Jump to content
seyyitmeytatarun

Sevgi ve Güzellik İçin Sahihdir

Recommended Posts

Tamam işte benim demek istedigim de bu zaten Sen simdi hocasin ya Allah in duasini paylasiosun bir baskasinin bunu baska yerlerde cogaltip paylasmasimi sana sevap kazandirir senin vesilenle insanlar bundan yararlanmiş olmiyacak mi sende bundan hayır duasi kazanmiş olmicakmisin ? Neyin helalligini yaziosun ? Allah in bir duasini 1 kula ögretirsin o kulda baskasina ögretirse o kulun aldigi hayırın %50 sini de sen almazmisin ? Cunku ona yolu gösteren sensin bunu Allah bilmiyor mu ? Sen bir şiir den yada bir hikayeden bahsetmiyrsun eger bir iir yazmiş olsan yada bir roan yazmiş olsan buna evet eyvallah haklisin derdim.Ama paylastigin sey insanlari Allah a dua ile yakinlastirmak icin bir dua...Kuran dan bir ayet paylasiyorsun Allah in kelamlarindan bahsediyorsun ve bunu baskasina ögreten baska yere yazan olursa helal etmem diyorsun...Hangi hoca bunu der hangi hoca bunu yapar nerde görülmüş Allah in kelamini dagitmak paylasmak icin hakk helal etmek haram etmek üstelik hocasin...Peygamber efendimize gelip dua sorduklarinda yada peygamberlerimize alimlerimize evliyalarimiza ki o kitaplarin hicbiri ucretler karsiligi satilmadi zamaninda...Ki onlar ozaman soran kullara baskasina ögretirsen sölersen hakkimi helal etmem diye birsey sölemişlermi duydunmu hicç..? Yapma Allah askina sen Allahin duasini paylasarak hayır kazanmaya calişan bir insansin.

kesinlikle haklısın. ben de hiç anlam veremiyorum böyle paylaşılan bir duadan sonra hakkımı helal etmem tarzı laf kondurmalara. yani bir iyilik yapıyorsan tam yap. bunun anlamı nedir. zaten herkes bir kitaptan paylaşıyor bunu. bu kitapları yazan insanlar diyorlar mı kimseyle payaşmayın hakkımı helal etmem. İslam gibi hoşgörüyü esas alan bir dine inanan insanlara hiç böyle bir şey yakışmıyor.

kesinlikle haklısın. ben de hiç anlam veremiyorum böyle paylaşılan bir duadan sonra hakkımı helal etmem tarzı laf kondurmalara. yani bir iyilik yapıyorsan tam yap. bunun anlamı nedir. zaten herkes bir kitaptan paylaşıyor bunu. bu kitapları yazan insanlar diyorlar mı kimseyle payaşmayın hakkımı helal etmem. İslam gibi hoşgörüyü esas alan bir dine inanan insanlara hiç böyle bir şey yakışmıyor.

o zaman sizlerde acın konu sizler hellal etin hakkınızı bu kadar göz nuru dökücen elemeği vereceksin zamanından kısıp yazacaksın başkası gelecek kopyala yapıştır yapacak başka formda kendisi bulmuş gibi yayınlayacak bunu ne h.z ALLAH kabul eder nede kulu biz bunu kendin bulmuş gibi başka formda paylaşırsan vey başka yerde yayınlarsan diye hakkımızı hellal etmiyoruz sen pç kopyaladın veya bu tertipi kullan ona sözümüz yokdur neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz ben bunu anlamış değilim başkasının emeğini veya çalışmasını çalmak size ne kadar mantıklı geliyor sizler ne amaçla veya ne görüşle bunu konuşabiliyorsunuz kul hakkı diye bir şey var neyse uzadı gitdi ben fakir derimki imam bildiğini okur bu yazdıklarımdan rahatsız olan varsa actığım konulara girmmeyin kardeşim sizi kimse zorlamıyor anlıyana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az

5 vakit namazın ardından 19 gün boyunca 19 defa

ferdun hayyun kayyumun hakemun adlun kuddusun

ve kulne hâşe lillâhi mâ hâzâ beşerâ(beşeren),in hâzâ illâ melekun kerîm(kerîmun).

ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî.

Sadece bu kadar dimi?

o zaman sizlerde acın konu sizler hellal etin hakkınızı bu kadar göz nuru dökücen elemeği vereceksin zamanından kısıp yazacaksın başkası gelecek kopyala yapıştır yapacak başka formda kendisi bulmuş gibi yayınlayacak bunu ne h.z ALLAH kabul eder nede kulu biz bunu kendin bulmuş gibi başka formda paylaşırsan vey başka yerde yayınlarsan diye hakkımızı hellal etmiyoruz sen pç kopyaladın veya bu tertipi kullan ona sözümüz yokdur neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz ben bunu anlamış değilim başkasının emeğini veya çalışmasını çalmak size ne kadar mantıklı geliyor sizler ne amaçla veya ne görüşle bunu konuşabiliyorsunuz kul hakkı diye bir şey var neyse uzadı gitdi ben fakir derimki imam bildiğini okur bu yazdıklarımdan rahatsız olan varsa actığım konulara girmmeyin kardeşim sizi kimse zorlamıyor anlıyana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az

haksızınız hala zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışıyorsunuz. bir konu açıldıysa elbette girme hakkım vardır. bunu siz engelleyemezsiniz. zaten artık hiç bir konunuza girmem. üslubunuz son derece itici. islamın hoşgörü anlayışıyla kesinlikle bağdaşmıyor. allah sizi ıslah etsin

haksızınız hala zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışıyorsunuz. bir konu açıldıysa elbette girme hakkım vardır. bunu siz engelleyemezsiniz. zaten artık hiç bir konunuza girmem. üslubunuz son derece itici. islamın hoşgörü anlayışıyla kesinlikle bağdaşmıyor. allah sizi ıslah etsin

kopyala yapıştır yapıpda başka formlarda kendileri bulmuş gibi konu açanları ALLAH islah etsin bakalım öbür dünya"ya vardığında nasıl ödeyecek kul hakkını bu kadar sormudur? sahibinden izin almak? konuyu öyle açmak? yada filan kişiden alıntıdır demek? ben bu işin içinde başka şeyler düşünüyorum böyle tebki verdiğiniz için!!!

benim hakkımda kim ne düşünürse h.zALLAH C.C ona yüzbinkatını versin ecmain,amin.

Herderdinize ortak olup sorunlarınızın çözümünü için yardım eden ilim sahibi seyyitMeytatarun hocamıza saldırmaktan niçin bu kadar zevk alıyorsunuz.İlmini paylaşan insanlara saygı göstermesini bilin.

Birsürü hazıryeyici tutmuş bir de paylaşım yapan insanla zıtlaşıp nankörlük yapıyorsunuz.Bu forumun suyunu çıkarıp durmayın.Seyitmeytatarun hocayı forumdan kaçırtmak için mi gayret sarf ediyorsunuz?.