Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Baattin Gerçeği

Recommended Posts

amaç karikatürize ederek normalleştirmek her şeyi filmdi diziydi yarışmalardı derken kim kime dumduma oldu zaman herşeyi ciddiye almak gerek ama ne yazıkki olmuyor olamıyor

Emeğine ve bilincine sağlık incisel...

Bir konuda karşıma çıkmıştı konuyu ben açayım diye düşünmüştüm ama varmış zaten :)

"Peki bu Baattin Marley’in masum olmayan yüzü ne?Karakterde ilk göze batan şeylerden biri kulağındaki sigara. Kötü bir alışkanlık olmasına rağmen çoluk çocuğun paylaştığı bu tiplemede böyle bir ayrıntının olması kişilerin bilinçaltında kötü bir yer ediniyor.

Bir diğer şey ise Bıçaklamak anlamında kullandığı “Pıçaklarım” kelimesinin çok sık kullanması. Şirin bir dille söylenmesine rağmen kişilerde şiddeti özendirmenin bir yolu olduğu psikologlar tarafından eleştirildi.

Bir de cinsel içerikli sözleri var tabi. Yüz şeklinin de bir erkeğin cinsel organına benzetilmesi çok eleştirilmişti.

Evet bu tipleme kendini sevdirdi ve sözleri ile çok eğlendiriyor. Ama insanın bilinçaltının ne kadar önemli ve tehlikeli bir yer olduğunu da unutmamak gerekiyor. Gördüğümüz şey sadece sigara, yüz ve bıçaklamak unsurlarından ibaret olmayabilir!"

ALINTIDIR

Dip not: Kaldı ki bilinçaltının tekrarlarla ikna olduğunu ve alıştığını, baattin denilen bu saçma karakterinde karşımıza defalarca kez çıktığını düşünürsek, bu açıkça Türk halkı için hazırlanmış yeni bir subliminal rezalet! Kendi adıma baattini ilk gördüğümde de haz etmemiştim. Ancak şimdi ne düşündüğümü tahmin edersiniz. "Yeni bir oyun daha!"

Bilinçsiz olan insanlarımız ise bu akıma kendini o kadar kolay kaptırıyor ki, ayrıca eğleniyorlar bununla, bilinçaltının doğum ve ölüm arketiplerine aşırı hassas oluşu ile ilgilidir baattinin bir erkek penisine benzemesi. Bu sayede baattine alışan herkes onu takip edecek ve popüleritesi artan bir malzeme ile her zaman mizah yoluyla insanların algı düzeyleriyle fikirsel bazda etkileşime girilebilecektir!

Ah be sürü psikolojisi, ah be okumaya, anlamaya karşı olan bu duyarsızlığımız!!! Baattin severler buna rağmen sevmeye devam edebilirler elbette. :)

• Like 1

Cinsel içerik kısmına çok güldüm:) Herifin genel tipine bakarsak :) Bir tuhaf çizmişler:)

Baattinin bu kadar tutulması Bu kadar itici bir görselden bu kadar güzel doğrular çıkmasıdır..

Yani yazarın hiç bir fikrine katılmıyorum paranoya..

• Like 1