Jump to content
Guest Can_özüm

Dilenciye Para Verir Misiniz?

Dilenciye Para Verir Misiniz?  

63 members have voted

1. 1. Dilenciye Para Verir Misiniz?

• Hayır vermem.
      7
    • Evet veririm.
      52
    • yaşlıysa kendine bakamayacak durumda gorursem veririm.
      22
    • dilenciye degil de araştırıp durumu düşük olanlara yardım ederim.
      9
    • bütün dilenciler sahtekardır.
      0
    • deniz feneri dernegine veririm o halleder:)
      2
    • diğer
      6

Recommended Posts

dışarı çıkarken çantamın ön cebine ne kadar bozuk para varsa alırım ..yoksa büfeden bozdurur öyle çıkarım ..sadakanın azı çogu olmaz kime ne gelirse yoluma çıkana az veya çok veririm.. sadaka belayı geçermiş....

Sokakta el açana vermem,ama kapıma geldiyse de geri döndürmemeye çalışırım ya Hızırsa diye düşünüyorum o zaman:rolleyes:

ben dilenciye para mara vermem kardşim,allah rızası için diyorsa önce islamın 5 şartını sorarım allahı ne kadar tanıyor test ederim ona göre veririm bilemezsse havasını alır,eğer bir romense dilenen ona hiç vermem zira ben romenlerle aynı mahallede büyüdüm gündüz dilenirler akşam güzel bir tavuk alırlar yanınada bir rakı enayi parası deyip deyip içerler alem yaparlar sabaha kadar,birde yol parası kalmamış olanlar var bu arada yol param yok diye gelirler ağızları leş gibi içki kokan onlara zaten vermem velasıl illede yardım yapaaksam bunu 5 kuruş on kuruş vermek yerine ihtiyacı olan bir öğrenciye ihtiyacı olan bir komşuma bir dul kadına veya gerçekten ihtiyacı olduğunu bildiğim bir insana topluca veririm işine yarar ve bunuda hiç kimseye söyleme hatta kendime bile....

Guest mucizem
ekledim :)

konu benim konum siz nasıl eklediniz

mucizem konuyu ilk can_özüm açmış ve aynı konular birleştirilmiş,hoşgeldin bu arada geldiğin çok net hissediliyor :)

--- Sonraki mesaj ---

içimden gelirse veririm gelmezse verenlere de kızarım..

Guest mucizem
Sokakta el açana vermem,ama kapıma geldiyse de geri döndürmemeye çalışırım ya Hızırsa diye düşünüyorum o zaman:rolleyes:

özellikle kandillerde cuma günleri veriyorum dediğiniz gibi gelen belki Hızır aleyselamdır diye

Guest mucizem
mucizem konuyu ilk can_özüm açmış ve aynı konular birleştirilmiş,hoşgeldin bu arada geldiğin çok net hissediliyor :)

--- Sonraki mesaj ---

içimden gelirse veririm gelmezse verenlere de kızarım..

nasıl yani geldiğim net hissediliyor ne anlamda söyledinki

elimden geldigi kadar herkese yardim etmeye calisiyorum. cocukken cok fenaydim ama. bir kere ayakkabisi olmayan bir sokak cocuguna ayakkibilarimi verip, ciplak ayak eve donmustum. dayak yemedim ama sitem isittim.