Jump to content
berresu

Dünyanın En Zor Sorusu

Recommended Posts

Bir adam yıllar boyu Almanyada bankada çalışmış emekli olmasına yakın felekten birgün çalalım demiş arkadaşıyla bir bara gitmiş oturmuş, karşısına çok güzel bir kadın gelmiş oturmuş hemen kadına bir not yazmış tanışabilirmiyiz diye garsona vermiş, garson kadına götürmüş kağıdı kadında kağıdın arkasına birşeyler yazıp iade etmiş kağıdı, adam kağıtta yazanı anlamamış arkadaşına göstermiş arkadaşı hemen yanından ayrılmış eve gitmiş anne babasına kağıdı göstermiş anne babası evlatlıktan reddetmiş karısına göstermiş karısı boşamış, doktoruna göstermiş doktor odasına gidip kendini asmış. En sonunda adam daha fazla insan zarar görmesin diye çalıştığı bankanın kasasına koymuş kağıdı, tamda o akşam banka soyulmuş bütün kasalardaki paralar alınmış bununkide alınmış sonra soyguncuların başı kasadaki notu görmüş paraları kasaya geri koymuşlar.

Bu Kağıtta Ne Yazıyor?

Küçük bir araştırma yaptım ama bu soruyu bulamadım, eğer bu soru varsa bunu silebilirsiniz ama birisi bana cevabı versin lütfen çok merak ettim.:confused:

• Like 1

ya ben bunu duymuştum ve hatırlıyamıyorum şimdii :( berresu sayende uykularım kacıcak hatırlamak için :D

• Like 2

bende merak ettim şimdi cevabı ...

nedense saçma bir şey olabilir diye düşünüyorum ...

Cevabı; Kağıtda "Senin ne yaptığını biliyorum" yazıyormus...Fakat mantık hataları ile dolu oldugu için zeka yarısmalarının fiyasko sorularından biri olmustu.

Adamın kağıt yolladığı kadın aslında polistir.Adamın birlikte bara geldiği arkadaşı ise kadının kardeşidir.

Kadın kağıda : Seninle çıkabiliriz ancak bunun olması için annenin ve babanın seni reddetmesi gerekiyor ve karındanda boşanmalısın.Akşam bankada soygun olacak yazıyor.

Adam bu yazıyı okuyamıyor onun için arkadaşına ( kadının kardeşi ) gösteriyor arkadaşı bunu görünce sinirleniyor ve terkediyor.

Yazıyı okuması için annesi ve babasına gösteriyor.Annesi ve babası kağıdı okuyunca evlatlıktan bu yüzden reddediyor.Karısına gösterince karısıda bu yüzden sinirleniyor ve çekip gidiyor.

Gelelim doktora : doktor aslında kadının kocasıdır.Adam kağıdı doktora getirince

doktor bu olayı kaldıramıyor ve intihar ediyor.

Adam akşam kağıdı bankanın kasasına koyduğunda hırsızlar geliyor ve kağıdı okuyor polisin önceden haberi olduğunu düşünüp oradan kaçıyor.

• Like 2

Katsimato seni ayakta alkışlıyorum ama bu kadar tesadüf Türk filmlerinde bile olamaz. Bende mantıklı bir cevabı var sanıyorum.:confused:

• Like 1

Cevabı; Kağıtda "Senin ne yaptığını biliyorum" yazıyormus...Fakat mantık hataları ile dolu oldugu için zeka yarısmalarının fiyasko sorularından biri olmustu.

asıl cvp bu mu yani