Jump to content
Freestyle

Düşünce Otobanı

Recommended Posts

Ben bağımsızım, kimseyi umursamam yeterince tanıyan bilir de kimisinin işine gelmez. Enteresan mi yoksa sıradan mi bilmiyorum ama benim profil ziyaret sayım bu ara resmen coştu tarihinde almadığı hiti alıyor resmen. Neden acaba!!?? Almanya berlinden bir zamanlar delicesine sevdiğim biri bana sen olmasan bile ben seni hep gizliden takip ederim demişti. Bunun sebebi o galiba. Biraz zavallıca ama öyle. Benimle ilgili öyle bir şey dileyecegine hayatı boyunca benimle kalmayı seçebilirdi mesela, bizzat kendisi de bilir ben sevdiğim zaman tüm dünyada ki kadınların sayısı o anda 1'e iner hep öyle kalır. Yüreğimi yoktu, yoksa başka sorunlarımı vardı bilemiyorum. Gitmek istedi ve gitti ötesi yok. En derin yerlerlerimden yaraladı beni. Değil ki 6 sene 66 sene geçse unutamam yaptıklarını, bir can bir canı severse o onun içine işler, her şeyi olur ben onu sevmedim. Sems'in, mevlânanin butun kitaplarini goturup atmasi  gibiydi bizim ki!? Şaşkınlık, adanmislik, ask mi, her yanımız aşktı zaten. O da bende her şeyimizden vazgeçmiştik çoktan, Sonra bir gün kötü bir süpriz ve bi başka gün daha kötü bir süpriz derken bir birimizi tükettik. Bu dünyada ondan daha çok istediğim hiç bir şey olmadı onun da benden cokk iyi biliyorum. Ama olmadı işte sadece olmadı! Olamadı! Şimdi yüz kere, bin kere hatta dönüp milyon kere baksa ne çare!? Böyle mi olmalıydı, herkes için para, herkese rahat yaşam, herkes lüks içinde olsun afrikalılar açlıktan gebersin. Ve tadaa zayıflar gider güçlüler daha mi iyi yaşar yani!? Ne aptalca bir düşünce!

Porche'a binip gezelim bize hiç bir yılan dokunmasın isterdi, halbu ki bu yüzden sırf bu yüzden acı çektiği evlât hasreti çektiği hâlde, bi gün bana ben senden başka hiç kimseyi istemiyorum dedi, ona özlemini çektiği her şeyi vermek istiyordum ama o bu sözün üstüne bile beni sattı. Ne garipti, ne değişikti, ne kadar farklıydı. Meleğim derdim ve gerçekten öyle olduğuna inanırdım. Beni ne güzel kandırdı. Ne kadar samimi, sevecen ve ne kadar içten pazarlikliydi. Ondan sonra bir daha hiç eskisi gibi olamadım. Onu hiç kimseye ama hiç kimseye anlatamadım. Vee bir daha hiç kendim gibi hissedemedim, beni benden aldı gitti, şerefsizce, ne bana ne kendine sahip çıkamadı, biliyorum o da beni deli gibi sevdi ama sonu böyle olmamalıydı!

Yakıştı mı, değdi mi, oldu mu? Yoookk hiç olmadı. Ama sonu böyleydi işte, kimsenin hoşuna gitmeyecegi bi sekilde, saçma sapan şeyler uğruna yitti bitti...

Allah'ın cezası, lanet olası bana yalnızım derken 4, 5 ay sonra evli olduğunu, bosanmak üzere olduğunu, kağıt üzerinde ne olursa olsun sadece benim.oldugunu söylemişti. Bu hayatta beni onun kadar hiç kimse kırmadı. Hiç kimse onun kadar derinlerime dokunmadı. Ve hiç kimse beni onun gibi aglatmadi... Dilegimdi, nelerimdi, hayallerimdi... Sadece param parca etti bıraktı üstümden panzer gibi ezdi geçti. Sezen aksunun git şarkısını hep ona dinledim, yanımda başka kızlar oldu ama o... Işte o sadece o, kanatlimdi, melegimdi, o başkaydı, bende hatalar yaptim biliyorum ve onu sonsuza dek kaybettim. Her şeyi göze alacakken hiç bir şey yapamadık ve bitti ve sadece gitti...

Bu kadar!

• Like 2

Üzüldüm. 

Herkesin yarası vardır. Fakirlik, hastalık, geçim vs.. Hepsi geçer, bu da geçer, an gelir,

Rabbim mutlu olma sırası sende der. 

Herşeyi unutursun mutlu olursun. 

Hacer abla ne güzel bi yüreğin var... Ama keşke herşey istediğimiz gibi olsaydı be!.. Keşke gerçekleri bilerek gelip gitseydik, ölüme hatta hayata eyvallah ama işte öyle olmuyor be! Bir kaç saat önce bi kaza yaptım, ve yüz de yüz ben haklıyım ama işte bir sürü devlet düzeniyle alakalı şeyler yüzünden, bu gün hakir göründüm ya o adamın canını sıkıyor işte.

Yeşil ışık, hava yağmurlu ve en önden bastım gaza ortada bi bi refüj var orda iki kişi bekliyor, yaya geçidi filan yok ortada ben yoluma devam ediyorum, amcanın biri bi atladı yola ansızın arada zaten 5 metre bi mesafe var, frenlere asıldım kaydım ve ikimizde yerdeyiz. Amca oranın esnafı, 20 kişi toplandılar başıma böyle hızlı gelinir mi, zaten biz motorcular hep böyle yapıyor muşuz, filan falan... Allah'ın laneti yalan söyleyenin üzerine olsun mu!?

Ulan zerre kadar hatam yok adam yola atladı sonrada ıslak zeminde duramadım, hepsi bu! Niye yola bakmazsın?????

Her insan başka bir şeyin peşinde, herkes acelesi kadar, yüreği kadar, aklı kadar, sevebildiydi kadar!

Herkesin aptal olmaya da hakkı var tabii ki, ben sütten çıkan ak kaşık değilim elbette. Ama biraz empati be! Belki karşındaki insan sen haklı çıkasın diye o kadar suçlu değildir. Kimse kabul etmez mi suçunu bu âlemde herkes baskın midir artık? Herkes haklı ve güçlü müdür?

Yazık bee! Bizzat size yazık. Trafik polisi gönderdi abi şu karakola git ifadeni ver biz yoğunuz en geç aksam 8 gibi biz raporu ulastiricaz dediler, 7 sülalem polis ve asker benim. Eyvallah dedim, karakola gittim kendi ayağımla, ulan kapıda ki nobetci beni yemeğe çaya sigaraya bile dışarı bırakmadı, sanki birinin ırzına geçtim. 4 saat bi bankta oturdum, sikayetim de yok devletimden ayrı mevzu!

Ancak memleketini bırakıp kaçıp gidenler var, bu yerde memleketine isyan edenler var. Galiba biz de ya devlet olarak bitiyoruz yada devlet anlayışını başka bir noktaya taşıyacağız, bir yol ayrımındayız...

Didinip didişip ağıt yakmışlar, bunlar eskiden taşa tapmışlar, onu da zamanla kağıt yapmışlar.

• Like 2

Aslında biraz maddi hasar dışında hic kimsenin bir şeyi yok.

Teşekkür ederim aylin, hala düşündüğünü bilmek güzel. :)

Geçmiş olsun canım. Allah beterinden korusun. Verilmiş sadakan varmış...

• Like 3

Çok teşekkür ediyorum. Güzel insanlar :D yalnız renan abla bana bu gün ki gereksiz konuda galiba şu an dün oldu 😛 birazcık ateş püskürerek, gönül koydu resmen. Ama benim asla öyle bir niyetim yoktu vee renan ablanın yazısını bile okumadan yazdım ben mesajımı. Hatta hala da okumadım! Ama kimseyi kıracak üzecek bur şeyi de asla bile bile yapmayacağımı renan ablam da bilir diye düşünüyorum. Valla kötü bi niyetim yoktu. En fazla genç bi kızdır konuyu açan şahıs, bariz forumun, keza hayatın biraz acemisi olduğu yazım ve yapım dilinden belliydi.

• Like 2

Yok gönül koymadım canım ya. Kızarak yazmamıştım aslında ama mesaj biraz maksadını aşmış sanki. Kısıtlı zamanda yazdığım için, yoksa genelde dikkat ederim. Benim için kardeş kadar değerli olduğunu bilmeni isterim ki, zaten biliyorsundur... :)

• Like 2

Bülent Ecevit bir konuda kafası karıştığında yada bir işin içinden çıkamadığında yalnız başına oturur ve yazarak düşünürmüş. Benden öğrendi heralde, bende bunu hatırlayamadığım kadar uzun süredir yapıyorum. 😛

Herneyse bu gün beni yani şu an dün oldu ise çağırmışlardı, bende kalktım hazırlanıp düştüm yollara ama ulaştığımda diğer patron ordaydı ve "sana bu gün ihtiyacımız yok, neden seni çağırmışlar ki?"

Diye sordu, "bana ne soruyosun armut, git ortağına sor, Allahım ya!"

Tam teçhizatla yani tepeden tırnağa motosiklet ekipmanlarıyla bir anda boşta kalınca, ne yapicam şimdi derken, önce gidip sisli de bir restoranda güzel bi ziyafet çektim, sonra ordan taksime geçip ara sokaklardan birinde karadenizliler derneğinde laz amcalarla beraber oturup çay içtim, yemeyin üzerine cay olmazsa olmaz. Ingilizler bile bizden öğrendi bu çayı sonra saçma sapan icatlar çıkarıp sahiplendiler bizim çayımızı!

Şerefsiz herifler dicem şimdi ama neyse ağzımı bozmicam. Bir muhabbet başladı dernekte çay üstüne, kışın soğuk havada çay varken başka ne lazım ki insana!? :D

Dedim ki dünya da üç millet var ki bu milletler hiç bir zaman devletsiz kalmamıştır. Hanı yahudiler övünür durur ya dünyanın en eski milleti biziz diye. Herifler daha dün devlet kurdular, neyse konuyu dağıtmayalım. Bu 3 devlet çinliler, ingilizler ve TÜrklerdir...

Her üçüde ortak özellik olarak çay içer dünyanın geri kalan zavallilari ise kahvecidir. Kahve içmeyi bi halt zanneder filan. Yani kahve de içilir o ayrı içilmez demiyorum ama cayın yeri başkadır!

Ordan biri kafayı uzatıp "ula ne anlatayi bu usak?" Deyince, mevlânın sözü geldi aklıma, ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır. Kendime kızdım, ne halt etmeye orda felsefe yapiyosun ki zaten!!??

Ordan çıkıp istiklal de dolaşmaya başladım, kışın istiklal caddesi bir başka güzel oluyor bence ve yaz kış hınca hınç dolu. Dünyanın her yerinden insanlarla karşılaşabilirsiniz orada ve atmosfer orada bir başkadır her zaman. Eskiden takıldığım bir iki yere uğradım, 10 sene öncesinden selamlastigim ama çok samimi olmadigim birini gördüm sonra. Biraz lafladik, bana "artık istiklal bitmiş." Dedi. It, kopuk, serseri herkes oradaymış!!! Eski kalitesi kalmamış filan falan. Ben Gurcistan'ı, Rusya,'yı ve Ukrayna'yı gördüm şimdiye kadar ama adam tüm dünyayı gezmiş olacak ki her tür insan hakkında yapabileceği bi yorum var. Dar görüşlü insanlardan kaçmak bende alışkanlık haline gelmiş, profesyonelim bu konuda.

Istiklal'de gezen herkes bende dâhil it kopuk zaten. Sonra bi okuma evine gittim, kitaplara uzun uzun göz gezdirdim, arka kapaklarında oyalandim, kardeşimin is yerine uğradım, eskiden benimde çalıştığım. Sonra dolaşa dolaşa galata kulesine doğru indim. Eskiden istiklalin ara sokaklarına girer kaybolurdum, fark ettim ki artık yapamıyorum, kaybolamıyorum, o kadar çok dolaşmışım ki o sokaklarda artık öğrenmişim her yerini!

Eminönü ne karşıdan bakan bir roof bar buldum, eski bir binanın çatı katı, elektrikli ısıtıcılar ve ucuz bira vardı. Bi tane ısmarladım, kitabımı açtım ve göz gezdireyim derken bi baktim, bardak boşalmış bile, garson kardeş bana şundan bi tane daha derken... Söyle bir ifadeye rastladım kitapta.

"Kendi ön yargılı fikirlerini destekleyecek bilgileri araştırarak, hiç kimse bilgeliğine bir nebze bir şey katamaz!!!"

Nee!??

Bit daha okudum sonra bir daha, yetmez bir kere daha... Defalarca kez tekrar ettim aynı satırı. Bu esna da yan masa da biri sana söylüyorum deyince kendime geldim... Efendim?

"Dostum yarim saattir sana takildik senin hakkında konuşuyoruz hiç duymuyorsun bile, nasıl kaptırdın kendini, az önce sana duymazlıktan geliyorsun belki diye küfrettik ama sen yine duymadin, bu nasıl bir motivasyon, hem de içerek okumak nasıl bir şey onu da anlamıyorum ben... v.s. v.s. uzunca bir şeyler saçmaladı işte.

Gülümseyerek adama baktım ve "içerken ne yapmalıyım sence?" Diye sordum, o an çok güzel bozuldu. Devam ettim, "Evet benim motivasyonum, adaptasyonum inanılmaz yüksektir, yanımda davul çalsa istemiyorsam duymam, bu bana özel bir şey siz neden takıldınız buna?" Diye sordum. Ve o an sanki tüm havayı bozmuş gibi hissettim kendimi. Adam bana bulaştığına biraz pişman oldu, daha arkadaşca biri olarak düşündü sanırım beni ama neapiym güzelim be, bende böyleyim işte, surda çok önemli bir yere geldim o sözü ezberlemeye çalışıyorum yani bok mu var!!?? :)

Konuşmayı nazikçe bitirmek adına bir kaç şey daha söyledim, soylediklerim özetle, "rahatsız edilmek istemiyorum şu anda, size iyi eglenceler." Tarzındaydı. O bilgelikle alakalı söz hala aklımda ve kitabı elimden bırakarak, manzarayı izlemeye başladım. Hani hiç kimsenin sevmediği soğuk, kış ve zor şartlar vardır ya...

Eminönü ve karaköyün bir kısmını görebiliyordum. Insanlar, arabalar, denizin o soğuk yüzü, Topkapı sarayının tüm görkemi, adalet kulesi, idamlar filan, balık tutanlar v.s.

Karma karışık gibi değil mi? Degil aslında her adem bir alem derler ya bence öyle. Ama o kitapta ki sözler hala mıh gibi çakıldı kaldı aklımda. Bilmek istiyorum ben, ve bir çok zaman gerçekten anlıyorum. Ama insanlarin coğu eğlenceye ve oyuna esaret, basit duyguların tatmini için, spor, siyaset veya kazanmaya odaklanmış durumda. Bu yüzden kendi türümle anlaşamıyorum galiba.

Yalnız adam...

Aslında 2020 tuhaf başladı zamanın bir suçu yok ama aynen tuhaf devam ediyor. Ben kendimi sadece özgür ve bilinçli biri olarak görmek istedim, insanların oynadığı bir çok farklı oyuncak var bu âlemde...

Ben sevdiğim zaman bütün dünyada ki kadınların sayısı o an da 1'e iner!!! Aşkı kim istemez ki şu dünya da, geçen ay biri karşıma çıktı ve seni gerçekten çok istiyorum ama ben aynı zamanda başkasıyla beraberim dedi. Böyle bir şey olamaz, kapattım bu konuyu. Şimdi bir başkası karşıma çıktı ve bir resmimi ve bir kaç yazımı görmüş. Ben sana aşık oldum diyor. Bir insanla görüşmeden, konuşmadan onun hal ve hareketlerini bilmeden bir insana aşık olabilir mi insan bunu gerçekten merak ediyorum. Yada hadi olur diyelim, ona kendi içinde yüreğinde ki elbiseyi mi giydirmeye çalışıyor. Yoksa onu olduğu gibi kabul eder mi!?

Bir muamma ki sürüp gidiyor...

Insan ne kadar aciz ve acınası bir yaratik ALLAHim.

Kayahan, Sezen Aksu, Nilüfer dünyada insanın kalbimden gelen bütün ezgi ve şarkılarda olmak isterdim. Gerçekten sevmek ve sevilmek isterdim, öyle hesap kitap yapmadan bende özel biriyle birlikte olmak ve seyirlik değil ömürlük olsun aynı yatakta bile değil daha sonrasında aynı mezarda yatalım isterdim, yani isterim. Hem de her şeyden çok isterim. Aslinda hala da istiyorum, ayrı memleketlerden, başka insanların içinden, çıkıp gel ve birisine öyle bir bağlan ki hayatın onun için, onunla birlikte geçsin, ve bu sana en yüce olanı asla unutturmasin. Hatta Allah için bu hayatı kolaylaştırsın. Sonra herşeyi birlikte yapıp aynı mezara beraber girmek. Bunu yaşayan insanlar bence hem bu dünya da hemde asil dünyada doya doya güler...

Yav bir günün maliyeti bana 350 tl çıkmaz olsaydım keşke! Sevgilim benimle beraber olsaydı böyle olmazdı aslında, para değil, mevzu derin!

Bitmez!

Edited by Freestyle
  • Like 1