Jump to content
asera

Yükselen Burcunu Bilmeyenler, Öğrenmek İstermisiniz?

Recommended Posts

Arkadaşlar, yükselen burcunu bilmeyen varmı? eminim ki vardır. Yükselen burcunuzu öğrenmek istiyorsanız eğer, doğum yerinizi, doğum yılınızı ve doğum saatinizi tam ve doğru olarak yazarsanız yükselen burcunuzu size söyleyebilirim. Örneğin: 1985 - İzmir - saat: 14: 30 gibi...

Bilgileriniz ve özellikle doğum saatiniz ne kadar doğruysa yükselen burcunuz da o kadar doğru olur.

Şimdi yükselen burç ne demek bir bakalım.

Yükselen burç nedir ve neleri gösterir? yeni doğan birinin doğum anında doğduğu yere ve saate göre doğu ufkunda yükselen burca yükselen burç denir. Peki bizi nasıl etkiler ? Genellikle biz kendimizi tek burç gibi düşünürüz oysa 12 burçtan da etkiler alırız. Doğum anında doğum yerimize göre gökyüzündeki gezegen konumlarının fotoğrafı çekilmiş ve 360 derecelik bir çember içine alınmış gibi düşünelim ve bu çemberi 30 derecelik 12 dilime böldüğümüzü var sayalım. Bu 12 dilimin ilk başlangıç noktasını doğduğumuz saate göre belirleyelim. İşte bu ilk dilim bizim yükselen burcumuz oluyor. Bu ilk, ve ondan sonra sıra ile devam eden 12 dilime astrolojik ev sistemi deniyor. Bu birinci dilime düşen burç, yani yükselen burcumuz hangi burca düştüyse o burcun özellikleri ve burcu yöneten gezegenin yerleştiği burcun birçok özelliği bizim dışa yansıyan, ilk bakışta göze çarpan davranış biçimimizi ve tipimizi belirler. Örneğin; diyelim ki yükselen burcumuz terazi ve yöneticisi de Venüs, Yine Terazi'de yerleşmiş olsun. Burcumuz ne olursa olsun biz fiziksel anlamda güzel ve ya yakışıklı, dikkat çeken biri oluruz. Öz burcumuzu ve içinde doğduğumuz aile genetiğini de da göz önün de tutarak, ten rengimiz, göz rengimiz, yüz biçimimiz, kaş yapımız, burun yapımız tipik olarak belli olur. davranışımızda ise sevimli, sempatik, ince davranışlı oluruz. Yükselen burcumuzu yöneten gezegen kendi öz burcumuzla çatışmada ise bu özellikleri hissederiz ama yansıtmakta zorlanırız. Yükselen burç bizim doğduğumuz ortamı, bebeklik ve erken çocukluk çağımızın hangi şartlarda ve nasıl olduğunu da açıklar. Ayrıca hayat görüşümüzü de etkiler. Olayları nasıl görüyor, nasıl yorumluyoruz, nasıl değerlendiriyor, hangi algılarla nasıl tepkiler veriyoruz, nasıl seviyoruz. Bunlar yükselenimizi bilmekle anlaşılabilir. Diğer burçlar yükselen burcumuzdan itibaren doğum haritamız içinde birbiri ardınca yerleşmiş olurlar ve doğum anımızdaki gezegenlerde o anda hangi burç içinden geçiyorlarsa orada dururlar ve yine hangi astrolojik ev de ( dilimde,) yerleştiyse bizi oradan etkiler. Bu etkiler bazen iyi, bazen zor olarak hayatımızda belli zamanlarda kendisini hissettirir. Doğumumuzdan sonra gök hareketleri normal seyrinde devam ettikleri için gezegenler kendi hızları ölçüsünde burçlar kuşağı dediğimiz zodyak'da devinimlerini sürdürürler. Ne zaman ki bizim yükselen burcumuza, veya doğum haritamızda ki hassas bir noktaya, ya da önemli bir gezegene enerjisi ile dokunduğunda o gezegenin karekteristik enerjisi tetiklenir ve aldığı açısal etkinin türüne göre reaksion verir. Bu reaksionu biz her iki gezegenin bulunduğu evden alırız. Bu hangi yaşam dilimimizi etkliyorsa, yani hayatımızın hangi alanını anlatan bölümdeyse oradan etkilenerek olay biçiminde yaşarız.

Ben hiç anlamıyorum bu konulardan.

05.06.1990 - İstanbul - saat 04:30(sabah) civarı salı gününde dünyaya geldim.

mrb sadece yükselenemi bakıyorsun yoksa anlattığın yorumlarıda yapıyormusun...ben söyleyeyim şimdi hadi bir bak 1979-Dinar-saat:05:00....kolay gelsin........

Arkadaşlar özür dileyerek eksik yazdığım birlgiyi tamamlıyorum. Doğum yılı, doğum ayı ve doğum yeri, saati olacak. Lütfen bu şekilde verin bilgilerinizi.

--------------------

Yani şöyle; 25 -05- 1985 İstanbul saat: 12:00 şeklinde olacak tam olarak.

Guest olcayas

1987 - malatya - saat: 05:00 ee... yükselenim nedir

Guest cryptomnesia

Arkadaşlar konuyu açan arkadaş herkesin yükselen burcunu teker teker bulamaz öyle değil mi? En güzeli bu konuyu defalarca açan ve yorumlayan biri olarak biraz araştırmanızı tavsiye ederim..

orh4n, Yaz saati içinde doğmuş olduğun için doğum saatinden bir yıl düştüm böylece gerçek doğum saatin 03:30 Buna göre yükselen burç Boğa oluyor ama öz burcun İkizler'in üzerinde çok güçlü etkileri var. Boğa burcu içinde iki gezegenin var. İnatçı dediğinden kolay vazgeçmeyen, mantıklı düşünmeyi tercih eden çok zeki, iyi niyetli dürüst birisin kısaca.

--------------------

olcayas: 1987 - malatya - saat: 05:00 ee... yükselenim nedir demişsin. Ama doğum ayını ve gününü yazmayı unutmuşsun.

ben bir ark versem yurt dışı bulabilir misin yükselenini net olarak bulamadık da

neyse veriyorum bulursun bulursun :D

07.04.1982 saat:06.00 yer:Cidde (Sudi Arabst.)

tşk...