Jump to content
Melâl

Cinler Hakkında Herşey

Recommended Posts

bebeciğim bu birazçma geldi ama ya kusura bakma ama

Ilk görüsde sacma görünebilir ama Kuran-i Kerimde Rahman suresinin 72. ve 74. ayeti Cinlerin insanlar ile iliskiye girebilcegini destekliyor.

Rahman 55/72

Hûrun maksûrâtun fîl hiyâm(hiyâmi).

Otağlarda (özel çadırlarda) huriler vardır.

Rahman 55/74

Lem yatmishunne insun kablehum ve lâ cânn(cânnun).

Onlara, kendilerinden önce insanlar dokunmamıştır ve cinler de (dokunmamıştır).

Cinlerden hamile kalip cocugunu dogurabilirmi?En dogrusunu Allah (c.c.) bilir!!!

Hem korkuyorum hem son satırına kadar yorumlara kadar okudum.:(

Degerli Kardesim,

sen onlardan korktukca bunu hissederler ve senin daha cok üstüne gelirler.

Korkucak birisi varsa o da herseyi muazzam bir sekilde yaratan Rabbimizdir.

Onuda ve senide Rabbimizin yaratigini düsün ve sayet seni korkuturlarsa, ic alemine cekilip söyle söylemeni sana tavsiye ederim.

Benide, sizide yaratan kendisinden baska ilah bulunmuyan Sani yüce Allahdir (c.c.).Eger siz suan beni korkutuyorsaniz, bu Rabbimin izniyle oluyor, yoksa sizin benim üzerime bir üstünlügünüz olamaz.Rabbim böyle dilediyse, ben Ona (c.c.) teslim oldum.

3/ÂLİ İMRÂN-139: Ve lâ tehinû ve lâ tahzenû ve entumul a’levne in kuntum mu’minîn(mu’minîne).

Ve gevşemeyin ve mahzun olmayın! Eğer mü'min iseniz, üstün olan sizsiniz.

3/ÂLİ İMRÂN-160: İn yansurkumullâhu fe lâ gâlibe lekum, ve in yahzulkum fe menzellezî yansurukum min ba’dih(ba’dihi), ve alâllâhi fel yetevekkelil mu’minûn(mu’minûne).

Eğer Allah size yardım ederse, o zaman sizi yenecek yoktur. Ve eğer sizi yardımsız (yüz üstü) bırakırsa, ondan sonra size kim yardım eder. Öyleyse mü'minler, Allah'a tevekkül etsinler (Allah'a güvensinler).

3/ÂLİ İMRÂN-175: İnnemâ zâlikumuş şeytânu yuhavvifu evliyâ’eh(evliyâ’ehu), fe lâ tehâfûhum ve hâfûni in kuntum mu’minîn(mu’minîne).

Fakat şeytan, böylece ancak kendi dostlarını (onu dost edinenleri) korkutur. Artık onlardan korkmayın ve eğer sizler mü'min iseniz, (sadece) Ben'den korkun.

• Like 1