Jump to content
sessiz nehir

Periler Gerçekten Var mı?

Recommended Posts

farsçada peri cin demektr.rahman suresindeki ayette cinlerin babası canı yalın br alevden yarattık buyurmuştur.

cinler ateşin yalın hali gaz tabakası gb ve çeşitli renklerden meydana gelmiştir

insanoğlu bu ahenk içinde rabbine ne kadar şükretse azdır..allah c.c kendinin her zerrede gstermiş zahir(görünen).ama mühürlü kalplerde ve gözlerde gizli kalmış batın sıfatındadır.

peri var yok bilemiycem ancak çizgi filmler dahil bir peri-melek dense kanat takmış insan şeytan dense gözü kırmızı boynuzlu elinde bir çatal..kim görmüş bu tip şeyler ilk defada bizlere şekli budur demiş bunuda meraktayım ,belki bu bir tür yarasa yada uçan başka bir hayvanın değişik hali bilinmeyen bir tür ,yada photoshop-maket vs alicengiz oyunu ,uzay gemisi bulduk diyip ardından satış hasılatlı uzay fılmlerı gibi merak oluşturma politikası.....

• Like 1

Ben inanıyorum bununla ilgili annemin anlattığı köylerinde geçende bir olay var.Keza halamlardan,babaannemlerden duyduklarımda kusur kalsın.Adına peri,cin ya da vaşka şeyler denmiş.Başka toplumlarda bu tür şeyleri araştırırsanız ilginiz varsa tabiki değişik türden varlıklarıda duymanız olası.

Kaynak the sun degilse sacimi Pembeye boyatacagim. Yarabbim Allah disinda her naneye inanan bu ingiliz milletinden kurtaracagin icin beni bu sene insallah pek bir sevincliyim.

belli ki bir art ogrencisi yazmis peri diye satiyor. O peri de ne gicik, gidip ingilize gorunur ama once musluman var bize gorunmez. Ayrica teorim ingiliz evlerinin pisliginden olmustur.

Kaynak the sun degilse sacimi Pembeye boyatacagim. Yarabbim Allah disinda her naneye inanan bu ingiliz milletinden kurtaracagin icin beni bu sene insallah pek bir sevincliyim.

belli ki bir art ogrencisi yazmis peri diye satiyor. O peri de ne gicik, gidip ingilize gorunur ama once musluman var bize gorunmez. Ayrica teorim ingiliz evlerinin pisliginden olmustur.

kardeş ne dediğini anlamış değilim

bu haber ingiltere'den. the sun gazetesi burda abuk sabuk ne haberi varsa yazar. hele bir keresinde prens charles'in esini hamile yazmislardi, yani tip bu kadar ileride bunlarin kafasina gore. dedim ki boyle acayip bir haberi kesin the sun yapmistir.

ikincisi de ingiltere'de Allah'a inanci olan bir garip muslumanlar var. Ingilizler Allah'a inanmazlar ama nerde bir hayalet, nerde bir cadi, nerde peri buldum aha da bak diyen herkese inanirlar. Ingiltere'de yasiyorum bu delilerden en kisa surede kurtulacagm icin sevincimi belirttim.

bence peri diye birsey olsa da ingilizler gibi Allah'i proton mu tahta mi diye tartisacak kadar inanci olmayan kimseler gormez. zaten peri diye gosterdikleri sanat ogrencisinin elinden cikma gibi gorunuyor. Ha illayide peri bu vefat etti diyorsa ingilizler kesin dedim ingiliz evlerinin pisliginden olmuslerdir.

yeterince acikladim sanirim.

• Like 1

bu konularda konuşmayı sevmiyorum ne yazık ki..çok üzgünüm detaylık bişi yok..