Jump to content
Yaraliasik

Yasin-i Şerif Dua (Dilek İçin)

Recommended Posts

Doğru yapmışsiniz hiçbir sorun yok 12 D3 değil akşam namazı ile başlar akşam namazı ile biter gün benim bildiğim kadarıyla.

Teşekkür ederim bir de yasinlerden önce ve sonra kildigimiz namazlardan sonra dua ediyor muyuz yani normal vakit namazlarının arkasından tesbihden önce ve sonra ettiğimiz dualar var ya onun gibi yani. Yoksa namaz bittikten sonra direkt seccadeyi topluyor muyuz

• Like 1

Teşekkür ederim bir de yasinlerden önce ve sonra kildigimiz namazlardan sonra dua ediyor muyuz yani normal vakit namazlarının arkasından tesbihden önce ve sonra ettiğimiz dualar var ya onun gibi yani. Yoksa namaz bittikten sonra direkt seccadeyi topluyor muyuz

toplamayın işte hatta bu kez uzun uzun istediğiniz gibi yalvarın dileyin,farz namazlarda da neler okuyorsanız namazdan sonra yine okuyun.

• Like 1

toplamayın işte hatta bu kez uzun uzun istediğiniz gibi yalvarın dileyin,farz namazlarda da neler okuyorsanız namazdan sonra yine okuyun.

Teşekkür ederim sağolun

41 yasin gün içinde okunup tamamlanabilir denmiş. 1 tam gün islamda şu şekilde ;

Bir tam gün, gece ve gündüzüyle beraber gündür. Her gece o geceyi takip eden gündüze aittir. Bu nedenle tam gün, akşamdan başlayıp takip eden gündüzün akşamına kadar devam eder. Yani akşam namazı ole başlar akşam namazı ile biter (vakit olarak).

Edited by KatnissEverdeen

Doğru yapmışsiniz hiçbir sorun yok 12 D3 değil akşam namazı ile başlar akşam namazı ile biter gün benim bildiğim kadarıyla.

Ben bugün 7 yasin okuycam da saat 12'yi geçince bir şey olmaz yani öyle mi saat 11 gibi başlasam 12'de biter de 12'yi geçse de bir şey olmaz değil mi yani ertesi güne dönmez değil mi ? Bir şey daha sorcam yasinleri peygamber efendimize ve ölmüşlere hediye ettikten sonra kendi ruhaniyetime ve başkalarının ruhaniyetlerine de hediye edebiliyor muyum

ilk gun 41 ve daha sornasi hergun 7 ser kere okunacak 41 yasini gun icindede okuyabilirsiniz 7 yasinide

--------------------

herkes ayni seyi söyluyor ama uyuyan olmadi henuz :) sen bi basla rabbim o kuvveti gucu veriyor inan :)

Ben bugün 7 yasin okuycam da saat 12'yi geçince bir şey olmaz yani öyle mi saat 11 gibi başlasam 12'de biter de 12'yi geçse de bir şey olmaz değil mi yani ertesi güne dönmez değil mi ? Bir şey daha sorcam yasinleri peygamber efendimize ve ölmüşlere hediye ettikten sonra kendi ruhaniyetime ve başkalarının ruhaniyetlerine de hediye edebiliyor muyum

Ben bugün 7 yasin okuycam da saat 12'yi geçince bir şey olmaz yani öyle mi saat 11 gibi başlasam 12'de biter de 12'yi geçse de bir şey olmaz değil mi yani ertesi güne dönmez değil mi ? Bir şey daha sorcam yasinleri peygamber efendimize ve ölmüşlere hediye ettikten sonra kendi ruhaniyetime ve başkalarının ruhaniyetlerine de hediye edebiliyor muyum bir de ben yasinleri türkçe okuyorum illa arapça mı okumam gerekir

Bir önceki yorumu okursanız yine aynı şeyi yazıyorum siz saat 12 yi unutun önce, bir gün saat 12 de bitmiyor . 00 da başlayıp 12 de bitmiyor. Akşam namazından başlayıp ertesi gün akşam namazında bitiyor yani 12 yi geçmiş 3 ü geçmiş öğlen 1 olmuş önemi yok aynı gün içindesiniz.

bu tertibi tavsiye eden arkadaşa sormak istiyorum kendisi 41 yasini bir oturuşda okuyabildimi ?

bu tertibi tavsiye eden arkadaşa sormak istiyorum kendisi 41 yasini bir oturuşda okuyabildimi ?

Birçok kişi yazmış bir oturuşta okuyabildiğini ya da mola verilerek okuyabildiğini.

cok zor değil sadece 4 saat surdu...ve arada dinlenmedim önumde 1 bardak su yudum yudum içe içe okudum 4 satate bitti ki defalarca da okudum...çok zor değil... :)

• Like 3