Jump to content
Sidre

23 Aralık Haftası: Dikkat Sert Viraj!

Recommended Posts

Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle birlikte günden oldukça hareketlendi ve benzer tetiklenmelerin yaşanabileceği zorlu bir haftaya giriyoruz. Sadece ülkemiz değil, genel olarak ele alırsak: şiddete yönelik eylemler, isyankar çıkışlar, protestolar, ani ve beklenmedik gelişmelere, patlayıcı ve gergin etkilere açık bir haftaya giriyoruz. Mars-Uranüs karşıtlığının kesinleşeceği Çarşamba günü ve Ay’ın bu ikilinin karşıtlığını tetikleyeceği Perşembe günü bu haftanın en stresli günleri!

 

Mars-Uranüs arasındaki uyumsuz açılar şu sonuçları ortaya çıkarabilir:

 

Kurallara, yasaklara ya da mevcut düzene karşı çıkış

 

Özgürlük ve serbestlik arzusunun vurgulu ve isyankar dışavurumu

 

Kolay heyecana kapılma ve kışkırtıcı eylemler

 

Maceracı ruh hali, her şeyi göze alma ve eyleme geçme

 

Duyarsızlık, düşüncesizlik, başkalarının haklarına aldırmama

 

Dikkatsizlik, sabırsızlık, sinirlilik, sakarlık, kaza riski

 

İkili ilişkilerimizde dikkatli olmamız gerekiyor çünkü bu karşıtlık Koç/Terazi burçlarında, yani ilişkiler ekseninde oluşuyor.

 

Bu açının gergin ve dengesiz etkilerini yaratıcılığa yönlendirebiliriz. Aşırı ve dengelemesi zor olan enerjiyi spor, yürüyüş yaparak dengelemeye çalışabiliriz.

 

Ay sonlarına kadar etkin olacak ve Ocak ayı başlarında da devam edecek bu gergin açılar döneminde, hem çatışma ve gerginlik, terör, şiddetli eylemler ve hem de dünya genelinde etkin doğal afet riski de olduğunu eklememizde fayda var.

 

Salı günü Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Merkür, hafta sonunda Koç burcunda ilerlemekte olan Uranüs’e doksan derecelik dik açısını kesinleştirecek. Pazar günü etkisi iyice belirginleşecek bu gergin açı sözlü tartışmaların adeta “saha dışına” taşmasına, sert söylemlere, hızlı gelişmelere ve beklenmedik açıklamalara işaret ediyor. Önemli açıklamalar gelebilir, zaten karışık olan ortalığı daha da karıştırabilir.

 

Merkür-Uranüs arasındaki gergin açılar şu sonuçları ortaya çıkarabilir:

 

Sert ve özensiz, kaba saba söylemler, ani kararlar ve zamansız açıklamalar

 

İsyankar çıkışlar, yenilik ve özgürlük istemlerinin sert dille dışavurumu

 

İnsan ilişkilerinde kırgınlıklar, yaralanmalar

 

Kolay heyecanlanma, provoke olma, eyleme geçme

 

Zihinsel ajitasyon, dağınık zihin ve düşünceler, acele yargılar

 

Merkür-Uranüs arasındaki bu gergin açının olumlu yansımaları da olabilir

 

Yenilikçi düşünceler ve fikirler

 

Olumlu yönde değişim sağlama, sistematik olmayan düşüncelerin yaratıcı sonuçları

 

Espri kabiliyetinin vurgulu kullanımı, ironi

 

İnretnet, sosyal ve ulusal medya çok hareketli ve hararetli olacak gibi gözüküyor bu hafta…

 

KISACASI, İNSAN İLİŞKİLERİNDE DİKKATLİ VE AKILCI OLMAMIZ GEREKEN BİR HAFTADAYIZ. HIZLI GELİŞEN DURUMLAR KARŞISINDA TOPA BASMAYI BAŞARABİLMELİYİZ!

 

Güneş ve Merkür’ün Neptün ile uyumlu açıları, insan ilişkilerinde fedakarlık ve empati kabiliyetimizi de devreye sokabilmemize yardımcı oluyor. Unutmayalım: EN ÖNEMLİ ŞEY İNSAN İLİŞKİLERİ!

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

 

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Detayların önem taşıyacağı bir gündeyiz. Planlı ve programlı hareket edersek, üzerinde uğraştığımız işlerde gelişme kaydedebiliriz. Ay-Neptün karşıtlığının etkilerinin zayıf da olsa devrede olacağı sabah saatlerinde kararsızlık, belirsizlik hakim. Önemli iş ve girişimleri öğle saatlerine doğru veya sonrasında yapmak daha akıllıca olabilir. Bu saatlerden itibaren Ay-Plüton üçgeninin güçlendirici, destek almayı ve duyguları güçlü ifade edebilmeyi destekleyen olumlu açısı devrede olacak zira. Akşam saatlerinde bu etki daha da güçlendiriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, etki yaratmaya yönelik girişimler için kullanabiliriz.

 

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Merkür de Oğlak burcuna geçiyor. Hesap kitap yapmamız gereken bir gündeyiz. Atacağımız sağlam ve kalıcı adımlar, ileri yönelik projelerimizde güzel sonuçlar getirebilir. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığı, pek çok iş ve girişimde başarı sağlama şansımızı arttırıyor. Finansal konularda, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konularda, hukuksal konularda, yabancılar ya da seyahatlerle ilgili konularda girişim yapmak açısından değerlendirebiliriz. Ay-Satürn altmışlığının olumlu etkileri öğle sonrasındaki saatlerde de girişimlerimizden sağlam ve kalıcı sonuçlar alabileceğimizi gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün altmışlığı, otorite figürlerinden destek alabileceğimizi gösteriyor. Başkalarıyla empati kurabilmeyi başarabilirsek, kendimizi iyi ifade edebilir, topluma fayda üretme amaçlı girişimlerde güzel neticeler alabiliriz.

 

Çarşamba günü sabah erken saatlerde Ay henüz Başak burcunda hareket ediyor ve Venüs ile uyumlu açıya ilerliyor. Aşk ve ilişkiler açısından şanslı saatlerdeyiz. Girişeceğimiz işlerde uyum ve denge yakalayabiliriz. 05:54 ile 08:16 arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay, bu saat sonrasında Terazi burcuna geçiyor ve ilişkiler daha da önem kazanıyor. Ülkemiz astroloji haritası açısından ele alırsak, iç gerginliklere ve karmaşaya açık, hükümet ile hükümete muhalif partiler ya da gruplar arasındaki gerginliğin tırmanabileceği, politika adına oldukça aktif ve hareketli bir gündeyiz. Ay-Merkür arasındaki dik açının etkinleşeceği öğleye doğru saatlerde sözlerimize dikkat etmemizde fayda var. Gereksiz yere kırıcı olabiliriz. Fikir ve yön değişikliklerine açık saatlerdeyiz. Ay-Güneş arasındaki dik açının gergin etkilerinin vurgu kazanacağı öğle sonrasındaki saatlerde kadın-erkek ilişkilerinde, otorite figürleriyle ilişkilerde gerginlikler yaşamamak adına, dikkatli adımlar atmamızda fayda var. Gece saatlerinde Ay-Uranüs karşıtlığı ve Ay-Mars kavuşumunun gergin etkileri de devreye girmeye başlıyor ve enerji geç saatlerde bile aktif akmaya devam ediyor. Gün boyunca etkin olacak Mars-Uranüs karşıtlığı, sert ve gergin etkilerin devrede olduğunu gösteriyor. Bu açının muhtemel etkileri hakkında bilgi için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz.

 

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Kendimizi ve çevremizle ilişkilerimizi dengelemeye çalışacağımız, uyum ve huzuru sağlamak için gayret etmemiz gerekecek bir gündeyiz. Politik dengeler zorlanıyor. Sert ve gergin durumlar, iç hesaplaşmalar devam ediyor. Gece yarısını takip eden saatlerde ve sabah erken saatlerde Ay’ın sırasıyla Uranüs-Mars ve Plüton ile gergin temasları, bir gün öncesinden gelen gerginliği tetikliyor. Öğle saatleri sonrasında etkinleşecek Ay-Jüpiter arasındaki dik açı, stresli etkileri büyütebilir. Dünya genelinde dengesiz ve kışkırtıcı etkilerin yoğun hissedileceği haftadaki en kritik iki günden birisindeyiz. Merkür-Neptün arasındaki uyumlu açının duygusal bağ kurma, düşünceli ve empatik hareket etmeyi teşvik eden enerjisini iyi kullanmamız, düşünceli, affedici ve toleranslı olmamız sayesinde ilişkilerimizde dengeyi yakalayabiliriz. Zorlu etkilere rağmen bunu yapabiliriz!

 

Cuma günü ilk yarısında Ay henüz Terazi burcunda ilerliyor. Ülkemizin iç gündemiyle ilgili konular devam ediyor. Ay-Venüs karesinin etkilerini hissedeceğimiz öğle saatleri civarında uyumsuz ve gergin etkiler var. Değerlerimiz, ilişkilerimizle ilgili konular yüzünden gerginlikler yaşamamak adına kontrollü hareket etmemiz yerinde olur. Özel ilişkilerimizde adımlarımızı dikkatli atmamız ve toleranslı olmamızda fayda var. 13:00’te Venüs ile dik açısının ardından boşluğa girecek olan Ay 15:57’de Akrep burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Gençler, sanatçılar, sporcularla ilgili konuların önem kazanacağı bir hafta sonuna doğru ilerliyoruz! Ay-Neptün arasındaki uyumlu üçgen açı, akşam saatlerinde enerjinin daha ılımlı akacağını gösteriyor. Manevi ve ruhsal konulara, artistik ve sanatsal konulara yönelmek, müzik dinlemek, dans etmek, film izlemek gibi hem ruhumuzu dinlendirecek ve hem de hayal gücümüzü geliştirecek konulara yönelmek adına güzel saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz! Gecenin geç saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür ve Ay-Güneş uyumlu açıları gerek arkadaşlıklar, gerekse özel ilişkilerde güzel gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Sosyal aktivitelerin yanı sıra, iş organizasyonları açısından da değerlendirebiliriz Cuma gecesini.

 

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay’ın açılarının genel olarak uyumlu olduğu bu güzel günde gençler, sanatçılar, sanatsal mekanlar, eğlenceli aktiviteler ve mekanlar, sporcular ve sportif aktivitelerle ilgili konular ön planda olacak. Artistik ev sanatsal yaratıcılık da yüksek olacak bugün. Eğlenceli aktiviteler, bir arada kutlamalar açısından gün boyunca, ama özellikle de akşam saatlerinde çok güzel fırsatlar var! Sabah erken saatlerde henüz Ay-Merkür ve Ay-Güneş arasındaki uyumlu açıların olumlu etkileri devam ediyor. Bu açıların ardından Ay-Plüton üçgeninin destekleyici enerjisi de devreye giriyor. Özel ve sosyal ilişkilerimizde, iş ilişkilerimizde iyi gelişmeler yakalayabileceğimiz öğle saatleri ve sonrasını iyi değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter arasındaki uyumlu üçgen açının etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde olumlu etkiler maksimuma varıyor. Güzel ve şanslı bir gecedeyiz! Dilek ve niyetlerimizi aktif etmek, imgeleme çalışmaları yapmak, şifalandırma ve iyileştirmeye yönelik girişimler açısından da değerlendirebiliriz gece saatlerini.

 

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin bize yol göstereceği, içgüdülerimize güvenle takip edebileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemizin gençleri, sanatçıları, sporcuları ve sanatsal, sportif aktiviteler, cinsellik ve doğumla ilgili konuların gündemde önemli yer tutabileceği bir gündeyiz. Gece yarısını takip eden saatlerde etkin olacak Ay-Satürn kavuşumu biraz içsel sıkıntı ve bastırmaya işaret edebilir. Ama sabah saatlerinde bunu aşmaya başlıyoruz. Ay-Venüs altmışlığının etkinleşmeye başlayasıyla birlikte öğle saatlerine doğru baskı ve engellenmişlik hissini aşmamız daha kolay olacak. Öğle saatleri ve sonrasında aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız. Sosyal organizasyonlar, eğlenceli aktiviteler adına öğle ve sonrasındaki saatleri tercih edebiliriz. 15:54’te boşluğa girecek olan Ay 19:37’de Yay burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerlemesine devam ediyor. Aradaki saatlerde netlik ve kararlılık kazanmakta zorlanabiliriz. Ay’ın Yay burcunda ilerleyeceği gece saatlerinde iyimserlik ve coşkun ruh hali devreye giriyor. Ülkemizin güvenlik güçleri, hizmetlileri ve sağlık hizmetleriyle ilgili konular da bugünün gündeminde önemli yer tutabilir. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs karesi, sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir günde olacağımızı gösteriyor. Bu gergin açı sözlü tartışmaların adeta “saha dışına” taşmasına, sert söylemlere, hızlı gelişmelere ve beklenmedik açıklamalara da işaret ediyor. Merkür-Uranüs arasındaki bu gergin açının olumlu ve olumsuz yansımaları ya da bu enerjiyi nasıl yönlendirebileceğimizle ilgili bilgi için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz.

 

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

 

Öner DÖŞER

 

22 Aralık 2013, Pazar

Share this post


Link to post
Share on other sites

sn öner in son cümlesine tşkler ve amin,

bi mars kalmıstı üzerimize gelmeyen o da oldu. :)

fakat dualar göklere cıkarken mars falan dinlemez

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...