİZ.

ne kadar aciz bir durumdasınızki, inandığınız yaratıcıya size verdiği isimle Mesihize çağrıldığı isimle çağıramıyorsunuz, şu bu nedenlerle başkalarına ait isimlere sarılmışsınız öyle değilmi.

Bir örnek daha,

İncil'de bahsedilen, kast edilen sey, İsa'ya gercekten ait olanlarin dünyadaki diger insanlardan acik bir sekilde ayri olacagidir. Cünkü gercek imana sahip kisi yasaminda İsa'yi herseyden öne koyar. Bu da ilk olarak ailesiyle sonrada cevresiyle arasina büyük bir ucurum koyar.

Matta 10. bölüm

34 «Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim.

35 Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık sokmaya geldim.

36 `İnsanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır.'

37 Annesini ya da babasını beni sevdiğinden çok seven, bana layık değildir. Oğlunu ya da kızını beni sevdiğinden çok seven, bana layık değildir.

38 Çarmıhını yüklenip ardımdan gelmeyen, bana layık değildir.

Luka 12. bölüm

51 Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ben ayrılık getirmeye geldim.

52 Bundan böyle bir evde beş kişi, ikiye karşı üç, üçe karşı iki bölünmüş olacak.

53 Baba oğluna karşı, oğul babasına karşı, anne kızına karşı, kız annesine karşı, kaynana gelinine karşı, gelin kaynanasına karşı olacaktır.»

bunun kaynagida tanriyi iyi tanimamalaridir. bu yüzden tanri hayatimizda sürekli bir öncü olmalıdır.

--- Sonraki mesaj ---

zaten bu ayeti takip eden ayetler onu tamamliyor. matta 10:37. her kim annesini yada babasını yada çocugunu benden daha fazla severse beni hak etmez. bence cevap gayet net ve açiktir. Cünkü ne yazik ki insanlarin cogu, ailelerini, cocuklarini ve yakinlarini Tanri dan daha fazla sever.

Guest şalom

sevgili dostum seninle anlaşmak zor anlamadıgını zannetmiyorum özellikle üstüme geliyorsun bende örnek verince itiraz ediyorsun ve ediyorsunuz bir inancı ve içerigini sorguluyor veya kötülüyorsan ki kötülüyorsun dönüp kendi inancını sorgula orada bize yükledigin gibi hatalar varmı bize attıgın suçlamalar gibi şeyler varmı bir ona bak eger hiç hatan yoksa dön bizi yargıla kendi inancında sorunlar varken bunlar ortada dururken neden bizim hatalarımız bulmaya çalışıyorsun isa mesih şöyle der yargılamaki yargılanmıyasın.

--- Sonraki mesaj ---

bu verdigin örnekler aynen kelimesi kelimesine bir kişi daha veriyordu acaba aynı kişimisiniz bu sitede özellikle bu bölümde bunlar oluyor ama ben eminim ikinizde aynı kişisiniz o gitti sen geldin yalan diyebilirmisin.

Guest kul hazretleri
bence bu başlığın altında sorulması veya ortaya konması gereken örneklerden bir tanesi şu olmalıdır,

upotassesqwsan

hupotasso

1.Ko.14: 34 Kadınlar toplantılarınızda sessiz kalsın.*fx* Konuşmalarına izin yoktur. Kutsal Yasa'nın da belirttiği gibi, uysal olsunlar. (incil.com sitesinin tercümesidir.)

1.Ko.14: 34 ...Kadınlar, kutsalların bütün topluluklarında olduğu gibi, toplantılarınızda sessiz kalsın. Konuşmalarına izin yoktur. Kutsal Yasa'nın da belirttiği gibi, uysal olsunlar. (yeniyasam.com sitesinin tercümesidir.)

1 Corinthians;14-34 ...Konuşmalarına müsade verilmemiştir,

fakat emir altına alınmalılar, kanunda öyle söylüyor.

ai gunaikeV en taiV ekklhsiaiV sigatwsan, ou gar epitrepetai autaiV lalein: alla
upotassesqwsan,
kaqwV kai o nomoV legei.

RSV 1 Cor.;14-34
As in all the churches of the saints, the women should keep silence in the churches. For they are not permitted to speak, but should be
subordinate
, as even the law says.

KJV 1Cr 14:34
Let your women keep silence in the churches: for it is not permitted unto them to speak; but [they are commanded] to be under
obedience
, as also saith the law.

Üzerinde durduğumuz Greekçe olan ve Türkçe tercümeye nedense katılmayan bu kelime ' upotassesqwsan, hupotasso '' 'dur. Bu kelimeye RSV İngilizce çevirinin verdiği anlam '' subordinate '' KJV İngilizce çevirinin verdiği anlam ise '' obedience '' olarak karşımıza çıkmaktadır. İngilizce konuşan halklar bunu doğru okurken Türkçe konuşan insanlarımızdan neler saklanmaya çalışıldığına bunların Türkçe sözlük anlamlarına bakalım.

• subordinate:

•  

• 1. s., i. aşağı alt, küçük, ikincil; tabi; gram. bağlı; i. ast; ikinci derecede memur. subordinate clause gram. bağımlı cümlecik. ,ast,alt,xyz arka plana at.

• 2. alt. ikincil. ast. ikinci dereceye koymak. ikinci plana almak.

• 3. alt. aşağı. küçük. ikincil. tabi. bağlı. ikinci dereceye koymak. birinin emrine tabi kılmak. madun. tali.

[*]obedience:

[*]1. (i.) itaat, itaat etme, söz dinleme, boyun eğme. ,itaat.

[*]2. itaat. uyma. söz dinleme.

[*]3. itaat. boyun eğme. tebaiyet. Kaynak

Tekrardan bu cümleye dönelim KJV 1Cr 14:34 'de geçen ''upotassesqwsan, hupotasso '' Greekçe bu kelimeye İngilizce verilen '' subordinate ve 'obedience '' kelimenin Türkçe anlamları karşınızdadır şimdi tekrar Türkçe çeviriye dönelim, ve kutsal sayılan bu yazmalarda *fx* olarak boş bırakılan yerin ne olduğunu anlamaya çalışalım. Şimdi siz bu '' subordinate ve obedience '' kelimelerine verilen anlamı yaptıkları Türkçe çeviride görebiliyormusunuz ben göremiyorum. Bizce olması gereken çeviri hemen İngilizcesinin altındadır. Bunun İngilizcesinin tercümesi sizce nasıl yapmalıydık. Lütfen araştırın Hıristiyan kardeşlerim İngilizce örneklerine birde Türkçe çevirilere bakınız neden böylesi bir tercümeye gidildiğinede sanırım bir cevap bulursunuz.

1.Ko.14: 34 Kadınlar toplantılarınızda sessiz kalsın.*fx* Konuşmalarına izin yoktur. Kutsal Yasa'nın da belirttiği gibi, uysal olsunlar.

RSV 1 Cor.;14-34 As in all the churches of the saints, the women should keep silence in the churches. For they are not permitted to speak, but should be subordinate, as even the law says.

1 Corinthians;14-34 ...Konuşmalarına müsade verilmemiştir, fakat
    emir altına alınmalılar,
    kanunda öyle söylüyor.

sayın şalom, anlattıklarınıza baktığımda bayağı çoşmuş gördüm sizi, bana hristiyan mantığı anlatmaya çalışmayın, isterseniz orayada geliriz hiç sorun değilde, öncelikle bu konunun başlığına göre cevap vermeniz gereken tesbit burasıydı,

öncelikle TANRINIZIN ve MESİHİNİZİN adını
    öğrenip, birde bozulmamış dediğiniz Kitabı Mukaddesin gerçekten günümüze bozulmadanmı geldiğine bakar ondan sonra o kitapta yazılanları nasıl anlaşıldığı veya anlaşılması gerektiği gibi bir fikir alışverişine gireriz benim için inanın hiçmi hiç sorun değil,

öncelikle konu başlıklarına sadık kalmaya çalışalım oldumu sayın şalom

Yapılan uyarılarada bakarsak Kutsal kabul edilen bu yazmalara görede bu yazmalardan ''
    ufacık bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecek.
    '' dir, şayet böylesi bir eksiltmeye giderseniz ''
    Eğer bir kimse bu peygamberlik kitabının sözlerinden bir şey çıkarırsa, Tanrı da bu kitapta yazılı yaşam ağacından ve kutsal kentten ona düşen payı çıkaracaktır.
    '' bu uyarıları gördükten sonra böylesi değişiklikleri kimlerin yapıp, Hıristiyan kardeşlerime verip işte buyrun bu İncil'dir demektedir acaba diye düşünmemek elde değil.

Matta:5-18
    Size doğrusunu söyleyeyim, gök ve yer ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa'dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecek.

Esinlenme:22-19
    Eğer
    bir kimse bu peygamberlik kitabının sözlerinden bir şey çıkarırsa, Tanrı da bu kitapta yazılı yaşam ağacından ve kutsal kentten ona düşen payı çıkaracaktır.

evet,

RSV 1 Cor.;14-34 As in all the churches of the saints, the women should keep silence in the churches. For they are not permitted to speak, but should be
    subordinate
    , as even the law says.

ingilizce bu örnektede gördüğümüz SUBORDİNATE kelimesi nereye kaybolmuştur, hani değişiklik yapılmamış bir kitaapla karşı kaarşıya idik, bu tip örnekleri çoğaltmakta mümkündür, öncelikle buradan başlasak, cevap verebilecek bir hristiyan varmıdır öncelikle

sayın jülide sebe 44 biz onlara kitap vermedik diyor yanlışmı anladım arkasından ali imran 70 ayetinde verildi diyor bu konuda tanrı bir karar veremiyor bundan bu anlaşılıyor veyahut kitap yazarları önceki yazdıgını unutuyor arkasından başka yazıyor şimdi hangi ayete inanmak gerek verildimi, verilmedimi kitap verilmedi ise dogru yanlış degişmiş demek yanlış boşuna ugraş yok verildiyi kabul edersek kurandaki bu tezat niye.

Herhangı bır tezatlık yada cevırı hatası yok sayın şalom.İçerikteki manada tam anlamıyla açık.Kişisel yorumunuz ve algılamanız sızı ilgilendirir.Fakat genede bu tarz yorumların size herhangı bır şey kazandıracagını sanmıyorum.Ayet gayet acıktır ve ıçınde tezatta daır herhangı bır seyı barındırmaz.Kafanıza gore yorum yapamazsınız.Saygılar

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE