Jump to content
Yaraliasik

Yasin-i Şerif Dua (Dilek İçin)

Recommended Posts

Guest black_butterfly

allah cümlemizin dularını kabul etsin...yaklaşık bir saat oldu 10 tane biitti demekki sabahlayacağız anlaşılan...buda güzel...ama zaman zaman okurken bazı yerleri ilk defa okuyor hissine kapılıyorum sanırım tekrar yapmaktan kaynaklanıyor...bide yeni namaz kılmaya başlayan birisi olarak selam kısmında şaşırdım zaten tam doğru kıldığımıda zannetmiyorum ya allah hatalarımı affettsin demekten başka birşey gelmiyor elimden :( ben dewam edeyim 20 de yine gelirim sizi yoklmaya hadi bana bai :)

bu arada her yasinin sonunda senide atlamıyorum kardeş bilgin olsun

allah cümlemizin dularını kabul etsin...yaklaşık bir saat oldu 10 tane biitti demekki sabahlayacağız anlaşılan...buda güzel...ama zaman zaman okurken bazı yerleri ilk defa okuyor hissine kapılıyorum sanırım tekrar yapmaktan kaynaklanıyor...bide yeni namaz kılmaya başlayan birisi olarak selam kısmında şaşırdım zaten tam doğru kıldığımıda zannetmiyorum ya allah hatalarımı affettsin demekten başka birşey gelmiyor elimden :( ben dewam edeyim 20 de yine gelirim sizi yoklmaya hadi bana bai :)

bu arada her yasinin sonunda senide atlamıyorum kardeş bilgin olsun

Allah razi olsun ama önceligi kendine ver beni bosver önce snein niyetleirn dualairn bir kabul olsun seytan vesvese yapiyor kafani karitirmaya calisyor o arada durakla ve besmele cek aklini temizle bosalt sonra yenidne devam et namazida ögrenirsin Allah kabul etsin ben bile bildigim halde sasirirm hatta dun cuma nazinda 5 kere secde edices dedi hoca herkes namaza durdu sonra bi baktik kimi yerde kimi ayakta :D curcuna oldu :D yani herkes sasirabilir rabbim icindeki azmi bilsin bunu sende görmesini sagla azmet istirkarli ol bak ozaman gör mucizleri Allah namazinida dualairnida kabul etsin sakin tam dogru kildgmi zannetmiyorum gibi dusunme ben bir cok duayi bilmezdim ve ihlas ile kilardim subhaneke ile kilardim hicbimirz anamizin karninda ögrenmedik bunlari sonucta arastirir yapa yapa ögrenirsin yeterki vesvese etme

Guest beliz

bende şimdi başlıyorum allahın izniyle 41 ,sabaha kadar bitecek inşallah

bende şimdi başlıyorum allahın izniyle 41 ,sabaha kadar bitecek inşallah

Allah dualrini yasinlerini kabul etsin Allah ayrdimcin olsun azmini görsun dualirni kabul etsin..

Guest yağmur damlası

inanmak başarmanın yarısıdır yaralıaşik tesellilerin için çok sağol dertler paylaştıkça azalırmış biliyormusun.Biz artık bir sınav veriyoruz geçecekmiyiz geçemeyecekmiyiz?ben şuna inanıp bu sitedeki çoğu duayı yapmadım çünkü ben sevdiğim insanla iyi iken mutlu iken evliliği düşünürken gülerken eğlenirken gezerken rabbimi hiç anmadım rabbime şükür etmedim neden çünük mutluydum evimi kurmuştum gelinliğim hazırdı nişanlım beni deli gibi seviyordu işim vardı tayin gelmiştim ankaraya daha ne isterdimki ama ne oldu dügüne 20 gün kala hiç beklenmedik şekilde bitti neden rabbimi unutmuştum çünkü rabbim bana beni unutalı 5 yıl oldu behey kulum şimdi gez eğlen ama sana öle bir ders verecemki görceksin dedi ve ben dersimi çok güzel şekilde aldım kimsede suç yok suç bende neden rabbimii o mutlu günlerimde anmadım şükür etmedim bu sitedeki sevdgiinden ayrılan kaç kişi şükür etti acaba sevddiğiyle birlikteyken sorarım kimse emin olun bu site hakkında bile bilğin yokdu varlığı hakkında ama nezaman sevdiğimden ayrıldım ne zaman kötüyüm işte rabbime sarıldım sarıldık nice insanlar gördüm bu sitede namaz kılmayı bilmeyeen ömrümde alnı seçdeye gelmeyen ama ne hikmetse ayrılınca sevgiliden namaz kılınarak yapılacak dualara sarıldı namaz nasıl kılınır diye öğrendi bu da çok güzel bir olay ayrılık bizlere rabbimi hatırlamayı ögretti şükür ediyorum ayrılığın tek güzel yönü bu oldu bana rabbimi hatırlamak.çok düşündüm çok sorguladım kendimi bugün ve bu cümleleri yazıyorum sizlere hata bizde kaçımız namaz kılıyoruz kaçımız oruç tutuyoruz yada kaçımız güzel bir işimiz olunca haber alınca şükür namazı kılıyoruz hiç birimiz neden rabbimi iyi günde ananımız yokki hep kötü gündeyken bu yüzden bende diyorumki iyi günde anmadığımız rabbimden şimdi hangi yüzle kötü günlerimizin çabucak geçmesi için dua isteriz yaraliaşık sana diyorum sen diyorsunki inan nasıl inanırım yüzüm yokki rabbime ben 6 yaşından beri namazını ve oruçunu bırakmayan her perşembe yasini şerif okuyan ben dünyanın nimetlerine kapılıp ve sevdiğinide bulunca 5 yıldırlı ahiretten uzaklaşan dinden uzaklaşan ben neden bunlar geldi başıma işte dinden uzaklaştığım için artık anlıyrorum sizlere soruyorum yaraliaşık sanada soruyorum şimdi bizle paylaştığın yasini şerifi ben hangi yüzle yaparım isteme isteme rabbimi anma sonra ayrıl sevdginiden otur yasin oku yıllardır okuma şimdi oku niye kafan sıkıştı demi yağmur damlası yani ben bu yüzden duaların hepsini yarım bırakıyorum yada okumuyorum işte benim gönül sorgum bu cezamı çekiyorum şimdi 5 yılın verdiği rabbimi unutmamın cezası bu şimdi dua etsemde rabbim kabul etmez buna inanıyorum çünkü yüzüm yok kul olarak rabbime ne yüzle yapayım şimdi o mübarek yasini şerifi he yaralıaşık neyle hangi yüzle?

Guest aişe

arkadasım yazında dikkatimi çeken birşey oldu..yasini şerifi okurken o niyetin için başka dua yapmayın demişsin...ben bunu çok sık yaparım mesela bi niyetimmi var sevdiğime kavuşmak,yasinmi okuyorum ayriyetten başka dilek dualrıda okuyorum..ya belki komik bi soru ama ters etki falanmı yapıyor...sormak istedim niyetin için hep aynı duayımı yapman gerkiyo olana kadar...ben sürekli niyetim için yasin haricinde hep farklı farklı dilek duaları okuyorum.kafaam takıldı belki komik ama :(

yağmur damlası ; sana bu imtihanı vermesinin sebebi senin acı içinde kıvranman değil ( haşa o sadist değil adil sen de hatırla ) farkına varman. Sen de farketmişsin , şükür edip özür dileyerek neden başlayamayasın ? Hayatın son bulmadı , nefes aldığın ve samimiyetle pişman olduğun sürece bunun için vaktin var .

O herşeyi bilen , gören , tövbeleri çokça kabul eden merhametlilerin en merhametlisi değil mi (?) Hatasız olan yalnızca O . Bu yüzden tamam ve eksiksiz olandan yardım istemiyor muyuz ?

Sadece hatırlamanı ve olgunlaşmanı istiyor . Sana şah damarından yakın olduğunu hatırla lütfen , senin benim sınırlarım olabilir ama ona güçlük yok .

Pişmanlığın samimiyse ; tövben de duan da samimidir . Nacizane fikrim tövbeni et , hayırlısı için başla ... herşeyin başı samimiyet ve senin de ikiyüzlü bir insan olmadığın yazılarından anlaşılıyor zaten , sadece hassas bir dönem geçiriyor olabilirsin (eminim çoğumuz yaşamıştır bu durumu ) Allah duaları geri çevirmez .

• Like 1

inanmak başarmanın yarısıdır yaralıaşik tesellilerin için çok sağol dertler paylaştıkça azalırmış biliyormusun.Biz artık bir sınav veriyoruz geçecekmiyiz geçemeyecekmiyiz?ben şuna inanıp bu sitedeki çoğu duayı yapmadım çünkü ben sevdiğim insanla iyi iken mutlu iken evliliği düşünürken gülerken eğlenirken gezerken rabbimi hiç anmadım rabbime şükür etmedim neden çünük mutluydum evimi kurmuştum gelinliğim hazırdı nişanlım beni deli gibi seviyordu işim vardı tayin gelmiştim ankaraya daha ne isterdimki ama ne oldu dügüne 20 gün kala hiç beklenmedik şekilde bitti neden rabbimi unutmuştum çünkü rabbim bana beni unutalı 5 yıl oldu behey kulum şimdi gez eğlen ama sana öle bir ders verecemki görceksin dedi ve ben dersimi çok güzel şekilde aldım kimsede suç yok suç bende neden rabbimii o mutlu günlerimde anmadım şükür etmedim bu sitedeki sevdgiinden ayrılan kaç kişi şükür etti acaba sevddiğiyle birlikteyken sorarım kimse emin olun bu site hakkında bile bilğin yokdu varlığı hakkında ama nezaman sevdiğimden ayrıldım ne zaman kötüyüm işte rabbime sarıldım sarıldık nice insanlar gördüm bu sitede namaz kılmayı bilmeyeen ömrümde alnı seçdeye gelmeyen ama ne hikmetse ayrılınca sevgiliden namaz kılınarak yapılacak dualara sarıldı namaz nasıl kılınır diye öğrendi bu da çok güzel bir olay ayrılık bizlere rabbimi hatırlamayı ögretti şükür ediyorum ayrılığın tek güzel yönü bu oldu bana rabbimi hatırlamak.çok düşündüm çok sorguladım kendimi bugün ve bu cümleleri yazıyorum sizlere hata bizde kaçımız namaz kılıyoruz kaçımız oruç tutuyoruz yada kaçımız güzel bir işimiz olunca haber alınca şükür namazı kılıyoruz hiç birimiz neden rabbimi iyi günde ananımız yokki hep kötü gündeyken bu yüzden bende diyorumki iyi günde anmadığımız rabbimden şimdi hangi yüzle kötü günlerimizin çabucak geçmesi için dua isteriz yaraliaşık sana diyorum sen diyorsunki inan nasıl inanırım yüzüm yokki rabbime ben 6 yaşından beri namazını ve oruçunu bırakmayan her perşembe yasini şerif okuyan ben dünyanın nimetlerine kapılıp ve sevdiğinide bulunca 5 yıldırlı ahiretten uzaklaşan dinden uzaklaşan ben neden bunlar geldi başıma işte dinden uzaklaştığım için artık anlıyrorum sizlere soruyorum yaraliaşık sanada soruyorum şimdi bizle paylaştığın yasini şerifi ben hangi yüzle yaparım isteme isteme rabbimi anma sonra ayrıl sevdginiden otur yasin oku yıllardır okuma şimdi oku niye kafan sıkıştı demi yağmur damlası yani ben bu yüzden duaların hepsini yarım bırakıyorum yada okumuyorum işte benim gönül sorgum bu cezamı çekiyorum şimdi 5 yılın verdiği rabbimi unutmamın cezası bu şimdi dua etsemde rabbim kabul etmez buna inanıyorum çünkü yüzüm yok kul olarak rabbime ne yüzle yapayım şimdi o mübarek yasini şerifi he yaralıaşık neyle hangi yüzle?

öncelikle agzina saglik cok guzel yazmissin.ayni seyleri bende yasadim senin gibi 5 sene bir kulunu cok sevdim ve onu benden aldiginda anladim eger benim ayzdikalrimi okuduysan cogu yerde ayni seyi senin sözleirnin aynisini dile getirdim hayatimiz iyiken rabbimizi anip sukretmedik elimizdekiler varken sukur etmedik dua etmedik ancak basimiz sıkısınca andik bir arkdas kimdi hatirlamiorum aksam bir konuda sunu söledi bana benim gunahim neydi dedi ben namazda kildim dua da ettim herseyi yaptim dedi cvbimi ordaki cvbimi ahtirlamiorum ama biri cikar yine ayni seyi söyler diye yaziyorum kimimiz 4 4 luk muslumaniz sorarim size?bunu sadece Allah bilir namazda niayzzda ibadette oructa vs hepimiz ramazan geldi bu iabdetleri yaptik yarin bu sabah bayram ezanindan namazndan sonra bayramai kutluycaz yarin aksamda ramazani iabdetle gecridgimiz gibi gecircekmiyiz yada 3 5 gun sorna ?senede 1 ay kendimizi ibadete veriyoruz haksizmiym ?ramazan ayi gelince tamam diyoruz kurtulduk diyoruz ramazan bitince hersey eskisine donuyor ? ben namaz kiliorum dua eidorum ama Allah bana vermiyor benim sucum ne ??? Bizler Sadece Kuluz Bizler Isteriz Biz ALLAH'a Sorgu Edemeyiz HEerşey Onun Izni Rızası iler Olur verdıgınde noldu yıne unuttuk okdugmuz dualar ne icinde onun rizasi icinmiydi ? niye vermedi diye sorguluyoruz sabrettikmi istikrarli sekilde istedikmi azmederek savastikmi da ben ibadet ettim namaz kildim dua ediorum ehrsyei yapiorum ama Allah benim dualarimi kabul etmiyor niye ? dye sorabiliyoruz bir laf var hani sabreden dervis muradina ermis seklinde önce sabretmeyi bilmeliyiz ayrica rabbe dua ederken kacimiz Allah rizasi icin dua ediyor ki ? konunun basinda yasinleri okurken sunu yazdim ALLAH Rızası için Niyet Edin yasin okunurken niyet etmenize gerek varmi yok ? ama ben abstirarak belirttim ki onun rizasini kabullenmeniz icin bu sekilde baslayin idye sonuncu okudgnuz yasin de ondan dileyin dedim o skeilde yazdim önce O nun rizasi sonra bizim niyetimiz o takdire sayan görurse bizim icin hayırlı ise zaten kabul edecektir konuyu actigimdan beri herkes sunu diyo ben 41 yasin okuyamam 1 yasini 1 saatte zor okuyorum 3 gundur okuyan arkadaslara sesleniyorum 41 yasini kac saatte bitirdiniz?nasil bir azim ettinizde 1 satte okudgnuz yasinin 41 tanesini 5 saatte okuyup bitirdiniz sorarim size?benim sizelere analtmak istedigim buydu butun gun 1000 deil 1 milyon tane esma da zikretseniz azmetmedigniz surece isteksizce ettigniz surece duanizin kabul olmasini beklemeyin cunku olumsuz dusunerek rabbime dua ediyorsunuz hem sitiyorsunuz olmasini hemde icinizden acaba ? diye gecio kendinizi duanizi celikede birkiyorsunuz ..simdi arakdasim demissinki sorarim size 5 senedir ibadet etmedim hangi yuzle dua edicem..ben 5 sene sevdim bende snein gibi orucumu namazimi vs aksatmadim cocuklugumdna beri esma cekerim vs...sevdigim kiz beni aldatip terkettiginde bircok arakdasim bilir ki analttim daha önce 2 kere intihar ettim ben ne demisler intihar edenin yuvasi cehenemdir ozaman ben oturup dua etmeyi briakiym tövbe etmeyi birakiym ölecegim gunu bekleyip cehenneme gidecegmi bildigim icin hicbir sey yapmiym ????mantiklimi sence?cennete girmicegim ben biliyorum ama ben yinede tövbemi eidyorum kabul ederse rabbim kabul eder bu onun bilecegi işteir surda su duyai yayinladim diye dunya kadar insan tesekkur edip Allah razi olsun senden diyp dunya kaar dua aldim belki benim dualairm kabul olmayacak tövbeleirm kabul olmayacak ama sizlere bir sekilde vesile oalrak yasini okuttum belki cogu kisi bu vesile yasin i okuyarak ezberlieyecek icindeki gucu azimlerinizi ortaya cikartmanizda yardimci oldum belki amhser gunu rabbim dicekki sen bu insanlara yasinden faydalandirdin bak su su su kisler sayende yasini ezbere bildi yasini ezbere bilmenin sevabi buyuktur sen bu insanlar sayesinden kutuldun cehennemden diceklerdir he benim böyle bir amacim varmiydi bu konuyu paylasirken hayır elbetteki yoktu cunku bu menfaatcilik olur ben buraya konu acim isnanalr bana dua etsin bende dualardan ayrarlanip cehennemden kurtuliym 3 kurusa 5 köfte yok malesef ben bu sabah oturup ağladim ramazan basinda neden bu konuyu paylasmadim ramazan sonuna kadar hergun herkes okurdu diye cunku kadir gecesi hangi gundur bilinmez ramazan basinda paylassaydim ehrkes azimle okuycakti ve okuyan kisiler sevaba erisecekti bilmeden kadir gecesinde yasin okuyacakalrdi benim vesilem ile suraya yazdigim su terkip ile o kisi dunya akdar sevap kazanicakti ama ben ne yaptim sizleri bundan mahrume tmis oldum cunku gec paylastim ne hikmettirki bilinmez ben yasin konusunu actigimdan beri herkes özelden ayzar bende yasin okuyodum ayda icimden gecti o anda gördum sansmidir bu tasedufmduur diye dunya akdar insan msj atti ve forumda 2 3 tane daha ayni anda yasin konusu acildi ben de deimdki var bu iste bir hayr ben cok birsey paylasmam kolay kolay paylasmam ama su 3 4 gunde tanidigim msjlastigim o kadar guzel insanlarla tansitimki anlatamam sizler yasin okudgnuzu duyunca ben sizden daha cok sveiniyorum cunku yasinin sevabini kazaniorsunuz bundan benim 1 gram menfaatim yok ama sizlerin var sen dedinki ben naisl okuyacagim nasil bakacagim bizi yaradan rabbimiz degilmi anamizi babamizi uzdugmuzde ne yapariz?ellerini öperiz özür dileriz degilmi ?bizi dunyaya getiren anamiz babamiz besleyenler onlar bunalrin ellerini opuyoruzda bizim dunya hayatini abhseden sonsuz varliktanmi özur dilemicez?ondanmi af dilemicez ondanmi cekinip saklanicaz nereye saklanicaz kulum hata yapsin af dilesin ben merhamet ederim demis rabbim yeterki ellerini acsin benden af dilesin tövbe sitifar ne diye var Estafirullah el azim etübü ileyh yanlis yazmis olabilirim ama anladiniz onu bu ne icin var? sen yaptigin yanlislarada sukur edeceksin diceksinki sukurler olsunki bu ayptigim yanlis icin nedenmi ya o yaptigin yanlistan daha buyuk bir yanlis yapims olsan ?bunun icin bile sukrediceksinki rabbim sana daha buyugnu yasatmasin..sen rabbimle benimle nasil konuyorsan onunlada öyle onunla sadece el acip surekli istemekle dua etmekle konusulmaz bir arkdasinla sohbet eder gibi konus o bizleri yaradan otur sanki akrsinda o varmis gibi onunla konus ondan korkma ondan cekinme korksan neye fayda ondan cekinsen neye fayda zaten o bizi yaratmadimi bize istedigi an istedgni verecek o deilmi onun gucunden kduretinden bilgin olsun varligindan haberdar ol o snein dusmaninmidirki ondan korkuyorsun o senin anan babanmiki sevgilinle kosnutun diye korktugun anan babanmi saniyorsun bir erkekle kadinla yatip kalktin diye kendini suclu hissedip ailenin yuzune bakamadigin gibi ondan korkup cekiniyorsun bizleri bu dunyaya getiren O dur!!!ondan isteyecek ona yalavracak yaptigmiz hatalar gunahalr icin bile sukredecek azim sabir israr ve istikrarla ona dua edicez aksam bir arkdas msj atti ben 41 degil 70 yasin okudum dedi ya okuyan sizsiniz ben degilim siz yasin okudum dedignizde benim tuylerim urperiyor agladim sevincten ne akdar guzel dedim ya ne kadar guzel 70 tane melek tekbir getire getire rabbime gidiyor yasini sölyerek okuyarak bu nasil bi seref onudur böyle dusnun bu sekilde dusnun sizler 41 tane okuyrosunuz 41 degil 100 okuyun daha fazla okuyun yasin i serif kuranin kalbidir 1000 tanede okusaniz sizler havasci degilsiniz ki size hadimi huddami gelsin gelenler ancak ziayret olur ki onu da Rabb im gönderir ver gördugnuz sizler korkmassiniz cin gelirmis havs olurmus buyu olurmus hadim huddam gelirmis bilmemne herkes degis degsik msj atiyorlar bu okudgnuz sure yasin i serif kuranin kalbi...yaziyi cok fazla uzattim özür dilerim kirginlik olmasi acisindan yazmadim icimdekileri yazdim arkadasim sen tevbeni et dualarini okumaya basla o snein dusmanin degil ki korkuyorsun o sana bu cani veren yaradan otur onunla benimle konustugun gibi konus derdini analt...hem bu skeilde hemde dualar ile...Allah in selameti uzerinize olsun Hakkinizi helal edin Allah hepiniznden razi olsun dualairnizi kabul etsin.. yazmak sitedigim cok sey avrdi ama uzadikca uzuyor

--------------------

tesekkur ederim pinar :) bi degsiklik avr ama nedir diye dusnuyorum cözemiodum :D sonradan analdim el atmissin Allah razi olsun

--------------------

sen icinde azim olsun istek olsun vesvese olmasin istikrarli sabirli ol subhaneke okuyarak duani et ha yasin okumussun ha subhaneke kimden sitiyorsun kim veriyor ? bunu dusun subhaneke okumak esma cekmek bunlar bana göre kolaya kacan seyler ama yasin okumak yada cevsen okumak yada bildigniz en uzun duayi defalarca okuyarak istemek ? adi aklimda gelmiyor su anda duanin okudugum en uzun duaydi onu defalrca okuyarak sitemek birde bu skelde dusun yasin ortalama 3 sayfalik bir dua normal bir kitaba göre konsuyorum ayda 5 sayfa sen o 5 sayfiyi 41 kere okuyuosun yada daha fazla bunu nasil yapiyorsun buna nasil dayaniyorsun ? sabrederek deglmi ?azimle 41 taneyi bitiricem diyorsun Rabbim icindeki niytini nasil azmederek okudgnu göruyor bundan sonrasi icinde nasil sabredecegni görmek sitiyor .. ve ben sunuda söledim sizlere duani kabul oldu yasini birakmayin okumaya devam eidn bir anda silip atmayin yavas yavas azaltin ama birakmayin..kusmesin duaniz size yarin birgun yine ihtiyaciniz oldugunda ondan ayrdim sitedignizde boynu bukuk Rabbime ulastirmayin dualarida birer canli gorun hayal kurun ya hayal gucunuzu kullanin biraz burda Allah tan sitiyoruz ondan bahseidoruz

--------------------

buldum o sayfaya yazdigim yaziyi arkadasa yazdigim cevbi...umarim burda yayinladim diye kizmaz kendisi

umarim hakkini helal eder kendisni rencide etmek maksadiyla sizlerinde burda bunlari okuyarak briseylerin farkina daha iyi varmanizi isitorum amacim sadece bu kimse kirilip darilmasin yeterki dualairniz kabul olsun..

gelen soru suydu :

çok doğru söylüyosun yaşar abicim ama bak ben her zaman sevgilimin yanındayken şükreden onunla en mutlu anlarımızda dahi sürekli dua okuyan yasin okuyan biriyim.Allah'a inancımdan hiç şüphe etmedim.hep şükrettim hamd ettim Rabbime bana o günleri yaşattığında.bir kez olsun sevgilime sesimi yükseltmedim.o bana bağırdığında küfrettiğinde hep sabır diledim Rabbimden.verdiği nimetlere ettiğim duaların kabulune eriştiğim anda şükrettim hep.Rabbimin adını dilimden hiç düşürmedim.benim suçum neydi?

Benim evrdigim cevap ise buydu :

Sevdigni kaybetmekten korkmadin mi ?o giderse ben neylerim naparim demedin mi ? o gidince oturup onun için gözyasi dökmedin mi ? benim sucum neydi derken burda Allah i sorgulamis olursun buda bir yanlis degil mi ? suc hata degil mi?Allah hep yanizmida diye onu kaybederiz korkusu yokki ne zaman sıkıssak yardimimiza kosmuyor mu ? hic Allah i unuttum diye agladin mi ? onun adini anmadim diye agladinmi ? bugun rabbime dua etmedim diye göz yasi döktunmu ?

--------------------

cevplarim sert algilanmasin arkadaslar belki öyle hissedebilirsiniz ama inanin bazen gözyasi dökerek bazen gulerek tebessum ederek yaziyorum kaslarimi catarak yazmiyorum sizlere bu cvplari ne olur haklarinizi helal edin kizip darilip gucenmeyin

--------------------

Arkadaşlar 41 yasini okuyanlarin bitirp bitirmedigni kac saatte okuduklairni yazmalairni rica edicem..en aizndan bu okumak isteyenlere gaz verir hissettikleirniz okurken neler yasadikalirnizi paylasin ki diger kisilere gaza gelsinler tabiri caizse gaza gelsinler dedim kirilp darilmayin...

hay massallah okadar seyi nasl yazdin yarali okurken bile zorlandim :)

neyse benim bir sorum olucak güzel kardesim diyelim bu gece 11 tane okuduk yarin aksam 21 okusak olurmu yoksa ayni sayidami kalcaz :)

cevabin icin simdiden tsk ederim uykum geldi uyuma gidiom:D

Ha bisi daha ben yasini 6 dakikda okuyorum :) cok sukurr madem sordun söliyim:)

Guest black_butterfly

ben dewam ediyorum hala biraz ağır gidiyor sebebini anlamadım çokda ara wermedim halbuki ama ağır gidiyor işte :(((( daha yeni 25 oldu bitirene kadar dewam allahın iziniyle...içimden bi yandan da allahım güç wer diye dua ediyorum (biraz başım ağrıyor oda olmasa sanki daha kolay olacak)