Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
KATSİMATO

Ağlayanın Malı Gülene Yaramaz mı?

Question

elbet biliyorum ağlayanın malı gülene yaramayacağını ancak misal icralık evler arabalar v.s var bunları alsam değerı neyse bana yaramazmı dıyorum korkuyorum sonundan Allah kızarsa başımıza 3 günlük dünya malından çorap örülürse diye,icralı mal alanlar ve sonraki yaşanan durumları çevrenizden bildiğiniz varmı ancak o şekıl anlayabılırım heralde :confused:

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Bir yakınım aldı icralık bir ev iki çocuğu var ALLAH bağışlasın ikisi de okumuyor öyle ki okula girmiyorlar ,soruyorlar çocuğa neden girmiyorsun diyemiyor da annesi kantinde bekliyor da bu şekilde nereye kadar.2 .çocuğuda başladı okula oda gitmiyormuş kaç kez bu şekilde huzursuzluk yaşandı halende devam ediyormuş.Bu sebebe bağladı herkes... Çok elzem değilse almayın derim ...

• Like 1

• 0

ben de geömişte yaramaz,günahtır dıye düşünüyordum ama şimdi bır birikimim olsa hiç durmam hemen alırım icradan. çünkü kurallar çok acımasız. avukat eve geliyor malı mülkü yedı emin olarak bırakıyor, sonrakı zaman zarfında borç halen ödenemedıyse bu sefer mala el konuluyor satışa çıkıyor ve alıcı bekleniyor. her gecen gun zarar edıyor borcuna faız işliyor bır de depo parası gıbı bır seyin ücretı de var. arabaysa mesela park parası falan. yanı özetle evı yada arabayı almak, borçlu kişiye yapışan en buyuk ıyılık. yoksa gecen zaman çok alehte işler kişi zaten zarar da bırde malı satılıp borcu kapanmıyorsa garıbım vatandaş daha da sıkıntı içinde kalıyor. araştırmalarım netıcesınde prosedürün böyle işlediğini gördum

• Like 1