Jump to content
Yaraliasik

Yasin-i Şerif Dua (Dilek İçin)

Recommended Posts

Guest denedimyanıldım

haklısın teşekkür ederim bu anlatımın bana cesaret verdi.bayram çıksın denicem :) bu da mı şeytanın vesvesesi ola ..

bayram degil bak ayrin mubarek bir gun cuma bugun ahtta basla yavas yavas :) bekleme :) niye baryam sonrasina atiyosun :)

Amin sinem Aminn :)

--------------------

arkadaslar duanizda suna dikakt etmenizi sitiyorum özelikle dua ederken lutfen sevgiliniz icin eidyorsaniz sevgilim pisman olup bana donsun demeyin cunku pisman olmasi size donmesi icin size birsey yapip pisman olmasi o skeilde donmesi gerekicektir :) ikincisi ise karsinizdaki kisi hayirli ise degilse cok seviyorsaniz eger sevgiliniz icin yapicaksaniz rabbim sen onu benim icin hayirli kil diyerek dua edin buna cok dikakt edin özellikle pisman olsun bana geri donsun derken ilk önce sizin caniniz yanar unutmayin bunu pismanlik duymasi icin size birsey yapmasi yasatmasi egrek :)

--------------------

ayria sadaka da verina rakdaslar bunuda tavsiye ederim okudgnuz yasinler icin :)

Guest denedimyanıldım

ayy teşekkür ederiz yaralıaşık.ama şimdi başlasam cuma demişsin cuma bitti.şimdi olurmu?

şimdi yani ben normal gunlerden bahsediyorum persembe cuma derken :)

--------------------

bu arada hergun 7 kere okuncak dmeistim isterseni hergun 7 yerine 11 21 41 de okuyabilirisniz arkadaslar etkisini artirmak ne kadar cok okudgunuza kalben inanarak okdugunuza bagli unutmayin..

Allah razi olsun guzel bir konu acmissiniz ..Benim sorum su aslinda 11 adete okuna bilir deyil mi? yani kim kendine guvenemiyorsa 41 adet okumaya 11 tanede okuma yapar ...11 basladiktan sonra gunde yine 7 kezmi okumak gerekir ve isteyimiz olana deke her bu 7 yasini baslamadinen once 2 ve ya 4 rekat namaz kilmamiz gerekiyor ?? yani dogru mu anlamisim?? tsk cevabiniz icin ...

Allah razi olsun guzel bir konu acmissiniz ..Benim sorum su aslinda 11 adete okuna bilir deyil mi? yani kim kendine guvenemiyorsa 41 adet okumaya 11 tanede okuma yapar ...11 basladiktan sonra gunde yine 7 kezmi okumak gerekir ve isteyimiz olana deke her bu 7 yasini baslamadinen once 2 ve ya 4 rekat namaz kilmamiz gerekiyor ?? yani dogru mu anlamisim?? tsk cevabiniz icin ...

Allah sizdende hepimizden de razi olsun...tabiiki 11 ilede baslayabilirsin ertesin gunlerdede ister 7 ister yine 11 ilede devam edebilirsin isterseniz hergun 41 kere okuyun burdaki 41 deki amac su ne akdar fazla okursaniz o kaadr guclendirmis olurusnuz hem kendiniz hem duanizi siz hergun 11 er de okuyabilirsiniz.ve her baslangicta ve sonunda namaz kilmaniz özellike bitirdignizde şükür namazi bilmiyorsaniz okudgnuz yasinlerin hurmeitne Allah rizasi için 2 veya 4 rekat namaz kilmalisiniz bir nevi sukur mahiyetinde ki buda duanizi guclendirsin istedigniz olana dek hergun okunmali isedgniz olduktan sornada bir anda birakmamalisiniz cunku yasin guzel bir dua onu kusturmemelisiniz benim dusuncem tabikide bu ki bana göre kimsenin kolay kolay birakcagni sanmiyorum..alistiktan sorna..

Tsk ederim cevabiniz icin evet yasin cok kuvetli bir suredir cok bereketlidir ama her gun okumak icin zaman gerekir ben hizli okuyamiyorumda yavas okurum acele etmeden ve 41 okmam cok uzun surer bir oturusu tercih ediyorum ve dusundum ki 11 uygundur...Bir soru daha gun icinde esma cekiyorum 1 dilek icin yani ayni dilek icin yasinide okuyacaktim ama baska dua okuma demisiniz ...

Ben tesekkur ederim.esmalari sayisizca zikrediosan sorun olmaz ama belirli adette okuyorsan tavsiyem esmayi birakmandan yanadir bir oturusta okumaktan yanaysan eger 11 daha makbul olur ama yok gun icinde okurum dersen 41 okuman da fayda olur yasin e basliyacaksan da ki gecici bir sure ile esmalri birakmani tavisye ederim ama Rabbim kulun niyetini duasini bilir zaten sen yasin okurken kalbinden dilegni gecirdigin icin yasin uste cikacak makbul olacaktir dogrusnu Rabbim bilir ama benim tavsiyem gecici sure ile esmayi birakman birakmam dersende adetli cekme asla..sayisizca cek ve gun icersinde surekli besmele cek buda hizlandirir

tsk yine cevabin icin esmalari sayisiz cekiyorum ...birakmakda istemiyorum ,olsun ben baska dilek icin yaparim ...Yalniz Allahir rizasi cinde yaparim dilek dilemedinen ...tsk cok guzel konu ...Aslinda bu gun Yasini bol bol okumaya dusunurdum ve pc actnen ilk gorduyum konu ..:)