Jump to content
Freestyle

Düşünce Otobanı

Recommended Posts

"Kendi ön yargılı fikirlerini destekleyecek bilgileri araştırarak, hiç kimse bilgeliğine bir nebze bir şey katamaz!!!"

Güzelmiş, 

Kitabın adı ne? 

İngiliz çayına örnek vereyim, kız kardeşimin eşi, çayına süt katmıştı o ne dedim öğğğt dedim. 

Sonra merak ettim bu nedir dedim o kadar cahilim yani kızım dedi eniştem ingiliz soyundan herhalde ingilizler sütlü çay içer vs. :D

Gülüştük geçti, gel zaman git zaman merak bu ya bende yaptım içtim çokda lezzetli içmek isteyenlere tavsiye olunur. 

Kızım arkadaşları ile konuşurken tabi benim hakkımda, arkadaşının biri sakın annemde sütlü çay içiyor deme demiş. Kızımda valla içiyor demiş. Makarnayıda çok severim çeşit çeşit soslarla.  :D

Not : fazla merak kediyi öldürür derler ya benim kide o hesap. :D

Hacer abla bunu yapmak için ille de ingiliz mi olmak lazım. Yani o sütlü çaya şeker yerine tuz ekmeyip içmek hatta ekmek bandırıp yemek daha bi başka, inanmayan denesin. Gaz çıkarırken bile tören yapan büyük millet ingilizler devlet aklını iyi kullanır ama bence onların tüm aklı bizim kalbimizde zaten yaşıyor. Fazla merak kediye ne yapar bilemiyorum ama sen çok yasa ablacim hemde gönlünce, Rabbim ne dilersen versin inşaallah... :D

hacersş, 24 dakika önce yazdı:

"Kendi ön yargılı fikirlerini destekleyecek bilgileri araştırarak, hiç kimse bilgeliğine bir nebze bir şey katamaz!!!"

Ya ben kitabın adını unuttum, hatta yazarını da, sadece bu söz aklımda kaldı, çok fena takildim buna ablacim. Ama istersen haftaya tekrar gidip kitabın ismini alırım. 20 tane kitap inceledim ve hangisi, hangisiydi cidden hatırlamıyorum.

• Like 1

Amin ümmeti Muhammed ile, 

Ben buldurum sağol. Bulabilirsem ismini yazarım buraya, 

• Like 1

Bana en güzel ölüm yakışırdı aslında, biraz arabesk olsa da alakası yok, zira insanlar ölecek veya yok olacak değil, sadece ölümü tadacak ama yaşamak sonsuz! Böyle buyurdu yüce RABB'im, benim bunun üzerine söz söylemek haddim değil!

Ancak sunu söyleyebilirim ki dünyada ki tüm insanları oldukları yer itibarı ile eşit görüyorum. Profesör, siyasi, asker, ekonomist, komedyen, işçi ve köylü aynıdır benim gözümde, anlayacağınız insanların statülerine değil akıl ve duygusal yoğunluğuna daha çok önem veririm. Bu yüzden ülke yönetenler ve o ülkenin ayak takımı diye tabir edilen mesela sokağı süpüren çöpçü amca aynıdır hepsi dengimdir benim gözümde, hiç kimseye astım yada üstüm gözüyle bakmam ben! Yapamıyorum. Içime, kalbime sığmıyor be yavrum ya! Illuminati, mason, ülke başkanı, süper zengin veya hint fakiri hepsi aynı!!!

Dileyen istediği yerden ayırsın kendini yolu da dilediği yere kadar açık olsun. Bence problem yok, insanların ne istediğini tartışmıyorum ben, hatta hiç bir konuda birinin haklı diğerinin haksız olduğu bir yerde durmuyorum ben. Anlıyorum ben tüm insanlığı ve bütün savaşları, ve tüm doğru sayilanlari ve uğruna mücadele edilen tüm gereklilikleri, ve zorunlulukları, sorumlulukları. Herşey olması gerektiği gibi bu dünyada olayların nasıl seyrettiği filan...

Herkes hak ettiği gibi yaşıyor, kendimi bildim bileli insanı, insan beynini, bilinçaltını ve paranormal olayları araştırıyorum. Bir çok prof, aydın, kanaat önderi, gazeteci filan falan çoğuna güvenmiyorum, çünkü çoğunlukla insanlığın değil kendi menfaatlerinin peşinde olduklarını çok iyi biliyorum. Küçük düşündükleri ve büyük egolara sahip oldukları için de basit ve aptal olmaktan öteye geçemiyorlar benim yüreğimde! Yalan mi söylüyorum yoksa estanbulu kandırıp bende menfaat mı elde ediyorum!!??

:)

Gülümserim ben haksızlığa, savaşlara, ölüme hep gülümserim ben, bana zarar vermeye çalışanlara da gülerim ben, hani erkekler ağlamaz diye saçma sapan bir klişe, basma kalıp var ya! Benim peygamberim iki damla göz yaşı ne gün için saklanır buyuruyor, şarkılara kanacak değilim, ball gibi erkekler de ağlar insan bu, yüreği var. Bir ulema iki damla göz yaşıyla gidecek olan erkekliğin içine tüküreyim ben demiş. Ne de güzel söylemiş, bende oğlan çocuklarıyla erkeklerin ayrıldığı her yerde erkekler ordusuna sancaktar olmaya hazirim, ve ben de ağlarım...

Ha; her önüne gelen yerde değil, her canım acıdığında değil ama ağlıyorum sonuçta, hangi insan ağlamaz ki zaten, erkeklere gaz veriyorlar guya boşa çaba işte!

Olay erkeklik meselesi değil ama duygusal olarak filmler, reklâmlar, propagandalar, liderler bizleri yani insanlığı o kadar küçük sınırlar içerisine sıkıştırmaya çalışıyorlar ki, inanılmaz!

Bence birileri haber, gerçek, mecburiyet, zorunluluk filan diyerek çok fena düdüklüyor!

Ben kararımı verdim, bir TÜRK olarak bir asker olarak madem ölümün sevgilisinin, o zaman onun üzerine ölümüne yürüyeceğim. Bildiğim tüm gerçeklerle birlikte tek başına bir ordu gibi hissediyordum hep zaten, haydi bakalım canımdan bile vazgeçiyorum, durdurabilecek olan gelsin!..