Jump to content
Yaraliasik

Yasin-i Şerif Dua (Dilek İçin)

Recommended Posts

yazimi tekrar oku yagmur damlasi...senin dua ettigin zaman istedigin duana akrsilik ben vs bizler deiliz seni yaradan...birak ikiyuzluluk mu degilmi bunun kararini o versin sen elleirni semaya bi kaldir bir ac sen iki yuzluluk diye dusnursen rabbimden birsey istemessen demicekmi kulum seni ben ayrattim sen neden benden birsey istemedin karsindaki bizi yaradan Rab o herseyi daha iyi bilir eder ama biraz daha farkli yaklas olaylara iyce dusun bize iki hayat bahsedildi bir dunya hayati bir ahiret hayati dunya hayatinida yasicaksin iyi yada kötu ahiret hayatinida..burdada rabbime yalvarcaksin ordada..yazimi tekrar oku daha uyanamadin sanirim anlamamissin demek sitedikleirmi ve nisanlin icin otur dua et eger yok etmem diyorsan da Rabbim in rizasini kazanmak icin et...

--------------------

bitti , zor oldu ama 41 tane bitti ;)

Super:) Allah kabul etsin dualarini...

bitirenlerr Allah kabul eylesin insaallah dualarinizi : ) sanki ben okumusum gibi mutlu oldum valla rabbim isik hiziyla hayirli bi sekilde versin dileklerinizi insallah : )

Guest yağmur damlası
yazimi tekrar oku yagmur damlasi...senin dua ettigin zaman istedigin duana akrsilik ben vs bizler deiliz seni yaradan...birak ikiyuzluluk mu degilmi bunun kararini o versin sen elleirni semaya bi kaldir bir ac sen iki yuzluluk diye dusnursen rabbimden birsey istemessen demicekmi kulum seni ben ayrattim sen neden benden birsey istemedin karsindaki bizi yaradan Rab o herseyi daha iyi bilir eder ama biraz daha farkli yaklas olaylara iyce dusun bize iki hayat bahsedildi bir dunya hayati bir ahiret hayati dunya hayatinida yasicaksin iyi yada kötu ahiret hayatinida..burdada rabbime yalvarcaksin ordada..yazimi tekrar oku daha uyanamadin sanirim anlamamissin demek sitedikleirmi ve nisanlin icin otur dua et eger yok etmem diyorsan da Rabbim in rizasini kazanmak icin et...

--------------------

okudum yazını okumam mı?Yani bana diyorsunki nişanlının dönmesini istiyorsan rabbime dua et akışına bırakma doğrumu anlamışıım rabbim bağışlayıcıdır merhametlilerin de merhametlisidir doğru mu? Onun gücüünün yetmeyeceği hiç bişey yoktur doğru mu?Tabiki doğru benim içimde sadece böle bir niyet oldu nişanlımla kavuşmak istiyorum şu mübarek gün hatrına inşallahda olur özelgünüm bittiktensonra özür dileyerek yazıyorum affınıza sığınarak yapacam 41 yasini ve rabbime tevekkül etcem bana çok umut oldunuz bugünden sonra inşallah sadece yasini şerifi okuyacam ben bu sitedeki çok duaları yaptım ve çok yardım edenim oldu allah razı olsun herkesden ve sizden ama nezaman siteye girsem yaptığım dua kısmına girsem bir bakıyoum birleşenler geri ayrılmışlar bu nedir diyorum?yazanlar hep bir anlıkmış duayı bıraktım gitti duanın hatrına geliyr diye yazmışlar ve umutum kırılarak duaları bırakıyorum anlayacağınız şu sitede şunu anladım dua ile getirelim ve duayı bırakınca gitsin yani dua ile mi nişanlımızı sevdiğimizi baglayacağız buda bi nevi dua ile bağlamak olmuyor mu kendi iradesi dışında iş yapmış olmuyormuyuz benim kafamın takıldığı nokta bu arkadaşım yoksa senin yazdıklarını seve seve okudum ve anladım dyorum ya problem bende duamı okuduk sevdiğimizleyken mutluyken yok yada iyi bir eş bulmak için dua mı ettik hayır sadece hayırlısını istedik bu demek istediimi inşallah anlatmışımdır ve çıkar yol istiyorum o kadar rabbimden yoksa yasini şerif mükemmel bir süredir rabbim zaten gökyüüznde nikahımıız kıymışsa döner gelir dualar yüzü gözü hürmetinede vesile eder ve eşim benim için hayırsızsa ayrılmışımdır ama dualar yüzü gözü hürmetine hayra çevirerek gelsin derim yanlışmıyım 4 aydırlı bu sitede geziniyorum yazıları takip ediyorum ama yüzde 90 bir gerçek var dualar ediliyor ve yapılıyor çıkıp geliyor 1 yıldırlı ayrı olan insan dönüp geliyo ama 1 hafta sonra okuyorumki gitmiş sevgili ayrılmışlar yani istikrar yok ve dualarımızla geliyor ama kısmet değilse gene gidiyor buda beni korkutuyor anladınızmı ve yazıyorlar ben okudum ama geldi geri gitti dualar bin anlıkmış ben bu sözü etmemek için 11 adım fotoğrafa besmele v.b yaptım ve hatta bir yerde 11 adım duasında yaptım evet geldi ama ters tepti yazmışım okuyunca kendimden utandım iğrendim sen rabbimle senetmi imzaladın dedim geleceğine bukadar eminmisin dedim o günden beridir içim bu şekil arkadaşım söle ne yapayım?

Onu çok seviyorum ve sebepsiz bir ayrılık bizimki inşallah şu mübarek günde bir çıkar yol gösterir bana rabbim inşallah birşeyler vesile olurda döner.

--------------------

41 yasini bugün bitirenlereda maşallah diyorum ve şu mübarek bayram günü içinizdeki tüm dilekleriniz kabul olur inşallah kalbimizdeki sevdiğimizi rabbim bize hayırlı eyler

--------------------

okudum yazını okumam mı?Yani bana diyorsunki nişanlının dönmesini istiyorsan rabbime dua et akışına bırakma doğrumu anlamışıım rabbim bağışlayıcıdır merhametlilerin de merhametlisidir doğru mu? Onun gücüünün yetmeyeceği hiç bişey yoktur doğru mu?Tabiki doğru benim içimde sadece böle bir niyet oldu nişanlımla kavuşmak istiyorum şu mübarek gün hatrına inşallahda olur özelgünüm bittiktensonra özür dileyerek yazıyorum affınıza sığınarak yapacam 41 yasini ve rabbime tevekkül etcem bana çok umut oldunuz bugünden sonra inşallah sadece yasini şerifi okuyacam ben bu sitedeki çok duaları yaptım ve çok yardım edenim oldu allah razı olsun herkesden ve sizden ama nezaman siteye girsem yaptığım dua kısmına girsem bir bakıyoum birleşenler geri ayrılmışlar bu nedir diyorum?yazanlar hep bir anlıkmış duayı bıraktım gitti duanın hatrına geliyr diye yazmışlar ve umutum kırılarak duaları bırakıyorum anlayacağınız şu sitede şunu anladım dua ile getirelim ve duayı bırakınca gitsin yani dua ile mi nişanlımızı sevdiğimizi baglayacağız buda bi nevi dua ile bağlamak olmuyor mu kendi iradesi dışında iş yapmış olmuyormuyuz benim kafamın takıldığı nokta bu arkadaşım yoksa senin yazdıklarını seve seve okudum ve anladım dyorum ya problem bende duamı okuduk sevdiğimizleyken mutluyken yok yada iyi bir eş bulmak için dua mı ettik hayır sadece hayırlısını istedik bu demek istediimi inşallah anlatmışımdır ve çıkar yol istiyorum o kadar rabbimden yoksa yasini şerif mükemmel bir süredir rabbim zaten gökyüüznde nikahımıız kıymışsa döner gelir dualar yüzü gözü hürmetinede vesile eder ve eşim benim için hayırsızsa ayrılmışımdır ama dualar yüzü gözü hürmetine hayra çevirerek gelsin derim yanlışmıyım 4 aydırlı bu sitede geziniyorum yazıları takip ediyorum ama yüzde 90 bir gerçek var dualar ediliyor ve yapılıyor çıkıp geliyor 1 yıldırlı ayrı olan insan dönüp geliyo ama 1 hafta sonra okuyorumki gitmiş sevgili ayrılmışlar yani istikrar yok ve dualarımızla geliyor ama kısmet değilse gene gidiyor buda beni korkutuyor anladınızmı ve yazıyorlar ben okudum ama geldi geri gitti dualar bin anlıkmış ben bu sözü etmemek için 11 adım fotoğrafa besmele v.b yaptım ve hatta bir yerde 11 adım duasında yaptım evet geldi ama ters tepti yazmışım okuyunca kendimden utandım iğrendim sen rabbimle senetmi imzaladın dedim geleceğine bukadar eminmisin dedim o günden beridir içim bu şekil arkadaşım söle ne yapayım?

Onu çok seviyorum ve sebepsiz bir ayrılık bizimki inşallah şu mübarek günde bir çıkar yol gösterir bana rabbim inşallah birşeyler vesile olurda döner.

öyle guzel yazmissinki yazini cok iyi okudum.öncelikle eger benim yazdiklarima dikkat ettiysen sunu cok kez belirttim 1 niyet 1 dua ve duaniz kabul olduktan sonra yasini bir anda birakmayin yasini ksuturmeyin azar azar azaltin dedim.o barisip ayrilanlarin yaptiklari cogunlukla esmalar ben esmalara akrsi degilim ama esmalar ile karsinizdakini etkilemeniz zordur esmalar sizin icindir simdi ortalik akrisiacak bu konuya deginmek istemiyordum ve hep özelden yanitladim bunlari iyce arastirip bakin ya vedud ve ya mukkaddim bu iki esma birlikte cekildiginde cok guzel bir anlam ifade eder ama bir inceleyin bunu okuyupta kavusan olmus mu ? yada kavustuysa ayni ask i tatmis mi ?bende cektim bende okudum ve farkina vardim vedud anlami ne sevens evilen vedud kendi etkisine aliyor cevrenizde saygi deger sevilen bir insan oluyorsunuz ama sevdignize karsi ? bu oluyor mu ?yine sizi yada siz onu o zikri cekerkenki askiniz ile ona bakiyormusunuz ? bana göre hayir..cok fazla acmicam bu konuyu esmalar her konuda faydali ve yararlidir ama esmalar niyetsiz cekilir ve sayisiz cekilir kendiniz icin cektigniz esmalar size eslik eder karsinizdakine degil vedud dedginiz zamanda vedud sizi kendi bir nevi hukmu altina ve sizi bir baskasinin o esmayi cekerken su sevgilim donsun diye ismini andigniz kisiden de sogutur.fotografa besmele besmele icinde turkce anlami olarak 3 esma egcer Allah Rahman ve Rahim en iyi esmadir bana göre en tesirli en guclu esmadir.sevdignizin resmine yuzune ya vedud cekip okuyup ufleyin ahtat sevdigniz degil yaninizda olan birisnin yuzune yada fotgorafina 1 hafta bunu yapin ve olana bakin besmele ilede ayni sey gecerli fotografa okuyup ufledignizde siz kendiniz onu etkilemeye calisyorsunuz diceksiniz ki ee biz Allah tan isteyip oyle yapiyoruz bunlari hayhay Allah tan istiyorsun ama neden yuzune bakrak dua edip ufluyorsun ?yada onu resimden etkilemeye calisyorsun ki ?bunu senmi yapmaya calisyorsun yoksa Rabbimdenmi siteyip olmasini istiyorsun ?burasini biraz dusun.tek niyet tek dua hep yazdim bir milyon duada etseniz bunu sadece Rabbim bilir ama bir hayal kurun hayal yapisi ile aciklaym size 41 yasin okudunuz 41 tane melek görevlendirildi Rabbime tekbirle ile yollarina koyuldular deidnizki sevgilim donsun bunun pesine tuttunuz 313 ayetel kursi ayda herhangi bir dua okudunuz 313 ayetel kursi ile 313 melek bu görevi ustlendi ve onalarda rabbime tekbirler ile ilerlemeye basladi Rabbimin kapisina yaklasildiginda bir tarafta yasin 41 adet melek bir tarata 313 ayetel kursi melegi var simdi hangisi iceriye girecek ?hangisi rabbime ulasmak icin can atacak o yolu onlar oyle can atarak ilerlemislerdiki siz ne yaptiniz o kapida onlari bir araya getirdiniz ne oldu yasin ayetel kursiye izin vermiyor ayetel kursi yasine izin vermiyor ikiside rabbimle karsilacaklar onure edilecekler ama siz 2 dua ettiniz ayni niyet icin simdi dusnun ki sizce hangis iceri alincak rabbim yasin dese ayetel kursi rabbime kusmezmi darilmazmi ayetel kursi dese yasin kusmezmi darilmazmi biz nasil kusuyoruz rabbimize istedigmiz olmadiginda sizce onalrda kusmezlermi sonuc olarak duaniz olmuyor cunku iki duanizda kapidan geri donuyor senin okudgun dualar karsindaki kisiyi baglamk olsaydi eger bu buyu olmazmiydi ? sence? sen Allah tan hayirli ise donsun degilse hayirli olup donsun diyerek dua etmiyormusun ? bunun cevabini karsiligini da verecek olan rabbim degilmi?senin icin hayirli degil ise zaten rabbim sana okudugun dualar icin karsina ansizin birini cikartir bugun gözyasi döktugun insan yerine bir bakmssinki aksamina bambaska birisni sevmis ayrin evlenmissin ee ne oldu dun sen daha ali icin agliyordun bugun veli ile evlendin ?sence neden ?Rabbime ettigin dualar eger hayirli sekilde ettiysen inanarak ettiysen kendin icin hayirli olani istediysen..hizli olsun cabuk olsun deme hayirli olsun nasil olursa olsun de yeterki hayirli olsun de...Mevlam neylerse guzel eyler..o okuyup kavusupta 1 hafta kalip sonrada ayrilan arkadaslar o dulari eidp kavusunca okumuyorlar birkaiyorlar sen benden yardim istedin ben elimi uzattim sana dedimki arkadasim gel sen bu duayi oku bunu yap sonra sitedeki yorumlari özelden gelen msjlari okudum herkes okumakta zorlaniyoruz dedi dedimki arkadaslar okuyup bitiren yazsinki diger arkadaslar cok zor okuyamam diyen insanalr gaza gelsinde okusunlar görsunler zor olmadigni.ve surekli konuyu takip halindeyim paylasimimi yaptim 3 5 sey daha yazar ceker giderdim madde madde istenildi madde madde yazdim ben nasil sizlerin dualari kabul olunana dek bu konu arkasinda peisnde durucaksam sende ettigin duanin peisnde durucaksin o duayi kusturmiyeceksin sen beni ksuturursen eger ben sana daha simdiki gibi cani gönulden ayrdim eli uzatirmiym insanim kalbim kirilir gönlumden egcmeden oofff uff der bi skeilde ayrdim ederim ama ne hayri kalir o yardimin duada ayni sen yasini oku gunde 41 deil 100 ekre oku duan kabul olsun sonra yasin i unut sonra birsey olunca yine yasin e saril bu zaman sen bu duayi kullanmis olmuyormusun ?menfaatin icin ondan faydalanmis olmuyormusun ? paylaşım yapan arkadaslarin hepsinden razi olsun ama keske benim sizlere verdigim gaz gibi gaz verseler hep dedim durdum azmedin istikrarli olun karali olun isteyin israrci olun ve sabredin bu duanin gercek terkibi bumu sizce ? ben sizlere kendi basima gelenlerden yasadikalirmdan yaptigim ettigim dualardan örnekler veriyorum elimdeki 40 50 senelik kitapalri acipta ordan buraya yazip ta hadin selmaetle kalin demiyorum...bende sizler gibiydim siteye girince liemde tesbih sirayla butun dualari butun egce oku beynim corba gibi oluyodu sie gidiyordum arazi olup bir yandan tesbih cekiyordum dua okuyordum hicbirsey olmadi cunku rabbimden istemeyi bilmiyoruz 24 saatin 23 saati dua edin 1 saati oturup aglayin bakalim duaniz olacak mi ? 24 saatin 23 u dua edin 5 dk si sukredip gulun bir de bu sekilde bakin duaniz olacak mi ?isterken aglamak huzne bogulmak duaya guc vermez siz eger Allah i anarken agliyor iseniz bu sizin icin bir sereftir ama O yuce varliktan birsey siterken ben galyarak hickira hikira aglayrak dua ettim kabul olmadi burdaki herkes aglayanin duasi kabul olurmus dedi benimki olmadi demeyin..dua adaplari vardir ben sizlere onlari bile yazmadim ki önce azminiz ortaya ciksin bunu kabul edecek takdir edecek rabbim degilmi diyecekki kulum cahil adabi bilmiyor ama azmedip bana yalvariyor o okudugun dualardaki melekler seni rabbime böyle analtacaklar Ey Allah im biz senin görevlileriniz bu kulun dua adabini bilmedi ama öyle bir dua edisi avrdiki onun adaplarini biz yerine getirdik takdirnide sana biraktik demiyceklermi sence?arkadaslar hayal gucunuzu kullanarak dualari dusunun Allah i dusunun..ozaman bu sorualrain hicbirni sormaniza gerek bile kalmayacak ve canim akrdesim arkadasim su bayram ciksin en kisa zamanda yasinlerine basla duan kabul olamsada ne kaybedersinki yasinin sevabini kazanicaksin ???bu senin icin zararmi okuya okuya belki onu ezberliyeceksin bu snein icin zararmi ? yasini ezbere bilenler icin nasil bir sevap var bilemezsin sen yasin okuduka icine dolaak olan huzur sefakat vs bunlari tadinca anliyacaksin ben özellikle deidmki 41 yasinide Allah rizasi icin niyetlenin 41 bitince duanizi isteyin diger yasnleride böle yapin önce onun rizasini alin onun iznini alin O nu hissetmeye basladignizda gelin buraya yazin anlatin olnalari keske okuyupota dualari kabul olan yasin okuyan arakdaslarim gelselerde surda yazsalar neler yasadikalrini analtsalar ...umarim yazdikalirna aciklik getirebilmisimdir..Allah dualarini kabul etsin Allah yar ve yardimcin olsun Allah razi olsun...

--------------------

bitirenlerr Allah kabul eylesin insaallah dualarinizi : ) sanki ben okumusum gibi mutlu oldum valla rabbim isik hiziyla hayirli bi sekilde versin dileklerinizi insallah : )

Sen okudun mu ? ne yaptin basldin mi ? Allah sneinde dualairni kabul etsin hepinizin dualarini kabul etsin Allah hepinizden razi olsun

--------------------

bu arada yagmur damlasi snein yorumlarini ve sorularini cok sevdim severekde cevapliyorum keske her arkdasim senin gibi sorular sorsa...o akdar cok kisi aydinalnirki bunlari ayzarken dusunerek yazmiyorum icimden geldigi gibi yaziyorum ama sorularini cok sevdim öyle cok guzel soruyosunki zevkle cevapliyorum hakkini helal et arkadasim ne olur kalbin falan kirilmasin ayzdikalrima cunku tebessumle zevk ile cevapliyorum

Guest yağmur damlası

Ağzına sağlık arkadaşım Allah senden razı olsun yazın mükemmel olmuş ben eskiden hep hayırlısını isterdim annem diyorki hayırılsını istedin dügününe 20 gün kala bitti demekki hayırsızmış senin için rabbimde senin daha fazla üzülmeni istemedi ama kuluz ve kötü niyetliyiz ve vazgeçemiyorum nişanlımdan çok seviyrum bu yüzden senin dediğin gibi inananıyorum artık kendime bugünden sonra yol çiziyorum ve o yasini okuyacam 4 aydırlı içimde sadece şu var geleceğine inanmak unutmak istiyorum rabbim bana unuttur diye dua etip yattığım gün kardeşim rüyalarımda ondan vazgeçme diye bağırıyorlar bana ve birdaha öle dua etmeyecem diyorum sonra dönsün ama hayrıyla dönsün eğerki aydınım benim için hayırsızsa hayra çevirerek dönder bana rabbbim diyorum yanlış mı diyorum duamı acaba.Bayram çıkınca ilk işim bu mübarek duayı yapmak inşallah dediğin gibi birkaç arkadaş yazsa yapan ve olanlardan bize gerçekten örnek olur çünkü bu sitedeki çoğu kişi eminim benim gibi düşünüyor sevgilisinie kavuşan siteyi terkediyor oysaki sen kötü gününde siteyi buldun mutlusun artık niye kaçıyorsun senin gibi diğer ayrı olanlara el uzatsana behey kullar yani arkadaşım allah razı olsun senden şu 2 günde senden çok şey ögrendim sana herkes sen yaptınmı diyor senin durumn bizlerden çok farklı allah sabrını versin ve şu mübarek günde kalbine göre bir eş versin sana ve duamda dielğimde ısrarcıyım artık bir inat ugruna bir kız ugruna terkeden adamı geri alcam rabbimin izni ile inanıyorum sağol kardeşim yasine başladğım gün yazarım başladım diye ve döndügü günde buraya koçcaman harflerle yazacam ve her duamda sen ollcan yaralıaşık senide dualarıma ekledim birkaç siteden arkadaşla birlikte din kardeşiyiz hepimiz ama ben birleşen kişiler gibi kaçmayacam sitden ve neler yaptığımı nasıl birleşiğimi neler okudugumu ve ayrı olanlara senin gibi kalıp sitede fikir vercem teselli vercem ve azmetmelerini sabıretmelerini bıkmadan usanmadan inatla rabbimden istemelerini söyleyecem çok teşekkür ederim sadece sana bişey sorcam benim eşimi (14 şubatta nikahım oldu) eşim diyorum düügünüm olmadı ama neyse hakkımda "Yarabbim eşimi nişanlımı hakkımda hayırlı eyle hayırsızsa hayra çevirerek dönmesini sağla"diye dua ediorum yanlışmı ediyorum onu çok seviyorum çünkü aeo din kardeşim

Ağzına sağlık arkadaşım Allah senden razı olsun yazın mükemmel olmuş ben eskiden hep hayırlısını isterdim annem diyorki hayırılsını istedin dügününe 20 gün kala bitti demekki hayırsızmış senin için rabbimde senin daha fazla üzülmeni istemedi ama kuluz ve kötü niyetliyiz ve vazgeçemiyorum nişanlımdan çok seviyrum bu yüzden senin dediğin gibi inananıyorum artık kendime bugünden sonra yol çiziyorum ve o yasini okuyacam 4 aydırlı içimde sadece şu var geleceğine inanmak unutmak istiyorum rabbim bana unuttur diye dua etip yattığım gün kardeşim rüyalarımda ondan vazgeçme diye bağırıyorlar bana ve birdaha öle dua etmeyecem diyorum sonra dönsün ama hayrıyla dönsün eğerki aydınım benim için hayırsızsa hayra çevirerek dönder bana rabbbim diyorum yanlış mı diyorum duamı acaba.Bayram çıkınca ilk işim bu mübarek duayı yapmak inşallah dediğin gibi birkaç arkadaş yazsa yapan ve olanlardan bize gerçekten örnek olur çünkü bu sitedeki çoğu kişi eminim benim gibi düşünüyor sevgilisinie kavuşan siteyi terkediyor oysaki sen kötü gününde siteyi buldun mutlusun artık niye kaçıyorsun senin gibi diğer ayrı olanlara el uzatsana behey kullar yani arkadaşım allah razı olsun senden şu 2 günde senden çok şey ögrendim sana herkes sen yaptınmı diyor senin durumn bizlerden çok farklı allah sabrını versin ve şu mübarek günde kalbine göre bir eş versin sana ve duamda dielğimde ısrarcıyım artık bir inat ugruna bir kız ugruna terkeden adamı geri alcam rabbimin izni ile inanıyorum sağol kardeşim yasine başladğım gün yazarım başladım diye ve döndügü günde buraya koçcaman harflerle yazacam ve her duamda sen ollcan yaralıaşık senide dualarıma ekledim birkaç siteden arkadaşla birlikte din kardeşiyiz hepimiz ama ben birleşen kişiler gibi kaçmayacam sitden ve neler yaptığımı nasıl birleşiğimi neler okudugumu ve ayrı olanlara senin gibi kalıp sitede fikir vercem teselli vercem ve azmetmelerini sabıretmelerini bıkmadan usanmadan inatla rabbimden istemelerini söyleyecem çok teşekkür ederim sadece sana bişey sorcam benim eşimi (14 şubatta nikahım oldu) eşim diyorum düügünüm olmadı ama neyse hakkımda "Yarabbim eşimi nişanlımı hakkımda hayırlı eyle hayırsızsa hayra çevirerek dönmesini sağla"diye dua ediorum yanlışmı ediyorum onu çok seviyorum çünkü aeo din kardeşim

Agzina yuregine saglik...Allah razi olsun ne akdar guzel yazmissin yalniz su anda keske dedim o akadr cok yazmasaymisim diye sanirima rtik senden sorular gelmeyecek buna uzuldum iste :(:) aynen o sekilde dua et hayirli ise dönsun hayirsiz isede hayirliya cevirip donru rabbim de eger hicbir hayri olmayacaksa rabbim snein akrsina bambaska birsey cikartaaktir hicbir dua karsiliksiz kalmaz buna inan ha bu dunyada ha ahirette senin sinavinda bu sinavdan gecmek icin yazdigin gibi dualar edeceksin..ben aşka töbeliyim ne eş isterim ne baska birsey o işler artik bana uzak 1 senedir yalnizim böyle sizlerle ilgilenmek benim icin daha buyuk mutluluk.. ben kendim için inanin birsey yapmiyorum sadece biraz borcum avr arada aklima gelirse onun icin dua ederim o akadr :D oda cok andir yani :D bide su gulsuyu konusu cok dikatimicekti onu uygulasammi die dusnuodum :D gecendede yunus as grubuna katilip herkes icin dua ettim kendim icin cok fazla birsey yapmam neden bilmiorum ama insanalra yardimci olabilmek daha cok huzur mutluluk veriyor su konuyu paylastigim gunden beri uyku uyumuorum pc basinda biri birsey soracakta cevapsiz kalacak diye ödum kopuyo basina nöbet bekliyorum..ben arakdaslarima herzaman sunu söyluyorum bana iyi gununde selam dahi verme bir işine ayramam dunya menfaat dunyasidir sen kötu gununde bana gelki ben seni teselli edebiliym bir sekilde durmunu cözebileyim..bundan dolayida birakmam sizleirn sayesinde ve ne tesaduturmu vesilemidir ki yasin konusunu actim 3 4 tane ayni anda yasin ile ilgili konu oldu birakmiyorum ama işbasi yapinca sadece aksamalri ilgilenebilicem sanirim..:( Allah senden de binelrce kez razi olsun dua grubuna bende katilmak siterim sizler icin dua etmek icin benide kabul ederseniz eger..eklemek istedim oruc acarken ayda tutarken ettigmiz niyet nedir yarabbim senin rizan ile der niyet eder yada orcumuzu acariz degilmi..dua ederkende iste onun rizasini isteyin..niyetleriniz onun rizasi ile baslasin..kendi hikayemide birgun tam anlamiyla analticam sizlere detayli oalrak ..:) hayat bu rabbim bize bunalri layik görmus bunlari yasatiyor..bunada bugunlerede sukurler olsun..

Guest yağmur damlası

neden üzüldün arkadaşım ben bu konu güncel dursun diye herzaman soracak bişey bulurum merak etme sen senden ögrenceğim çok şey var ve şunu asla düşünme bence aşk herzaman vardır benim ninem ve dedem 70 küsür yaşındalar ve halen birbirlerini severler 14 yaşında evlenmişler severek zorlukları aşarak hemde bizlere hep severek evlenin ve asla vazgeçmeyin der ve tek duaları şudur "Rabbim sevdiğimle canımı aynı gün al"birlikte sevdik birlikte evlendik birlikte yaşadık birlikte ölelim okadarki çok sevyiorlar ve ninem bana tam destek ailem destek değil dönemsini istemiyorlar bir nedenden dolayı bitti diyorlar tabiki anlatamıyorum burada bu nedeni belki anlatsam insanlar aileme çok kızcaklar özelden size yazarım.ninem hep diyor bol bol dua et yavrum erkek milleti başka bir kız onlara iki güzel laf etsin kayarlar sen azmet dua et gelsin diye hayırlı şekilde dönsün diye diyor bana ikinci destekcimde sensin bundan sonra inşallah bu siteye koca harflerle yazarım "Aydınıma kavuştum kısa zamanda dügünüm var"

--------------------

yaralı aşık senin dediğin birleşen şu arkadaşlar huhu nerdesiniz birleştik diye ayrılmayın siteden lütfen bizlere ışık olun

ninen ne kadar guzel diyormus işte ailende senin iyiligin icin diyordur kötulugun icin demez ben 20 kilo verdim 25 gun yemek yemedim..benim ailem istemedi ama en son babam arayip konustu kizim gel diye babamda ögrenmisti onun aldattigni ne icin kabul etti sirf ben iyi oliym diye ben 1 sene oldu hersyei unuttum gittim olayalri vsleri öyle gunler yasadimki 25 gun yogun bakimda yattigimda bilekleirmi kestigimde vs neyse yaa Allah hepinizni mesut bahtiyar etsin ben birdaha sevmem sevemem de yemin ettim töbeliyim aşk herzaman avrdir ama benden ötede uzakda dursun...milleti ne yapican sen bosver sen icindeki azmini yukselt :)

Guest yağmur damlası

valla bak artık azimliyim hele şu işim bi bitsin bayramdan sonra inşallah cumartesi günü oturup yapcam 41 yasini yapan arkadaşlar sizlere sesleniyorum kaç saatte bitiyor yazarsanız çok mutlu edersiniz beni ve herkesi en azından insanların gözü korkmaz müthiş bir süre çnükü