Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Baattin Gerçeği

Recommended Posts

1471404_686954414678294_1916404224_n.jpg

 

 

" Mehmet Nebioğlu bu edepsiz karakterle ilgili yazmış, mutlaka okuyalım kardeşlerim:

 

 

''Baattin'' Bildiğiniz kadar da masum değil. ( subliminal mesaj içerikli ) Aslında yazayım mı? Yazmayayım mı? diye çok düşündüm. Sonra madem bu kadar insanı etkileyen bir şey ve madem bu kadar muhafazakar kesimin ilgi odağında olan bir karakter ve madem ben de bu durumu fark ettim o zaman yazmalıyım diye karar aldım.

 

 

Akşam Bilgisayar başına oturduğumda Facebook'da arkadaşımın paylaştığı Baattin adında bir karakterin sözlerini gördüm. İlk bakışta gülsem de karakterin tipini inceledim yine her zaman olduğu gibi görünüşünden farklı incelemeye başladım.

 

 

Acaba neden isim ''Baattin'' diye düşündüm, Çünkü ''Bahattin'' İslami bir kavramdır ''Dinin güzelliği'' anlamına gelir. TDK 'da ise Bahattin Bahaddin olarak da kabul edilir. Oysa isim Bahattin olmasına rağmen Sözleri o kadar da seviyeli ve ahlaki değildi. Her ne kadar sıradan yada komik sözleri olsa da bir o kadarda seviyesiz sözleri de var. Biliyorsunuz yine islami isim olan şaban ismini de yıllarca hakaret olarak kullanılan ''inek şaban'' şeklinde izlettiler insanlara.

 

 

Karakter de ilk ilgimi çeken kulağının üstünde neden sigaranın olmasıydı! Oysa sigara kötü alışkanlık olarak kabul edilmiş bir şey değil miydi? Daha sonra fark ettiklerim ise beni dehşete düşürdü ve sigaranın aslında en basiti olduğunu anladım.

 

 

Yine kullandığı ''Pıçaklarım'' sözü, Şiddet içeren ''Bıçaklarım'' sözünün en sempatik ve ve tatlı dilde söylenişi olduğunu gördüm. Zira Pıçaklamak olduğunda çok tatlı oluyormuş gibi yansıtılıyor. Oysa bu insanların bilincine şiddeti yerleştirmekten başka bir şey değildir. Şu an bunları okurken ''aman ya bunlarda her şeye bir eleştiri buluyorlar?'' diyorsunuz .

 

 

Lütfen devam edin sizi ikna edeceğime inanıyorum. Evet sigara ve pıçaklamaktan sonra asıl ve en önemlisi olan cinsellik yönü de var. Çünkü bu güne kadar hiç bir karakterde görmediğim bir yüz yapısı burun ve ağız yapısına sahip. Burnu ve ağzı birbiri ile orantılı Affınıza sığınarak belirtiyorum ki Bir erkek cinsel organından farklı bir şey değil.

 

 

Eğer dikkatlice bakarsanız bunu sizde fark edersiniz. ''Efendim bu hayali karakter olabilir bunlar'' diyorsanız tamam ama bu kadar tesadüf de olamaz değil mi? Bununla ise İnsanların beyinlerine Kötü alışkanlık, şiddet ve cinsellik ve bunları toplu halde sempatik bir şekilde komedi adı altında yerleştirmektir. Hala İnanmadınız mı? o zaman yazacaklarımı siz kendinize sorun ve cevaplarını verin. Mesela Neden bu karakterlerin sayfa yöneticileri Bu kadar profesyonel çalışıyor ve kim oldukları da belli değil ? Tamam karakteri çizen kişi belli gerçekten bu amaçla mı ya da farkında olmadan mı çizmiş orasını bilemeyiz ama karakteri ortaya çıkaran şahsın daha önce Penguen adlı dergisinde çalışması da bize bunların tesadüf olmadığını gösteriyor.

 

 

Normal bir vatandaşın açtığı sosyal medya sayfaları sıradan bir şekilde işlerken Bu tük sayfalar neden bu kadar profesyonel adeta şirket işi gibi işliyor? Ve yine normal bir vatandaşın açacağı bir sayfa bu kadar orijinal bir karakteri çizmesi dergisini veya sosyal medyada bu kadar ciddi bu kadar resmi davranması sözde hizmet etmesi de zor bir durumdur. Ama burada gayet sistemli gayet orijinal bir karakter var. Çok resmi adeta profesyonel bir yayıncı gibi hareket ediyorlar. Buda demek oluyor ki bunu sıradan bir vatandaşın yapmadığı ortadadır.

 

 

Bir şey daha dikkatimi çekti bunu yapanlar kendilerini de ön plana çıkartmıyor reklam için de bu sayfaları kullanmıyorlar. Peki neden bunu karşılıksız bir şekilde yapıyorlar? Milyon beğense takip edilse ne fayda. Üstelik facebook reklamlarından yararlanıp masraf yapıp daha çok kesime ulaşmayı başarıyorlar. İşte bunu özellikle yapıyorlar ve amaç toplumun bilincine bunları yerleştirmek. Ne yazık ki amaçlarına da ulaşıyorlar öyle ya daha çok muhafazakar kesimin ilgisini çekiyorlar . Ve bir çok kişi bunu özellikle arkadaşlarının duvarında paylaşıyor beğendiklerini, hayran olduklarını sevgi sözcükleriyle belirtiyorlar.

 

 

İsmin baattin olmasıda mı tesadüf? Neden Atakan, Erol değil de baattin. ? Dini kavram olanca daha mı maskara oluyor? daha mı gülünç oluyor?. Arapça isim veya kavram olsaydı tamam sorun değil derdim Arapça olması dini olması anlamına gelmez çünkü, ama bahattin islami bir kavramdır başta da anlamını yazdığımız gibi. Bu yazıyı okuyanlar! Lütfen buna karşı çıkmadan önce biraz düşünün ve dikkatlice inceleyin. Yada ''internetten'' Bilinç altı veya ''sübliminal'' mesajın ne olduğunu ve sonucunun neler olduğu etkilerini inceleyin o zaman daha iyi anlayacaksınız. Tamam da zaten Tv de Filmler de, dizilerde veya internette bu açık açık yapılıyor! Siz bunun mu peşine düşmüşsünüz ? de diyebilirsiniz. Evet bunun peşine düşmüşüm ben, Filmlerde internette açık açık yapılanları herkes görür fark eder ama bu tür karakterlerde olanı herkes fark edemediği için yazıyorum.

 

 

Başta da belirttiğim gibi bunu fark ettikten sonra yazmayı bir hak olarak bildim de yazdım. Bu yazı sizin ilginizi çeker yada çekmez , takip etmekten vazgeçer yada geçmezsiniz bu sizin vereceğiniz karardır. Eğer bu yazdıklarımı çürütebilir ve saçma olduğuna kendinizi inandırabilirseniz, bildiğiniz yolda devam edin, sizin yolunuz doğru olandır. Ama bunu yapamıyorsanız lütfen kuru kuruya karşıda çıkmayın.

 

 

Not: Olay sadece sigara, ağız burun ve pıçaklamak la ibaret değil. Gerisini yazmaya terbiyem müsade etmiyor. Her türlü eleştirilerinize ve karşıt görüşlerinize açığım lakin karşı çıktığınız durumu ispatlayarak belirtin. Hakaret etmeden fikirlerini eleştirilerini ifade etmek erdemli insanların yapabileceği bir durumdur. Saygılarımla...”

 

 

-Mehmet Nebioğlu-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yine kullandığı ''Pıçaklarım'' sözü, Şiddet içeren ''Bıçaklarım'' sözünün en sempatik ve ve tatlı dilde söylenişi olduğunu gördüm. Zira Pıçaklamak olduğunda çok tatlı oluyormuş gibi yansıtılıyor. Oysa bu insanların bilincine şiddeti yerleştirmekten başka bir şey değildir. Şu an bunları okurken ''aman ya bunlarda her şeye bir eleştiri buluyorlar?'' diyorsunuz.

 

Yok herşeye eleştiri buluyorsunuz diye düşünmüyorum ama ciddi ciddi paronayak olduğunuzu düşünüyorum. Arkadaş, subliminal -doğru yazamamış olabilirm- mesaj dediğiniz şey görsel yöntemlerle ve 25. kare tekniği denilen bir saçmalıkla yapılır. Bana sorarsanız iddia edilen etki şehir efsanesi ama insanlar bayılır böyle şeylerle uğraşmaya.

 

Bıçakla...şey pardon "pıçakla" verilen örnek tam bir komedi. Ülkedeki kadın cinayetlerini de Baattin'in üzerine atalım mı ?

 

Nerde gereksiz bişey bulsalar sonuna "gerçeği" diye yazıp insanların önüne sürerler. Milli değerler ayaklar altına alınıp din bir araç olduğunda hangi Müslüman'ı uyanmaya çağırdınız ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu karakterin facebook sayfasında karakteri yazan kişinin sanırım bi duvar yazısı idi,denk gelmiştim bu konuda özellikle isminin anlamı konusunda açıklaması vardı... Ve yazılan yazıların bi çoğunuda kendisinin yazmadığını baattin tiplemesi adında başkalarının yaptığını yazmıştı... Çok gerilerde olmasa açıp okurdum tekrar ama zaman alır...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben yazıyı sonuna kadar okudum, benimde kafama takılanı çok güzel belirtmiş yazan kişi, bu karakteri çıkartanlar bayağı para kazanır bu karakterden ama sanki birşeyler yapmaya çalışıyorlar bir mesaj iletmek istiyorlar gibi geldi banada. Hatta bu karakter banada sevimli geldi ama sigarasıyla kısa pantalonu benimde dikkatimden kaçmadı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saçmalamışsınız ne alakası var yahu !!! alt tarafı bi karakter esprili sözler paylaşıyor ve ATATÜRK'çü belkide buyüzden siteminiz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gecen sene muhammed merah (kendisi katildir) oldu. Buda mi tesaduf adini bilerek muhammed koyup katil yapmak icin ugrasmislar ve bunun icin 25. Kareden baslamislar butun yontemleri kullanmislar

Share this post


Link to post
Share on other sites

nickinde ki 25 de mi tesadüf? çaktırmadan bize 25. kareyi anımsattırıyorsun :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

çok ilginç ama düşününce evet dogru

bi iticilik farkediyordum bu tiplemede, demek bundanmış

Share this post


Link to post
Share on other sites

altbeyinde şaka olayı yoktur...olanı olduğu gibi kabul eder...bi zahmet bunu da öğrenin..saçma olan,yanlışı cahilce savunmak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...