Jump to content
Guest YuksekVoltaj

Şeytanın Çaldıklarını Geri Almak

Recommended Posts

Guest YuksekVoltaj

Şeytanın çaldıklarını geri almak....

Her insanın hayatında küçüklüğünden beri gelen alışkanlıkları vardır. Ya da alışkanlık edinmek zorunda olduğu şeyler vardır.

Ailemizden, çevremizden, kültürümüzden, kendi kişiliğimizi oluştururken düşüncelerimiz yaşadıklarımız bize bir kimlik kazandırır. Ne yazık ki bu kimlik çoğu zaman olumsuz yönde gelişir. Geçmiştekiler o kadar olumsuz ve korku doludurlar ki bize bıraktıkları miras aslında korku ve olumsuzluktur.

Acı çekeriz, eleştiriliriz, hor görülürüz, kendi başarısızlık ve güvensizliklerini bizlere aşılayan bir toplum içinde büyürüz. Fakirlik derler, fakirlik olmazsa başarısızlık senaryoları üretirler. Kendinize güvenerek yapmak istediğiniz bir çok konuda olmaz derler. Belki dünyanın en iyi ressamı olacak kabiliyetiniz vardır ama birileri resimlerinizle alay eder. Sizde bırakırsınız.

Süper bir fikir gelir aklınıza paylaşırsınız ama derlerki o kadar kolay olsaydı herkes yapardı... vazgeçersiniz.

Geçmişin bağları bugünlerinizden çalar. Neden mi? İşte nedeni... başarısızlıklarınızın çoğu geçmişinizdeki inanç ve durumlarınızdan kaynaklanır. Bugüne gelirsiniz ve tam bir iş yapacakken içinizden bir şey size o geçmişinizi hatırlatır ve başarısız olacağınıza inanırsınız. Elinizden uçup giden fırsatların arkasından ağlansanız da faydası yok artık...

İki kardeşten biri mutlu bir evlilik yapar diğeri sürünür. iki kardeşten biri çok zengin olur diğeri aç kalır. Aynı eğitimi aynı okulda alan iki arkadaştan biri çok başarılı olur diğeri iş bulamaz. Sebebi geçmişimiz ve bu günümüzde şeytanın bizden çalmasıdır.

Şeytan çalar. Sadece Rabbe benzediğiniz için size düşmandır. Şeytanın askerleride size düşmandır. En yakın dostunuzunda gözü sahip olduklarınızdadır.

Öncelikle şeytan ve onun yalakalarının bulunduğu bölümleri inceleyelim.

Maddi aleme en yakın bölüm olan cinler alemi şeytanın en çok at koşturduğu yerdir. Cinlerin çoğu şeytanın yalakasıdır ve onun askerlerine itaat ederler. Bilinenin aksine cinler şeytanın askerleri değil askerlerin yalakalarıdır. Cinler alemine hükmeden demonlar ve daha üstlerinde başka alemler bulunur en tehlikelisi ifritlerin bulunduğu bölgedir. Ama ifritler çok özel durumlar olmadıkça dünya frekansında bulunmazlar. Bir ifritin dünyada boy göstermesi ciddi hasarlara yol açabilir. Bu yüzden çok ciddi anlamda büyülerde ve özel davetlerde ifrit etkileri görülebilir. İfritlerin üzerinde 6 adet büyük ifrit bulunur ki bunlar şeytanın dünyada ki işlerini yönetirler. Şeytan filimlerde ve ya anlatılan masallarda ki gibi dünyada bulunmaya tenezzül etmez ama dünya üzerinde ki etkisi tartışılamaz. Dünya şeytanın idaresindedir. Şeytanın dünya da boy göstermesi çok özel ve nadir durumlarda mümkündür. Bu şeytana tapıyoruz diyen zavallı insanlıktan çıkmış mahluklar aslında demonlara tapınırlar ve onlarla görüşürler.

Bu kısa bilgilerden sonra tek amaçları insanlardan Rabbin bereketini çalmak olan cin ve şeytanın askerlerinden bahsedelim.

Şeytan siz izin vermedikçe sizin üzerinizde etkili olamaz önce bunu bilmelisiniz. Düşüncelerinizde, geçmişinizde, nefretinizde, bağışlayamadığınız olayların acılarında, komplexlerinizde ve en önemlisi fakirlik zihniyetinizden sizi vurmaya hazır olarak bekleyen şeytanın oyunlarını farkedip aşabilmeniz için bu yazı dizisini mutlaka uygulamaya geçirmelisiniz. Yoksa sizden hayatınızı, sevdiklerinizi, paranızı, huzurunuzu çalmaya devam edecektir ki amacı budur. Son nefesinizde sahip olabilecekken kaybettiklerinizi hatırlayarak ah etmeyin.

Tam sevdiğiniz ellerinizdeyken bir bakarsınız ki başka birinin olmuş sizden çalınmış. Tam kazançlı bir iş yapacakken işleriniz ters gitmiş zarar etmişsiniz. Tam huzurlu oldum derken bakmışsınız ki hasta olmuş sevdikleriniz veya siz. Tam elinizi attığınız işler yoluna girecekken son dakikada bozulmuş. Huzur yok, para yok, sevdiğinize kavuştunuz ama huzur yok. Hep uğraş didinme. Bunların sonunda oturup kendinize acıma partisi düzenlersiniz.

.....Şu söyle yapmasaydı böyle olmazdı, şu şöle olsaydı ben bu durumda olmazdım. Şu şöylede bu böyle bla bla bla listeyi siz doldurun. işin garibi de bu kendine acıma partisinden zevk almaya başlarız. Gündüz düşlerimizde insanlarla kavga ederiz, ufak hesaplar yaparız, üç beş kuruş nasıl kar edeceğimizi planlarız. Planlarızda ne planladığımız gibi olur nede elimize geçer. Geçse de başka bir masraf çıkarak o kazandığımızı da alır elimizden.

Sizde böyle mi yaşıyorsunuz? Hep ulaşmaya çalıştıklarınızın elinizden alındığını hisseder durumda mısınız? Ne olduğunu söyleyeyim.

Şeytan sizden çalıyor...

Neden mi?

Çünkü siz çalıyorsunuz....

Evrenin bir yasası vardır ve bu yasaya uymadığınız sürece şeytan sizden çalmaya devam edecek.

Geçmişin etkileri.....

Çocukluktan beri size söylenen yalanlar. Siz Rabbin benzeyişiyinde yaratıldınız onun isimlerinin tecellisi ile var oldunuz. Tam tamına ondan gelen berekete sahipsiniz. Ama size ne söylendi. Hayat zor, şu olmaz, bunu yapamazsın, o yasak, bu böyle olmaz. Çocukluğunuzdan beri saysanız belkide milyonu bulan olumsuz konuşmalar söylendi üzerinize. Şimdi bir şey yapmaya çalıştığınızda her zaman şüphe olacak içinizde. İnansanız bile şüphe duyacaksınız. Birine 40 gün deli deseler deli olur diye bir laf vardır. Size milyonlarca kere başarısızlık söylendiyse nasıl hayatta başarı bekleyeceksiniz. Şeytan bunu kullanır. Bu konuda vesvese veren cinleri gönderir ve kulağınıza fısıldarlar. Yapamazsın, olmayacak, başarı yok, kaç kere denedin olmadı bak... daha sonra bu düşünceleri kendi düşüncelerimizle birleştirerek kendimize empoze etmeye başlarız. ...olmayacak, yapamam, ille bir terslik çıkar, nerde bende o şans vs.

Cinlerin işi bu ama siz inatla devam ederek başarıya odaklanırsanız yalakalardan başka askerler devreye girer bu şefer olayları kullanırlar. Tam işler yoluna gireceğine inandığınız sırada olaylarla bir bela açmaya çalışırlar ve vazgeçmeye zorlanırsınız. Neredeyse her düğünde kavga olur aileler arasında sert konuşmalar vs. Olay artık olma oktasına gelmiştir ve cinlerin vesveseleri işe yaramaz bu aşamada diğer askerler olay çıkarmaya çalışırlar. Bunları örneklemek için yazdım sadece anlayasınız diye.

Kendi düşüncelerimiz.....

Her insan çocukluktan itibaren gündüz düşü dediğimiz yarı hipnoz durumunda bulunarak düşler kurar. Yolda yürüyen ve kendi kendine konuşan bazı kelli felli deli olmadığından emin olabileceğiniz insanlara rastlamışsınızdır. Çoğu eşi dostuyla konuşur, hayal eder ya da birileri ile kavga eder. Gece eşiyle kavga etmiştir sabah yolda hala devam ediyordur. Bu gündüz düşleri kesinlikle şeytanın sizden çalmak için kurdurduğu hayallerdir. Çünkü bu hayallere alışırsanız size başka zamanlarda daha kötü senaryoları daha rahat empoze edeceklerdir. Yalakalar, Bilinçaltı bu gündüz düşlerine alışana kadar güzel hayallerle empozede bulunurlar ve daha sonra yetişkin çağlarda daha çok bu gündüz düşlerinin yerini olumsuzluklar alır. Ya çek ödenmesse ne olur senaryo yazarsınız. Ya şunu yapmazsa, ya beni aldatırsa, ya şöyleyse ya böyleyse diye gelecekte hayatınıza çekebileceğiniz olumsuz düşleri size empoze ederler. Gündüz düşleriniz sizden hayatınızı çalar...

İlerleyen zamanlarda devam edecek.......

daha başlamadık bile :-)

hoşgeldin yeni konunla üstat. yine çok güzel bir konuyla aramıza katılman çok güzel. eminin yine güzel tartışmalarla birçok arkadaşımız için güzel ışıklar yanacak kafalarında. şimdiden hayırlı olsun.

Şeytanın çalması, iddialı bir yazı dizisi olmuş.

Kısacık ömrümüzde hayatımızı sorgulamalı, gittiğimiz yolun hangi ortam ve koşullarda olduğunu irdelemeliyiz..

Guest scorp_lady

Selamlar, gözlerimiz yolda kaldı, günlerdir forumda sizin bu konunuzu beklemede idim ..hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz, bayram boyu tatil nedeni ile umarım hep buralarda olursunuz da şeker tadında bir bayram geçirir ve ilminizden bilginizden faydalanırız..

sevgiler

Guest çokmutlu

gündüz düşlerimizi nasıl kontrol altına alabilirz? birşey düşünürken birden kendime geliyorum neler düşünmüşüm ne hayaller kurmuşum..zamanın bile farkında olmuyorum ..cennet düşlemeliyiz sürekli galiba:)

Şeytanın çalması, iddialı bir yazı dizisi olmuş.

Kısacık ömrümüzde hayatımızı sorgulamalı, gittiğimiz yolun hangi ortam ve koşullarda olduğunu irdelemeliyiz..

En guzel cevap olmus Allah razi olsun paylasim icin zaten konu basligida cok iyi konuda cok iyi Allah razi olsun senden yuksekvoltaj

slm yukselvoltaj yazini okudum ve cok etkiledi beni....Cok guzel anlatmissin tebrik ederim...yalniz ilk kismi cok korkunctu yani demonlar filan ...Aslinda korkmam gerek Allahdir biliyorum cunku butun kaynagi o yaratmisstirda ishte bu korkulari nasil yaneriz bu vesveseleri ..Ben bunu anlayamiyorum ..

• Like 1

slm yukselvoltaj yazini okudum ve cok etkiledi beni....Cok guzel anlatmissin tebrik ederim...yalniz ilk kismi cok korkunctu yani demonlar filan ...Aslinda korkmam gerek Allahdir biliyorum cunku butun kaynagi o yaratmisstirda ishte bu korkulari nasil yaneriz bu vesveseleri ..Ben bunu anlayamiyorum ..

Vesveseyi yenmek konusda benim en beğendiğim..!

( Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyül azîym ) günde yüz kere okununca çok faydalı.. tavsiye ederim..

Guest azula

İlginç bir çalışma olmuş, elinize sağlık...Devamındaki anlatıma göre tam anlamıyla bir fikir sahibi olurum sanırım...

Guest YuksekVoltaj

sabrederseniz ilerleyen anlatımlarda korku ruhunu nasıl yeneceğimize dair ipuçları olacak.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...