Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Daphne

Tolstoy'un gizlenen olay kitabı hz muhammed (sav)

Recommended Posts

Guest Daphne

Tolstoyun yasaklanmış kitabı

Guest morvesiyah

süper tskler

--------------------

Ama artık heryerde satılıyor. Korsana hayır :P

Guest maiadam

arkadaşlar vermeden önce iyi araştırın lütfen. O kitap Tolstoy'a ait değildir. Başkası yazmıştır. Kitap ilk çıktığında açıklandı bu

Guest Mohikan

kitabi bende aldim ama daha okumadim.kitabin arkasinda tolstoydan bi not var oda söyle:

"...Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim icin Muhammedilik, haca tapmaktan mukayese dilmeyecek kadar yüksekte duruyor.Eger insan,secme hakkina sahip olsaydi, aklibasinda olan her bir insan,süphe ve terddüt etmeden Muhammediligi tek Allahi ve onun Peyg. kabul ederdi."

Lev.T.

T. hz.M. hakkinda risaleler yazmis, bu risalelerdende kitapcik haline getirilmis.

Guest maiadam

bir kitabı ben yazıp arkasınada Battal Gazi yazsam o mu yazmış olur?

Yazdığına bir bakın "Eger insan,secme hakkina sahip olsaydi, aklibasinda olan her bir insan,süphe ve terddüt etmeden Muhammediligi tek Allahi ve onun Peyg. kabul ederdi." bu ne demek? Her insanın seçme hakkı vardır zaten isteyen istediği dine mensup olabilir.

Ama söyle bir durumda var Tolstoy un müslüman olarak öldüğü fakat Rusların en ünlü Edebiyatçılarından birinin müslüman olduqunun duyulması halkta bu dine karşı sempati uyandırır diye Rus devleti tarafından gizlendiği iddiası var aynı iddialar Gothe içinde qeçerli

Guest maiadam

Tolstoy madem niye gizlemiş Müslüman olduğunu? Rusya gizliyorsa dinini, niye yok etmemiş bu kitabı, Ruslar cin millettir. Yarım yapmazlar hiç birşeyi. Sahte bu kitap

Guest Mohikan

evet rusyada bu kitap yasaklanmis dsaha dogrusu tolstoyn mektuplari gizlenmis ama mektuplar birraya getirilip bu kitapcik cikmis...hem neden israr ediyodsunki maidam ille yalan diye...neden öyle olsunki?

Guest maiadam

ya basın k.... yırttı sahte diye o zaman ses çıkaran olmadı, burda konu açılmış kitap hakkında laf olsun işte aman banane ya okuyun işte sahtekarları

Guest Mohikan

basin mi?:rofl: hemen inandim basina.