Jump to content
Guest Can_özüm

Dilenciye Para Verir Misiniz?

Dilenciye Para Verir Misiniz?  

63 members have voted

1. 1. Dilenciye Para Verir Misiniz?

• Hayır vermem.
      7
    • Evet veririm.
      52
    • yaşlıysa kendine bakamayacak durumda gorursem veririm.
      22
    • dilenciye degil de araştırıp durumu düşük olanlara yardım ederim.
      9
    • bütün dilenciler sahtekardır.
      0
    • deniz feneri dernegine veririm o halleder:)
      2
    • diğer
      6

Recommended Posts

Guest Godzilla

dilenci hakkından fazlasını alıyorsa, cehennem kapısına razı olan kişilerdir, cehenneme razı olan dilenciye bilerek sadaka veren kişilerde yanında cehenneme gitmektedir, buraya çok dikkat etmeliyiz, en önemlisi ise vaktiniz varsa dilenciyi takip etmektir, eğer olmuyorsa ufak miktar verip geçiniz, sürekli aynı dilencilere para vermeyiniz değişik dilencilere veriniz, acaba gerçekten yardıma muhtaç kişilere sadaka verebiliyormuyuz :nea:

ben vermiyorum çünki,

eskiden çok verirdim ama hep kaybederdim.beddua ediyorlar diye artık vermiyorum yolda görsem yolumu değiştiriyorum. tabi bu bakış açısı...

şimdi ise kendim araştırır bulur ve yardım ederim hakkikaten ihtiyacı olan insan gurur yapıyor istemiyor sen onun ihtiyacı var veriyorsun alırken bile ağlıyorlar. bence muhtaç insanı arayın bulun verin hem sevabı hemde bereketi orda..

Allah yardımcınız olsun...selamlarla,

birde komşunuzu gözetleyin çok varlıklı veya variyetli görünebilir ama bir ekmeğe muhtactır utancından isteyemiyordur.

veririm..hatta çoğu zaman dilencilere vere vere...yol param kalmaz...yürüyerek dönerim:) ama gençlere değil,yaşlılara

Guest MaRe
veririm..hatta çoğu zaman dilencilere vere vere...yol param kalmaz...yürüyerek dönerim:) ama gençlere değil,yaşlılara

veririm bebeğim para lazımmı:DD:DD:DDD:D:D

veririm bebeğim para lazımmı:DD:DD:DDD:D:D

lazım...eyüp camisinde bulabilirsin beni:rofl::rofl::rofl:

Guest MaRe
lazım...eyüp camisinde bulabilirsin beni:rofl::rofl::rofl:

caminin önündeki havuzun kenarında taş var senin için ayrı bi bölme yaptırdım 50 lirada koydum git al onu:DD::D:D:D

caminin önündeki havuzun kenarında taş var senin için ayrı bi bölme yaptırdım 50 lirada koydum git al onu:DD::D:D:D

sağol abulaaaa....Allah tuttuğunu teneke etsin...önce kendini tut :rofl::rofl:

Guest candostu

dilenciye sadaka veririm...

sadakalar insanı her türlü musibetlerden koruduğu için allah rızası için veririm ben...

aslına bakarsak günümüz şartlarında bazen sömürülüyoruz bu da bi gerçek...dışarda binlerce insan var şarapçısı vs..vs..

ben verirken şöyle diyorum rabbim ben senin rızan için veriyorum...eğer kötü bi işde kullanacaksa orasını sen bilirsin sana havale ediyorum diyorum...

Guest a$ik

Ben gecen hafta dilenciye cuzdandaki bozukluklari verdim, kabul etmedi 1 YTL nin altindaki paralari kabul etmiyomus :confused:

Diyecek bi sey bulamiyorum

Artik sokaktaki kedi kopege yiyecek vermeye karar verdim