Jump to content
Yaraliasik

Yasin-i Şerif Dua (Dilek İçin)

Recommended Posts

bir sürü uygulama duadan sonra aynı dileğim için en son bu duayı yaptım.ilk gün 2 rekat namaz sonrası 41 tane okudum,ikinci gün 7 diğer günler 3 er 3er devam ediyordum her okumadan sonra peygamber efendimize hediye ediyorum

benim için imkansız gibi gözüken dileğim 3 gün içinde büyük oranda kabul oldu çok şükür. inşallah devamı da gelir,bu bile yetti çok imkansızdı. 2,5 yıldır aynı şey için dua ediyodum çok şükür rabbime.

allah hepimizin dualarını kabul etsin,konu sahibine de çok teşekkürler.

acil çözülmesi gereken bir işim için ben günde 41 yasin okuyordum.Amacım 500 yasine tamamlamakdı.Sabahdan Akşama kadar nerdeyse her dakika okuyordum.Onuncu günün gecesiydi korku filimlerinde olduğu gibi bir olay yaşadık ev halkıyla beraber yaşadık çoluk çocuk tek başıma olsam hayal derim ama ailecekdik.Sanki camlara sokak kapısına gerilip gerilip vuruluyordu sanki fırtına çıkmışda rüzgar evin içinden geçmek istiyordu kapıların arkasına koltukları dayadık evin elektrikleri gitti apartmanda ışık var sadece bizim dairede yoktu.Kapının deliğinden bakıyorum kimse yok ama kapı deli gibi yumruklanıyor o kadar korkunçduki anlatamam hepimiz elimize bıçak aldık siz düşünün .

okuduğum dileğim gerçekleşdi.Olması çok zordu oldu.Ama bir daha yasin suresini korkudan okuyamadım.

Ben düşünüyorumda her dakika okuduğum için bazı varlıklar üzerinde rahatsızlık oluştu herhalde onlarda çok kızdı.

Yasin suresinin çok etkili ve çok ağır bir sure olduğunu görmüş oldum.

ilk gün 41 tane okuyup sonraki günler 7 tane okunmalı ,7 günden fazlada uzatılmamalı

Ama çok etkili olduğu bir gerçek

Seytanin işi kul u Allah yolundan uzak tutmaktir...Senin de korkman sana yasattigi vesveselrden yasini okumaman icin seytan elinde geldigince korkutmaya ugramiş seni....

Asla şeytan a uyup nefsine yenik düşüp dualarından vazgecme.

bir sürü uygulama duadan sonra aynı dileğim için en son bu duayı yaptım.ilk gün 2 rekat namaz sonrası 41 tane okudum,ikinci gün 7 diğer günler 3 er 3er devam ediyordum her okumadan sonra peygamber efendimize hediye ediyorum

benim için imkansız gibi gözüken dileğim 3 gün içinde büyük oranda kabul oldu çok şükür. inşallah devamı da gelir,bu bile yetti çok imkansızdı. 2,5 yıldır aynı şey için dua ediyodum çok şükür rabbime.

allah hepimizin dualarını kabul etsin,konu sahibine de çok teşekkürler.

Çok şükür...Rabbim yar ve yardimcin olsun...güzel bir haber verdiğin için Allah razı olsun senden.

3 kez günlük 41 adet okumuştum.etkisini aylar sonra gördüm ki iyiki de şimdi olmuş çok şükür yasini şerif her derde deva.zamanı gelince her dua kabul oluyor....

Merhabalar,

Bu gece persembe ve ben bir dilegim icin 41 yasini okumak istiyorum.

Ancak arapca okunayi bilmiyorum ve latince yaziliminda da olurken hata yapmaktan korkuyorum.

Yasini mubarek hocalarin mp3 kayitlarindab dinleyip kitaptan takip ederek okusam kabul olur mu yoksa yanlis bisey mi yapmis olurum.

Bir de ben bu gece persembe gecesi oldugu icin hakkimda hayirli mi degil mi diye istihareye yatmayi dusunuyordum.

Ikisini beraber yapabilir miyim?

Acil cevaplayabilirseniz cok sevinirim.

Konuyu acan arkadastan da Allah razi olsun, cok tesekkurler.

latince okusanız bile kendiniz okuyun, takip ederek yapmayın

dileğiniz ve istihareniz aynı şey içinse istihareyi ertelemenizi öneririm

Yasin'li terkiplere çok içim siniyor. Tam diyorum bunu da okuyup bitiriyim artık özellikle bir terkip yamıycam normal nafile ibadetlere devam ederim yine karşıma bişi çıkıyo ve içime çok siniyor. Vallahi yıllık izinden kullanıcam ya sabahtan başlayıp tek oturuşta 41 tane okumak için :) Onda da annem napıyon hayırdır delirdin galıba diye konuşup durur :( Ben sevdiğim için okuyorum da annem çok kızıyor gece gizli gizli okuyorum yapıyorum terkiplerimi hatta ışık açık gormesinler diye bazen telefonun ışığıyla okuyorum kör olucam yakında :) hakikaten bi gun işten izin alıp sultanahmete gidip bi köşeye geçip okusam mı tek oturuşta 41 yasin.

İnşallah birgun ben de dualarım kabul oldu diye yazabilirim.

Allah herkesin gonlune gore hayırlısını versin.

Bu arada tabiki sadece ve sadece Allah bilir ama burada okuduklarım kadarıyla hani siz aglayıp zırlıyorsunuz ya neden olmuyo neden oluyorum nefes alamıyorum onsuz nolur olsun diyorsunuz ya sebebi bu tavır olabilir mi acaba? Yani neticede Allahın size yaşattıgı şeye karşı gelıyor ve tevekkül etmiyorsunuz. Allahım verdiklerine şükür, bunda da elbet bir hayır vardır ama çok üzlüyorum ve aciz aklımla bunun boyle olmasını gonlumden gecıyorum hayırlısıysa ver değilse en iyisini sen bilirsin. Ne yaşatırsan yaşat başım ustune tevekkül ederim demıyorsunuz. Sürekli ağlayarak bagırarak ılle de bana bunu al diyen bi çocuk kendini yerlere atsa karşısınızda sinir olmaz mısınız? Belki o çocuk kendi için zararlı bir şey istiyor ve siz faydalı bir şey almaya calısıyorsunuz. Bu da bir nevi böyle bir şey.

Ben de duygulanıp ağlıyorum zaten mutsuz zamanlar gecırıyoruz ama lütfen tevekkül etmek nedir bir okuyup araştırın ve Allah'ın verdiklerine de en nihayetinde razı olun. Çünkü Allah inancını bunu gerektirir diye biliyorum ben.

Son olarak ise yaralı aşık'a çok teşekkürler bıkmadan usanmadan cevaplar verdiği ve bu konuyu açtıgı için.

Bugun yol kenarlarında açan çiçekleri, tomurcukları farkettiniz mi? Yoksa yine off pazartesi diye uzuldunuz mu? O agaclar daha 3 hafta önce karlar altındaydı şimdi çiçekler açtılar.

Hayatım alt ust oldu diye uzulmeyin. Ne biliyorsunuz hayatınızın altının ustunden daha güzel olmadıgını?

Ben de seviyorum, o kişiyle evlenmek istiyorum hepinizi inanın anlıyorum ama Allah boyle buyurduysa başımız ustune. Biz kul olarak içimizden geceni Allah'a anlatalım, dileyelim. Ama yine diyorum tevekkül tevekkül tevekkül...

3-4 gün içinde 41 yasini tamamladım bu sayıyı 7 günede yapılabilirsiniz ama ben kendimi zorladım günde ortalama 15 tane okudum zaten oda 2.5 saatimi aldı ancak bitiminden sonra 3 gündür baş ağrıları çekiyorum acaba bir nedeni varmıdır