Jump to content
Guest YuksekVoltaj

Şeytanın Çaldıklarını Geri Almak

Recommended Posts

Guest 'Ice'

Çok merakla bekliyordum'da, simdiden görecegimi zannetmiyordum.

Çok güzel bir paylasim ve bayram hediyesi olmus, tessekürler. Merakla devamini bekliyorum.

Bayraminiz da mübarek olsun.

Guest YuksekVoltaj

Geçmişin Acıları

Hayatımızda en tehlikeli olan bölümdür. Geçmişin acıları üzerine kurulan şeytanın kalesi yıkılması en zor olanlardan biridir ve bir çok hayatı mahveden bir saldırı yöntemidir. Çocukluğunuzu hatırlamaya çalıştığınızda aklınıza gelen ilk olaylar genelde hoşunuza gitmeyen ve incindiğiniz olaylar olur genelde. Şeytan en güçlü kalelerini acılar üzerine kurar bu yüzden geçmişten bu güne taşıdığınız acı dolu olaylara sıkı sıkı tutunduğunuzda şeytanın bu konuda ki kalesini dahada sağlamlaştırmış olursunuz. Bu kale ilişkilerimize yansır. Bazı olaylar senede bir veya birkaç yılda bir aynısı olmasa da benzer şekillerde tekrarlanır. Ve deriz ki neden hep aynı şeyleri yaşıyorum. Cevap basit yaşadığınız olayla ilgili bağışlamadığınız olay siz bağışlamayı öğrenene kadar hayatınızda acı dolu etkisini sürdürecektir. Çünkü onun kölesi durumundasınız ve geri çağırıyorsunuz.

Bağışlamak özgürlük demektir. Özgür olmadıkça aynı tarz olayları yaşamaktan kurtulamayacaksınız ne yazık ki. Ve aynı tü insanları hayatınıza çekeceksiniz. Bir kadın eşinden memnun olmadığı için boşandığında ikinci eşide büyük ihtimalle ilkine benzemesede aynı etkileri yaratan bir ortama çekecektir. Kadın veya erkek farketmez. Çünkü şeytanın ele geçirdiği kale hala sağlamdır ve hayatınızdan o konuda çalmaya devam edecektir.

Şeytanın Kaleleri

Kale deyince aklınıza ne geliyor?

Savunma amaçlı ve askerlerin saldırıya geçmek için hazır beklediği bir yapı öyle değilmi? Şeytan içimizde zihnimizde, hayatımızda çeşitli kaleler kurarak her fırsatta bize saldırmak için askerlerini hazır bekletmektedir.

Acılar kalesi size devamlı zulmeder aynı olayları hatırlarsınız belkide yıllar olmuştur ama hep eziyet eder. Güvensizlik kalesi her zaman şüphede kalmanızı kendinize güveninizin sarsılmasını sağlar, bağışlamama kalesi ilişkilerinizde her zaman uyumsuzluk ve dışlanma yaratır. Bunlar gibi yüzlerce kurulmuş kaleler aracılığı ile saldırı altında kalırız. Onu bunu okur üfler hacı hocadan medet umarız hacı hocada cinlerle ilgili bir takım işlemler yaparak belkide kaleleri dahada sağlamlaştırırlar. Sonra da ayıkla princin taşını bakalım...

Bu ön bilgileri tamamladıktan sonra olaylarda düşüncelerde yaşantımızda bizden nelerin nasıl çalındığını ve nasıl geri alabileceğimizi paylaşağız.

Fakirlik Kalesi

Her insanın aklında fakirlik ve yoksulluk yetersizlik muhtaçlık korkusu vardır. Aslında ihtiyaçlarımız bize zaten verilmektedir ama şeytan bu kaleyi korudukça her zaman fakirlik zihniyeti yüzünden korku içinde yaşarız. Ya işimi kaybedersem acaba böyle devam edecekmi kötü bir şey olurmu? Bunu verirsem bana ne kalcak gibi. Sevinin çünkü bu yazılarda fakirlik kalesini yıkmayı da öğreneceksiniz.

Korku Ruhu

Dünya üzerinde şeytanın en popüler hizmetçisi olan korku bir ruhtur. Bunu mecazi anlamda yazmıyorum korku kişiliği kimliği olan şeytanın emri altında ona hizmet eden kişilik sahibi bir ruhtur. Cinlerle çalışır. Korku ruhuna ne kadar teslim olursanız sizi o kadar esir eder ve elinizi kolunuzu bağlar. Asıl amacı sizi hapsetmek ve özgürlüğünüzü elinizden almaktır. Korkan kişi eli kolu bağlı çakılır kalır. Unutmayın şeytanın tek bir amacı var o da sizi perişan etmek, süründürmek, umutsuzca korkakça yaşamanızı sağlamak. Sizden nefret ediyor çünkü siz Rabbinizin benzeyişinde yaratıldınız.

Devam edecek

Guest çokmutlu

gittikçe merak etmeye başladım sorularım birikiyor şimdi mi sorsam devam edecek diyorsunuz devamındamı yazsam karar veremedim..ama her yeni bilginizde biraz daha şaşırıyorum:)Allah razı olsun...

Guest YuksekVoltaj
gittikçe merak etmeye başladım sorularım birikiyor şimdi mi sorsam devam edecek diyorsunuz devamındamı yazsam karar veremedim..ama her yeni bilginizde biraz daha şaşırıyorum:)Allah razı olsun...

ön bilgilendirme bitsin sorularada sıra gelecek

Guest dertlikiz

Yuksek Voltaj yazdiklariniz yine cok guzel ve etkileyici. Benim sorrmak istedigim "bize gostermeye calistiginiz yol islam ile nasil ortusuyor, diger kendini gelistirme- pozitif dusunme vs, gibi yontemlerden farki var midir?" biraz aciklayabilir misiniz?

Simdiden tesekkurler, sizi tekrar gormek cok guzel...

Guest YuksekVoltaj
Yuksek Voltaj yazdiklariniz yine cok guzel ve etkileyici. Benim sorrmak istedigim "bize gostermeye calistiginiz yol islam ile nasil ortusuyor, diger kendini gelistirme- pozitif dusunme vs, gibi yontemlerden farki var midir?" biraz aciklayabilir misiniz?

Simdiden tesekkurler, sizi tekrar gormek cok guzel...

Açıkcası bu konu kendini geliştirme konusundan biraz farklı olayların manevi yönünden inceliyor. İslam yada başka bir şey ile örtüştürmeye çalışmıyorum. çünkü yasalar evrenseldir ve inanan inanmayan herkes üzerinde aynı etkiyi gösterir.

Şu anda genel anlatımlarla herkesin anlayabileceği basit uslubumu sürdüreceğim. konunun ana temasını anlamanızı isterim. ön bilgilerden sonra çalma işlemi nasıl sona erdirilir bunu inceleyeceğiz.

Şeytanın bize düşmanlığı insan olarak yaratılmamızdan dolayıdır. bu yüzden bu olaylar belli bir kitle üzerinde değil bütün insanlar üzerinde çalışan sistemdir.

Ama NLP, düşünce gücü vs gibi yeni çağ safsatalarından farklı olarak olayların görünmeyen manevi boyutunu açıklamaya çalışacağız bu yazılarda.

Ama konu da şeytan olunca ister istemez manevi bir olay giriyor işin içine yazılanlar tüm insanoğlu için geçerlidir. İslam olsun, musevi olsun farketmez.

selamlar...

Guest Mawiwegül

Cok güzel bir konuya deyinmissiniz Allah sizden sonsuz razi olsun..

Suanda seytanlarin ,kivranislarini hissediyorum..Savasa devam..

Saygilarimla devamini bekliyoruz insallah.

Guest çokmutlu

şeytan 22 yıldır sanki benden birşey almamış ama şu son 2 saattir herşeyi çalıyormuş gibi hissediyorum :)sabırsızlanıyorum..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...