Jump to content
Yaraliasik

Yasin-i Şerif Dua (Dilek İçin)

Recommended Posts

Guest denedimyanıldım

haklısın aslında yasin ruhlara hitap ediyor bizde mesela karşımızdakinin ruhuna hitap ediyoruz bu durumda.gündüz başlasam olmaz dimi ?

bi kıza deli gibi aşık oldum.bi ara onunda benden hoşlandıgını sandım ama bi başkası varmış.şimdi ne dua etsem faydasız:(

bahtiyar akrdesim seni sevdim sen bana özelden msn adresini belirt Allah buyuktur..dualar her kapiyi acar sen bana hele bi ulas bakalim :)

--------------------

haklısın aslında yasin ruhlara hitap ediyor bizde mesela karşımızdakinin ruhuna hitap ediyoruz bu durumda.gündüz başlasam olmaz dimi ?

olur neden olmasin gunduz basliyacaksan ayni anda bitirmen daha makbu olur bana kalirsa ama sne bilirsin kalben oku Allah rizasi icin oku yasin okurken aklin kalbin ivir zivir seyelrde olamsin yeterki :) Allah seismizi duyar cvp vericektir bir skeilde

• Like 1

evet gun icindede okuyabilirsin ama bir oturusta okumak daha sevaptir bana göre ama gun ciersindede okuyabilirsin ayni gunde ilk baslarken 41 yasin okunulcak

Guest denedimyanıldım

şimdi akşam namazı 7de yaa.ben 7 de başlasam ama ara ara bişeler içmek için dizi izlemek için :) kalksam ama gün ağarmadan bitirsem 41 i olur mu ?

bir de 41 yasininden sonra 7 yasini ertesi gün mü okuyacaz.ayyy bunalttım dimi :)

Guest bahtiyar

şimdi konuşcam ama yine olay olcak en iyisi susmak ah ah

ben şimdi anladığımı yazayım doğru mu :)

*namaz kılıyoruz 2 veya 4 rekat

*41 Yasin okuyoruz her okumamızda Peygamber efendimizin ruhuna hediye ediyoruz

*41 Yasin bitince şükür namazı kılıyoruz

*Bir hafta boyunca günde 7 tane Yasin okuyoruz

*Bitince dileğimizi söylüyoruz

Doğru anlamış mıyım ?

şimdi akşam namazı 7de yaa.ben 7 de başlasam ama ara ara bişeler içmek için dizi izlemek için :) kalksam ama gün ağarmadan bitirsem 41 i olur mu ?

bir de 41 yasininden sonra 7 yasini ertesi gün mü okuyacaz.ayyy bunalttım dimi :)

gun icersinde 41 yasin okuyun ama bir oturusta okumaniz daha makbul olur ama gun icindede okuyabilirsiniz.

Guest çokmutlu

yaralıaşık madde madde yazarsan sırasıyla herkes anlayacak:)

ben şimdi anladığımı yazayım doğru mu :)

*namaz kılıyoruz 2 veya 4 rekat

*41 Yasin okuyoruz her okumamızda Peygamber efendimizin ruhuna hediye ediyoruz

*41 Yasin bitince şükür namazı kılıp dileğimizi söylüyoruz

Doğru anlamış mıyım ?

sadece peygamber efendimzie degil ölmus olan akrabalarimiza vs yasinin sevabindan ayralanacak her ölmuse hediye etmenizi tavisye ederim 41 yasin tek tek hediye eidosunuz 41. okuyup bitrdiniz hediye ettiniz dilegnizi diliyorsunuz ve okudgunuz 41 yasin hurmetine sukur namazi kiliyorusnuz bilmiyorsaniz eger 2 yada 4 rekat yada daha fazlada kilabilirsiniz.

--------------------

yaralıaşık madde madde yazarsan sırasıyla herkes anlayacak:)

ben pek paylasim yapmam biliyosun nedenini :) öyle biranda yaziverip ciktim isin icinden :)

--------------------

şimdi konuşcam ama yine olay olcak en iyisi susmak ah ah

bahtiyar akrdes bu konuda konus susma ama senin dusuncelerin sen anlatmak sitedigin sekilde anlatmiaosun ayrica bu yasin i seriftir baska bir duaya benzemez ne akdar guclu oldugnuda herkes bilir sende dene bunu en aizndan Allah rizasi icin yap oku karsina acilacak kapilari sen kendin bizzat sahit ol