Jump to content
Guest Can_özüm

Dilenciye Para Verir Misiniz?

Dilenciye Para Verir Misiniz?  

63 members have voted

1. 1. Dilenciye Para Verir Misiniz?

• Hayır vermem.
      7
    • Evet veririm.
      52
    • yaşlıysa kendine bakamayacak durumda gorursem veririm.
      22
    • dilenciye degil de araştırıp durumu düşük olanlara yardım ederim.
      9
    • bütün dilenciler sahtekardır.
      0
    • deniz feneri dernegine veririm o halleder:)
      2
    • diğer
      6

Recommended Posts

Guest Plato

valla gerçek dilenci her halinden bellidir 6. hislerimi kullanarak veririm...

elimden geldiğince bos cevirmemeye gayret ederim =) param yoksa arkadaslarıma verdirtirim kimin ne oldugu belli olmaz =)

yıllar once biri eve gelip para istemisti kucuktum para istedim annemden verdi ama ben o dilenciyi cok aramama ragmen bulamadım =(( belki de bu yuzden hassasım

Veririm gerçekten ihtiyacı olabilir.

İyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir..;)

Guest mucizem

Bilirsiniz adım başı önünüze çıkarlar ya yola gidecekdir ya hastası vardır ya ekmek parası istiytordur.Lokanta kafeterya gibi yerlerdede çocuklar sarar etrafınızı.Ben çocuğa para vermiyorum karnını doyurmayı teklif ediyorum.Bazen beğenmiyorlar bazende mekan sahibi kızıyor kovuyor çocuğu çok şahit oldum.Çocuk karnını doyuruncaya kadar yanından ayrılmadım.Gençlere ki çoğunlukla çarşaflı bayan kucağında bebeği yardım etmiyorum çalış diyorum.Her yerde söylenen belimizi büken o sihirli söz.ALLAH aşkına yardım et.Forumda bu sokakda yaratana aşkımızı kullanırlar her fırsatta:wallbash:

hepsine değil... iyice beli bükülmüş , yürümekte zorluk çeken çok ihtiyar görürsem olabilir..oda nadiren. çünkü dinimizde dilenmekte haram günah... ama yinede bazen bu şekilde görünce dayanamadığım oluyor..

Valla içimden gelene veriyorum..Genelde boş çevirmem...çünkü içini bilmediğim için vermeyip üzülmektense,verip üzülmemek en iyisi..

Guest DefneNil

Çocuklara kesinlikle vermem! çünkü bilirim ki o para onlara değil, onları sokağa gönderen ana babalarına gidiyor! sizde vermeyin,ne kadar para götürürlerse o kadar çok çalıştırırlar, eli ayağı tutana hele hele o vaziyette kapıma gelene asla vermem..

Her seferinde üç beş genç kız gelir para ister,verirsin ekmek ister, verirsin çorba ister.. isterde ister.. bende derim ki ben şimdi sana 1 ytl vericem, gel şu camları sil evi temizle 50 ytl veriyim derim.. küfreder giderler.. böylesini hemen polise bildiriyorum bi arıyolar üzerlerinden milyonlar çıkıyor.. çoğu bizden zengin..

Ama gerçekten isterken yüzü kızarana elimden geleni yaparım.. çünkü bilirim ki isterken utanıyor, eziliyor ama mecbur.. işte bunları ayırdetmek gerek..

Guest mucizem
Çocuklara kesinlikle vermem! çünkü bilirim ki o para onlara değil, onları sokağa gönderen ana babalarına gidiyor! sizde vermeyin,ne kadar para götürürlerse o kadar çok çalıştırırlar, eli ayağı tutana hele hele o vaziyette kapıma gelene asla vermem..

Her seferinde üç beş genç kız gelir para ister,verirsin ekmek ister, verirsin çorba ister.. isterde ister.. bende derim ki ben şimdi sana 1 ytl vericem, gel şu camları sil evi temizle 50 ytl veriyim derim.. küfreder giderler.. böylesini hemen polise bildiriyorum bi arıyolar üzerlerinden milyonlar çıkıyor.. çoğu bizden zengin..

Ama gerçekten isterken yüzü kızarana elimden geleni yaparım.. çünkü bilirim ki isterken utanıyor, eziliyor ama mecbur.. işte bunları ayırdetmek gerek..

güzel metod 1 ytl alacağına çalış para kazan alın teriyle kazanmanın huzurunu yaşa helal para ile tanış

Guest blöf

BEn genelde ellerina basar, o ana kadar topladıkları parayı alıp yürürüm....:)

Suratına tekme attıklarım da olmuştur...:)