Jump to content
çakır

Cemaati Şimdi de Bu Korku Sardı!

Recommended Posts

manset_5291b80de0ee5.jpg

 

 

 

Cemaati şimdi de bu korku sardı!24 Kasım 2013 Pazar 10:24Dershane geriliminin artmasıyla cemaate yakın işadamlarını korku sardı. Dershane gerginliği Gülen Cemaati’ne yakın işadamları arasında tedirginlik yarattı. İş dünyası “Gezi’nin ardından Koç’un başına gelenlerin benzerini yaşamaktan korkuyor Taraf'ın iddiasına göre AKP Hükumeti ile Gülen Cemaati arasında yaşanan gerginlik, iş dünyasını da tedirgin etti. Özellikle yıllık 7 milyar dolarlık cirosu bulunan ve kamuoyunda cemaate yakın kuruluşlar olarak bilinen şirketlerde, inceleme korkusu başladı. Gezi Parkı Eylemleri’nin ardından Koç Grubu şirketlerine yönelik başlatılan “vergi incelemesinin” bir benzerinin de cemaat şirketleri için başlatılmasından endişe ediliyor.

 

“PARALEL DEVLET” MESAJI

Dershanelerin kapatılmasına yönelik taslağın basına sızması üzerine başlayan “dershane kavgası” büyüyor. Bugüne kadar daha çok “dershane kavgası” olarak görülen hükumet ilecemaat arasındaki kriz, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın hafta içinde bir televizyon kanalında yaptığı, “paralel devlete izin vermeyiz” açıklaması krizin farklı boyuta taşınmasına yol açtı. Bu sözler, bürokraside ve ekonomi de farklı şekilde algılandı. Ve kavganın sadece eğitim alanın da değil aynı zamanda, ekonomi alanına da sıçrayacağına ilişkin senaryolar üretilmeye başladı.

 

MALİYECİLER BEKLENİYOR

Bu çerçeve de Ankara kulislerinde dolaşan bilgilere göre, dershane geriliminin devam etmesi halinde, cemaate yakın şirketlerin de çeşitli kanallarla sıkıştırılması gündeme gelecek. Ankara kulislerinde, vergi denetim elamanlarının cemaate yakın olarak bilinen şirketler üzerinde vergi incelemesi başlatabileceği konuşuluyor. Bu söylentiler nedeniyle cemaate yakın birçok şirketin zor günler geçirdiği, şirketlerin endişe içinde oldukları bildirildi.

 

KREDİLERDE SIKINTI

Kamuoyunda cemaate yakın olarak bilinen bir mobilya şirketinin üst düzey temsilcisi, hükumet ile cemaat arasındaki gerginliğin şimdiden kendilerini etkilediğini kaydetti. Mobilya şirketinin temsilcisi, krizin ilk yansımasının kredilerde görüldüğünü belirterek, bankaların “dershane krizi” nedeniyle kredi notlarını düşürdüklerini söyledi.

 

CEMAATİN EKONOMİK BÜYÜKLÜĞÜ

Cemaatin ekonomik büyüklüğü konusunda net bir bilgi yok. Ancak daha önce kamuoyuna yansıyan MİT raporlarında cemaate yakın olarak bilinen şirketlerin yıllık cirosunun 7 milyar doları aştığı öne sürülmüştü. Cemaatin ekonomik büyüklüğünün ise 100 ile 150 milyar dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Cemaatin, medyadan bankacılığa kadar birçok alanda şirketi bulunuyor.

 

KOÇ GRUBU İNCELEMESİ SÜRÜYOR

Cemaate yakın işadamlarında maliyeci korkusu başlarken, Gezi Parkı Eylemleri’ne destek verdiği iddiasıyla hükumet tarafından eleştirilerin hedefi haline gelen Koç Grubu’na yönelik inceleme ise sürüyor. Maliye Bakanlığı’na bağlı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı,Koç Grubu’na ait üç enerji şirketine aramalı olarak vergi incelemesi başlatmıştı. İnceleme halen devam ediyor.

 

Kaynak : Cemaati şimdi de bu korku sardı! | SonKale.Org

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Madem cemaat bu kadar tehlike arz ediyordu da hükümet olduklarında neden makamlarına cemaate bağlı olanları yerleştirdiler. Amann yesinler birbirlerini Birinin arkasında müritleri diğerinin %50si. Ben sırtımı çok şükür yaradana dayadım.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hesaplar ters düştü, kirli çamaşırlar ortaya döküldü hadi bakalım çok eğleniyoruz sizi seyrederken ama ülkenin içinde bulunduğu durumda çok korkunç Allah büyük takke düştü kel göründü

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dershanelerin vergi kaçırdığı belli zaten. İki taraf da birbirinin açığını biliyordu. İlk darbeyi cemaat vurdu, sıra Kasımpaşalı'da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bazı insanlar çok ilginç hem müslimanım diyeceksin hemde daha suçlu bile oldukları belll olmayan lnsanlara hükom glydlreceksln arkasından dans edlp oynacak ve güleceksin bu asla blr müslüman vasfı olamaz olsa olsa şeytanın kucağına düşmüş zavallı takımı olur iftira gıybettende büyüktür olaki onlarda nefislerlne uyup denilen günahları işlemiş olsunlar kardeş kardeşe dua eder benim bildiğim ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ola ki yapmissa edilecek dua sadece bedduadir ne oldum dememek lazim baska davalardanyargilananlar pardon yargilanmak icin senelerce icerde beklerken herkes suclu ilan etmisti turkan saylan en buyuk ornegidir yapilan vicdansizligin. Muslumanlik bence onlar icinde gecerli olmaliydi

Share this post


Link to post
Share on other sites

aynı şeyi konuşuyoruz aslında arkadaşım fltne işte allah hepimizi korusun doğru yolundan ayırmasın hak yerlnl bulur bu donyadada ahlrettede buna imanım tam ama unutmamalıyız bölonmemellyiz hepimlz kardeşiz..

 

beddua olmaz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Allahtan korkusu olmayan bir cemaat ve allahtan korkusu olmayan bir hükümet....

 

 

2sininde allah rızasından başka her şeytani işte parmağı olduğuna göre birbirini yesin dursunlar.bunların dini parası kıblesi karısı okudukları boğazından aşağı geçmeyen allah ile aldatan deccalin evlatlarıdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sürekli yaptıkları şey zaten , yapmaya da devam edecekler.. Devlete ait kurumları ve tüm mekanizmaları kullanıp, ters düştükleri kişi, kuruluş, grup kim varsa üstüne gidecekler.. Önce kendi ellerinin temizliğine bakmalarını beklemiyoruz zaten artık ama pis suyla da temizlik yapılmaz..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...