Jump to content
Yaraliasik

Yasin-i Şerif Dua (Dilek İçin)

Recommended Posts

Tek tek bütün mesajları okudum..Acaba 41 yasin okuyan varmı diye..

Bu kur an ın 3 te birinden fazla demektir..Yani 2.5 günde bir hatim..

Orta derecede yarım saatte bir yasin,20 saat yapar..Yemeden içmeden hacetlenmeden.Ezbere zaten okunmaz..

• Like 2

hiç ara vermeden 2.5-3 saatte okuyorum çok şükür fazla uzun sürmüyor sanıldığı gibi...Rabbim vesile olan ve okuyanlardan razı olsun...

• Like 3

Konunun çoğu sayfalarını okudum ama merak ettiğim soruya rastlayamadım. Yasin Suresi'ni arapça olarak mı okumamız gerekiyor? Latince okusam okur mu çünkü arapça bilmiyorum.

arapça bilmiyorsanız bile seslerin çıkışlarını netten dinleyin hırıltılı h ve kaf kef uyumlarına vs dikkat edin latince yazılışta işaretleyip öyle okuyun

islam dininde zorlama yok çünkü anlam değişikliği olmaması için de dediğim gibi yapabilirsiniz

Konunun çoğu sayfalarını okudum ama merak ettiğim soruya rastlayamadım. Yasin Suresi'ni arapça olarak mı okumamız gerekiyor? Latince okusam okur mu çünkü arapça bilmiyorum.

Yasin Suresi 6 sayfa. 41 yasin 246 sayfa eder. Her sayfa bir dakika olsa (o da ezberinizde varsa) 246dk.eder. 1 saat 60dk.olduğuna göre 246 dk.yaklasik 4 saat eder. Lütfen güzel okuyalim..

• Like 1

arapça bilmiyorsanız bile seslerin çıkışlarını netten dinleyin hırıltılı h ve kaf kef uyumlarına vs dikkat edin latince yazılışta işaretleyip öyle okuyun

islam dininde zorlama yok çünkü anlam değişikliği olmaması için de dediğim gibi yapabilirsiniz

Teşekkür ederim

Arkadaşlar okuyanların dilekleri oldu mu acaba yazabilir misiniz ben 41 yasini okudum ama 7 gün yasin okuyamadım kızsal nedenlerden uygulamaya en baştan mı başlamam lazım

Arkadaşlar okuyanların dilekleri oldu mu acaba yazabilir misiniz ben 41 yasini okudum ama 7 gün yasin okuyamadım kızsal nedenlerden uygulamaya en baştan mı başlamam lazım

canım özel günün bittikten sonra 7-7 diye devam edebilirsin