Jump to content
mercannnn

Yardıma İhtiyacım Var :(

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarıma attentive diye bir virüs girdi...hiçbir yere girmeme izin vermiyo...bu antivürüs paketini almam için sürekli uyarı veriyo.görev yöneticisini bile başlatamıyorum..ne yapmam lazım format atmak istemiyorum

Bilgiyi burda bulabilirsin kardeş.

Attentive Antivirus WinWebSec olarak bilinen eski bir virüs grubuna ait sahte bir korsan karşıtı yazılımdır. Bilgisayarı etkilediğinde var olmayan virüslerin bilgilerini vermeye başlar. Bunu yaparak kullanıcıları programın lisanslı versiyonunu almaya teşvik eder. Lütfen bu programın verdiği her türlü uyarıyı dikkate almayın; çünkü bu program hiçbir sorunu çözemez. Genel oarak, bu sahte yazılım sisteme izniniz olmadan girer. Kullanıcıların virüs ve korsan yazılım programlarını güncellemeyi unuttuklarında oluşan güvenlik açıkları sebebi ile bilgisayara girer. Lütfen bu programdan uzak durun. Eğer bu programı satın aldıysanız lütfen kredi kartınızın bağlı olduğu banka ile iletişime geçin ve ödemeleri iptal edin. Son olarak d Attentive Antivirus’ı bilgisayarınızdan kaldırın.

ATTENTIVE ANTIVIRUS’TEN NASIL ETKİLENİRİM?

Attentive Antivırus kendinden önce gelen programlar ile aynı dağılım yöntemlerini kullanmaktadır. Genellikle spamlerde ve illegal sitelerde gizlenen truva virüslerinden yardım almaktadır. Ayrıca bilinmeyen kaynaklardan gelen maillerden de uzak durmalısınız. Sisteme girdiği anda truva virüsle alakalı dosyaları indirir ve programı bilgisayar her başlatıldığında aktif olacak şekilde ayarlar. Aktif olduğu anda program çeşitli ilan kutucukları ve uyarılar gösterir.

ATTENTIVE ANTIVIRUS PROGRAMINI NASIL KALDIRABİLİRİM?

Attentive Antivirus’ı kaldırmak istiyorsanız sisteminizde STOPzilla ya da SpyHunter programları ile tarama yapmalı ve bu programı kaldırmalısınız.

Eğer bu programları başlatamıyorsanız şu adımları takip edin:

1. Bilgisayarınızı Safe Mode with Networking te yeniden başlatın. Başlatma başladığı anda F8 e kısa aralıklarla basmaya başlayın.

2. Normal Windows modundaki bilgileriniz ile giriş yapın.

3. IE ya da başka bir tarayıcıya tıklayın ve “yürüt” ya da “yönetici olarak yönet”i seçin ve yönetici hesap şifrenizi (gerekirse) girin.

4. Şu adresi adres çubuğuna girin: http://www.2-spyware.com/download/hunter.exe ve programı masaüstüne indirin. Attentive Antirus’ten kurtulmak için programı çalıştırın.

arkadaşlar bilgisayarıma attentive diye bir virüs girdi...hiçbir yere girmeme izin vermiyo...bu antivürüs paketini almam için sürekli uyarı veriyo.görev yöneticisini bile başlatamıyorum..ne yapmam lazım format atmak istemiyorum

bence yapılması gereken şey şudur : güvenli modda girersin gerekli bilgilerini yedeklersin ve format atarsın

arkadaşlar ilginiz için sağolun..arel arkadaşım 3.adımdaki ıe yada başka bir tarayıcı ya derken nereye tıklamam gerektiğini açıkca söyler misin anlamadım :(

Combofix adli basit bir antivurs yazilimi var onu indir kur o 10 dk ortalma tarama yapar ve her cesit virusu de temizler....Formata vs gerek yok yedigin spyware zaten tam anlamiyla bir virus degil kendisni zorla satin aldirmaya caisan reklam virusu

ben genelde internet explorer kullanıyorum...dediğiniz linki nereye yazcam...hiçbir yere girmeme izin yok vermiyo görev yöneticim bile çalışmıyo:(

Linki yazmaniza gerek yok tiklamaniz yeterli otomatik oalrak indirecek baslayacak indirme.

Google chrome yada firefox var ise link i onlarla acmayı deneyin.

dediğiniz yerlere tıkladıgımda sekme çalışmıyo virüs izin vermiyo ne google ne chrome hiçbir şekilde etkin olmuyo :(

warning! the site you are attemping to wiev may harm your computer! bu uyarı çıkıyo dediğinizi yapınca...kafayı yicem ya