Jump to content
Nameles

Dilek Duası Muhakkak Okuyun

Recommended Posts

Sevgili Estanbul üyeleri,

Aşağı bölümdeki dilek duası Uğur Koşar'ın 'Allah de ötesini bırak' kitabından alıntıdır. İmkanınız varsa muhakkak kitabı okuyun derim. Eminim ki buradaki bir çok üye arkadaşlarım faydalanacaktır. Dua nasıl edilir vs. gibi bir çok tavsiyeler var. Dua ile ilgili bir çok yazı ve kitap okudum ancak bu kitap favorim oldu. Her konuda sıkıntısı olan arkadaşlar, (ilişkilerde, rızık, hastalık vs.) muhakkak okuyun derim.

Ben duayı sizlerle paylaşıyorum.

Şimdi'den Allah katında duanız kabul olsun.

“Ya Vecud, ya Vedud, ya Zel-Arşi’l-Mecid! Ya Mubdiü, ya Müid! Ya Fe’alün Lima yürid! Es-elüke bi nuri vechikellezi melee erkane arşik, ve es-elüke bi kudretikelleti kaderte biha ala halkık, ve bi rahmetikelleti vesiat külle şey’in. La ilahe illa ente. Ya Müğiş, eğişni”.

Anlamı: “Ey yüce dost, ey yüce aşrın sahibi! Ey yoktan var eden, var ettiğini yok eden Rabb’im! Ey her istediğini yapan Allah’ım! Arşın her yanını dolduran zatının nuru hürmetine, bütün mahlukata hükmettiğin kudretinin azametine, her şeyi kuşatan rahmetinin bereketine, senden istiyorum. Senden başka ilah yoktur. Ey çaresizlerin yardımına yetişen Allah’ım bana yardım et”.

Bu dua üç kez tekrarlanır.

“Ya Vecud, ya Vedud, ya Zel-Arşi’l-Mecid! Ya Mubdiü, ya Müid! Ya Fe’alün Lima yürid! Es-elüke bi nuri vechikellezi melee erkane arşike ve es-elüke bi kudretikelleti kadderte biha ala halkıke, ve bi rahmetikelleti vesiat külle şey’in. La ilahe illa ente. Ya Müğis, eğisni”.

dogrusu bu

yanlıs ve eksik yazmıssınız sizdeki kitapta da basım hatası olabılır

• Confused 1

Güzel bir paylaşım olmuş Allah razı olsun ancak hangisi doğru olan arkadaşlar..

Sevgili Olcix,

kitaptan olduğu gibi yazdım. Ben de ki kitap 80. baskı.

Kitabı muhakkak okuyun derim. Şiddetle tavsiye ediyorum. :)

Sevgili Olcix,

kitaptan olduğu gibi yazdım. Ben de ki kitap 80. baskı.

Kitabı muhakkak okuyun derim. Şiddetle tavsiye ediyorum. :)

Emeğine sağlık Nameles siz buradan zaman zaman bizimle kitapdan alıntılayıp paylaşırsanız bir cok arkadaşa faydalı olucaktır kitabı belki bulamıyanlar olabilir :)

• Like 1

Olcix,

Gönül isterdi ama yazarın emeğine saygı duymak lazım birde telif hakkı yazara ait dolayısıyla kitaptan alıntı yapmıyacağım ama alın okuyun derim. Ben 2 kez okudum ancak hala bazı bölümlerini günlük okuyorum :)

Şimdi den iyi okumalar

Gök kapılarını titreten dua diye de geçer, arapçasından daha net bilinir yanlış olmasın ama ben de bebenin bildiği gibi biliyorum.

Bebe'nin yazdığında e harfi eklenmiş sonuna bazı kelimelerin.

Yalnız o e'ler okunmasa da oluyor zaten.

Kitap bende de var. Doğru yazılmış.