Jump to content
Freestyle

Düşünce Otobanı

Recommended Posts

"Kendi ön yargılı fikirlerini destekleyecek bilgileri araştırarak, hiç kimse bilgeliğine bir nebze bir şey katamaz!!!"

Güzelmiş, 

Kitabın adı ne? 

İngiliz çayına örnek vereyim, kız kardeşimin eşi, çayına süt katmıştı o ne dedim öğğğt dedim. 

Sonra merak ettim bu nedir dedim o kadar cahilim yani kızım dedi eniştem ingiliz soyundan herhalde ingilizler sütlü çay içer vs. :D

Gülüştük geçti, gel zaman git zaman merak bu ya bende yaptım içtim çokda lezzetli içmek isteyenlere tavsiye olunur. 

Kızım arkadaşları ile konuşurken tabi benim hakkımda, arkadaşının biri sakın annemde sütlü çay içiyor deme demiş. Kızımda valla içiyor demiş. Makarnayıda çok severim çeşit çeşit soslarla.  :D

Not : fazla merak kediyi öldürür derler ya benim kide o hesap. :D

Hacer abla bunu yapmak için ille de ingiliz mi olmak lazım. Yani o sütlü çaya şeker yerine tuz ekmeyip içmek hatta ekmek bandırıp yemek daha bi başka, inanmayan denesin. Gaz çıkarırken bile tören yapan büyük millet ingilizler devlet aklını iyi kullanır ama bence onların tüm aklı bizim kalbimizde zaten yaşıyor. Fazla merak kediye ne yapar bilemiyorum ama sen çok yasa ablacim hemde gönlünce, Rabbim ne dilersen versin inşaallah... :D

hacersş, 24 dakika önce yazdı:

"Kendi ön yargılı fikirlerini destekleyecek bilgileri araştırarak, hiç kimse bilgeliğine bir nebze bir şey katamaz!!!"

Ya ben kitabın adını unuttum, hatta yazarını da, sadece bu söz aklımda kaldı, çok fena takildim buna ablacim. Ama istersen haftaya tekrar gidip kitabın ismini alırım. 20 tane kitap inceledim ve hangisi, hangisiydi cidden hatırlamıyorum.

• Like 1

Amin ümmeti Muhammed ile, 

Ben buldurum sağol. Bulabilirsem ismini yazarım buraya, 

• Like 1