Jump to content
seyyitmeytatarun

Sevgi ve Güzellik İçin Sahihdir

Recommended Posts

parfüm deodorant şampuan sabun kolonya vardır alkol illa ama okuma yapılır mı orası tartışılır,saf gülsuyuna okunabilirse güzel olur öyleki bi çok gülsuyunda da alkol var

gülsyu konusnda yemeklere katilan gülsulari vardir onlara okunur :)

evet

güllaçlar için olan gülsuyu varmış ama ona da çok güvenilmiyor en son aldığımda aktar tabi tabi güllaça katılıyor vs demişti ama kolonyadan daha keskindi kokusu saf olan için ciddi markalar istiyorum özelden yazılsın :)

evet

güllaçlar için olan gülsuyu varmış ama ona da çok güvenilmiyor en son aldığımda aktar tabi tabi güllaça katılıyor vs demişti ama kolonyadan daha keskindi kokusu saf olan için ciddi markalar istiyorum özelden yazılsın :)

yazarim bi marka var bende ve gayette saf temiz baya arastidim cunku

• Like 1

yazarim bi marka var bende ve gayette saf temiz baya arastidim cunku

banada yazarmısınız benimkullandığım bi marka var ama emin değilim saf olduğundan

Merak ettim dipnotunuzda bunu baska yerde iizinsiz paylasanlar hakkim helal degil demişssiniz kafama takild cennetül esma yi sizmi yazdiniz ? Bunu sizden alinti yapilmasna geek yok izin de almalarina gerek yok ucnku benim bildigim bu dualar dua kitalarinda mevcut sanirim onlarin yazarlari sizsiniz ki hakkım helal degil diyorsunuz ?Ayetlerdeki sirlari siz kesfettiniz sanırım...Bildigim kadarıyla zannımca da hocalik gibi birsey yapiyorsunuz bir hoca bir duayı paylasirken nasil olur da hakk tan helallikten bahsedebilir ki ? kafam akrşti şimdi benim açiklarsaniz sevinirim.

kardeşim alıntı yaparken mutlaka sahipinden izin alınmalıdır. diyeceksinki bunlar kitap larda var neden hellallık istiyon? bu yazdığım ve verdiğim sayıyı havvas kitaplarında bul herkes den üzür dilicem buraya zamanımızdan kısıp giriyoruz ve bildiklerimizi paylaşıyoruz ben fakir derki verdiğim tertipler alıntıysa alıntıdır eger bir havas kitapın"dansa ismi,eğer enamdansa elyazması enam derim bir kişinin yazdığını kendi bulmuş gibi yayınlayıp başka yerlerde tertiplerımızı paylaşmak insanlığa yakışırmı bu modern bir insana yakışırmı? kim bedava kitap yayınlıyor? kimse degil amma o kişinin yazdığını izn almadan yayınlar veya ismini değiştirerek başka kitap"da toplar bunlar filan şirket veya bu kitap dan alıntıdır ve şirket isim veya şahıslara isim vermeden yayınlarsa ne olur? o kişiler hukuk sürecine girerler ve ALLAH katında"da kul hakkına girerler bunda kafana takacak yada düşünecek bir şey yok seni tanımazam bunu başka yerlerde kullanır ve bundan rahatsız oluyor derim amma seni az çok bildiğim için böyle kişiliğe sahip değilsin ama amacını anlamış değilim ben yaşadığım sürece H.Z ALLAH"IN C.C verdiği nefeseve canımı vereceğim güne kadar benim actığım veya yazdıgım hangi formda bir konu veya tertip vermiş veya yazmışsam hakkım hellal degildir ben burada para veya şöhret peşinde dğilim hayır duasıyla anılmak bana yeter cagdaş ve uygar olan birinsan bulmalı ve araştırmalı bunu başkalarınla paylaşmak modern bir insana yakışır. amma emek hırzsızlığı yapan göz nuruna ve emegine saygı göstermeyen

kişiye ne saygı nede modernlik ,ne"de çagdaşlık yakışıır!!!!!!!!!

anlayan sivri sinek saz anlamay"ana davul zurna az!!!!!!

selametle vesselam...

kardeşim alıntı yaparken mutlaka sahipinden izin alınmalıdır. diyeceksinki bunlar kitap larda var neden hellallık istiyon? bu yazdığım ve verdiğim sayıyı havvas kitaplarında bul herkes den üzür dilicem buraya zamanımızdan kısıp giriyoruz ve bildiklerimizi paylaşıyoruz ben fakir derki verdiğim tertipler alıntıysa alıntıdır eger bir havas kitapın"dansa ismi,eğer enamdansa elyazması enam derim bir kişinin yazdığını kendi bulmuş gibi yayınlayıp başka yerlerde tertiplerımızı paylaşmak insanlığa yakışırmı bu modern bir insana yakışırmı? kim bedava kitap yayınlıyor? kimse degil amma o kişinin yazdığını izn almadan yayınlar veya ismini değiştirerek başka kitap"da toplar bunlar filan şirket veya bu kitap dan alıntıdır ve şirket isim veya şahıslara isim vermeden yayınlarsa ne olur? o kişiler hukuk sürecine girerler ve ALLAH katında"da kul hakkına girerler bunda kafana takacak yada düşünecek bir şey yok seni tanımazam bunu başka yerlerde kullanır ve bundan rahatsız oluyor derim amma seni az çok bildiğim için böyle kişiliğe sahip değilsin ama amacını anlamış değilim ben yaşadığım sürece H.Z ALLAH"IN C.C verdiği nefeseve canımı vereceğim güne kadar benim actığım veya yazdıgım hangi formda bir konu veya tertip vermiş veya yazmışsam hakkım hellal degildir ben burada para veya şöhret peşinde dğilim hayır duasıyla anılmak bana yeter cagdaş ve uygar olan birinsan bulmalı ve araştırmalı bunu başkalarınla paylaşmak modern bir insana yakışır. amma emek hırzsızlığı yapan göz nuruna ve emegine saygı göstermeyen

kişiye ne saygı nede modernlik ,ne"de çagdaşlık yakışıır!!!!!!!!!

anlayan sivri sinek saz anlamay"ana davul zurna az!!!!!!

selametle vesselam...

Tamam işte benim demek istedigim de bu zaten Sen simdi hocasin ya Allah in duasini paylasiosun bir baskasinin bunu baska yerlerde cogaltip paylasmasimi sana sevap kazandirir senin vesilenle insanlar bundan yararlanmiş olmiyacak mi sende bundan hayır duasi kazanmiş olmicakmisin ? Neyin helalligini yaziosun ? Allah in bir duasini 1 kula ögretirsin o kulda baskasina ögretirse o kulun aldigi hayırın %50 sini de sen almazmisin ? Cunku ona yolu gösteren sensin bunu Allah bilmiyor mu ? Sen bir şiir den yada bir hikayeden bahsetmiyrsun eger bir iir yazmiş olsan yada bir roan yazmiş olsan buna evet eyvallah haklisin derdim.Ama paylastigin sey insanlari Allah a dua ile yakinlastirmak icin bir dua...Kuran dan bir ayet paylasiyorsun Allah in kelamlarindan bahsediyorsun ve bunu baskasina ögreten baska yere yazan olursa helal etmem diyorsun...Hangi hoca bunu der hangi hoca bunu yapar nerde görülmüş Allah in kelamini dagitmak paylasmak icin hakk helal etmek haram etmek üstelik hocasin...Peygamber efendimize gelip dua sorduklarinda yada peygamberlerimize alimlerimize evliyalarimiza ki o kitaplarin hicbiri ucretler karsiligi satilmadi zamaninda...Ki onlar ozaman soran kullara baskasina ögretirsen sölersen hakkimi helal etmem diye birsey sölemişlermi duydunmu hicç..? Yapma Allah askina sen Allahin duasini paylasarak hayır kazanmaya calişan bir insansin.

• Like 1

Hocam,

ferdun hayyun kayyumun hakemun adlun kuddusun

ve kulne hâşe lillâhi mâ hâzâ beşerâ(beşeren),in hâzâ illâ melekun kerîm(kerîmun).

ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî.

kırmızı ile işaretli ayetin manası (sana üzerimden sevgi bıraktım) bu ayetin değişmesi gerekmez mi? mesela allahım bana üzerinden sevgi bırak gibi?

Hocam,

ferdun hayyun kayyumun hakemun adlun kuddusun

ve kulne hâşe lillâhi mâ hâzâ beşerâ(beşeren),in hâzâ illâ melekun kerîm(kerîmun).

ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî.

kırmızı ile işaretli ayetin manası (sana üzerimden sevgi bıraktım) bu ayetin değişmesi gerekmez mi? mesela allahım bana üzerinden sevgi bırak gibi?

h.zALLAH C.C tarafındn indirilen ayeti degiştiremezsin nasıl indiyse öyle okunulur dua ve nur ile kal