Jump to content

Recommended Posts

Yakın zamanda gördüğüm bir rüyamı paylaşmak istiyorum.O günden beri içim acaip şekilde rahat.

Evimdeyim başka bir evmiş burası komşularımla kararlaştırıp çay demleyelim apartmanda içelim diye kararlaştırıyoruz.Benim elim de güllü yasin kitabı varmış oturup içinde ki bir duayı okuyorum.Sadece duanın K harfiyle başladığını görüyorum rüyamda.

Sonra kitabı kapatıyorum .Kapı çalıyor açıyorum erkek çocuğuyla birlikte bir misafir gelmiş.Rüyamda tanıyorum o kişiyi (reelde tanıdığım biri değil).Buyur ediyorum o kişiyi oturuyoruz.Kızcağız abla senden Allah razı olsun kimse beni kabul etmiyor kimse evine almıyor sen kabul ettin diye duaları sıraladı.Bu arada çocuğu çok yaramaz bende içimden geçiriyorum ne kadar yaramaz diye ama dışarı yansıtmıyorum.

Sonra mutfağa geçip çay koymaya gidiyorum.Buzlukta bir sürü ikramım varmış aklınıza ne gelirse kremalısı bir sürü....hepsinden koyuyorum.Komşularıda çağırıyorum çayı bizde içelim diye gelmiyorlar.Kapımı kapatıyorum.

Sabah uyandığımda ilk aklıma Karia suresi geldi.K harfi aklımdaydı duayı bilmiyordum İçimden birşey Karia dedi.Oğluma sordum hemen İmam Hatip Lisesine gidiyor .Kuran'da Karia suresi var mı diye .Var dedi:)hemen gidip okudum.O gün bugündür hergün okuyorum.Günlük kuran okumalarıma eklendi.Anlamı daha da bir etkili istersen okuma....

Dipnot:Böyle bir sureden habersizdim.İsminide duymamıştım okumamıştımda.Ya da dikkatimi çekmemişti.

• Like 2

böyle haberci dualar olabiliyor bazen

ben de bir ara bir dua duymuştum rüyamda ama hiç daha önce duymadığım bir şey di sonra unuttum ama :(

• Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Her kim Karia suresini okumaya devam ederse, kıyamet günü mizanı ağır olur.(1)

Rüyanız hayra çıksın inşallah,anladığım kadarı ile rüyanızda süreyi görmediniz k harfi ile aklınıza gelen içinize doğan süre olmuş.Sizin vesilenizle bende biraz bakındım hadis-i şerif anlatmaya yeterli zaten ...

• Like 1

• Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Her kim Karia suresini okumaya devam ederse, kıyamet günü mizanı ağır olur.(1)

Rüyanız hayra çıksın inşallah,anladığım kadarı ile rüyanızda süreyi görmediniz k harfi ile aklınıza gelen içinize doğan süre olmuş.Sizin vesilenizle bende biraz bakındım hadis-i şerif anlatmaya yeterli zaten ...

Duayı okudum bitirdim.Ama kelimrlerin hiçbirini hatırlamıyorum.Kitapta duanın adını görüyorum fakat sadece harfi dikkatimi çekiyor.Sonra dualayıp kitabı kapatıyorum.

• Like 1

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla

Yürekleri hoplatan büyük felaket! 1﴿Nedir o yürekleri hoplatan büyük felaket? 2﴿Yürekleri hoplatan büyük felaketin ne olduğunu sen ne bileceksin? 3﴿O gün insanlar, her biri bir tarafa uçuşan küçük kelebekler gibi olacaktır. 4﴿Dağlar da atılmış renkli yünler gibi olacaktır. 5﴿İşte o vakit, kimin tartıları ağır gelmişse, 6﴿Artık o, hoşnut olacağı bir hayat içinde olacaktır. 7﴿Ama kimin de tartıları hafif gelirse, 8﴿İşte onun anası (varacağı yer) Hâviye'dir.9﴿Sen Hâviye'nin ne olduğunu ne bileceksin? 10﴿O, kızgın bir ateştir. 11﴿

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

اَلْقَارِعَةُۙ ﴿١﴾ مَا الْقَارِعَةُۚ ﴿٢﴾ وَمَٓا اَدْرٰيكَ مَا الْقَارِعَةُۜ ﴿٣﴾ يَوْمَ يَكُونُ النَّاسُ كَالْفَرَاشِ الْمَبْثُوثِۙ ﴿٤﴾ وَتَكُونُ الْجِبَالُ كَالْعِهْنِ الْمَنْفُوشِۜ ﴿٥﴾ فَاَمَّا مَنْ ثَقُلَتْ مَوَاز۪ينُهُۙ ﴿٦﴾ فَهُوَ ف۪ي ع۪يشَةٍ رَاضِيَةٍۜ ﴿٧﴾ وَاَمَّا مَنْ خَفَّتْ مَوَاز۪ينُهُۙ ﴿٨﴾ فَاُمُّهُ هَاوِيَةٌۜ ﴿٩﴾ وَمَٓا اَدْرٰيكَ مَا هِيَهْۜ ﴿١٠﴾ نَارٌ حَامِيَةٌ

• Like 1

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla

Yürekleri hoplatan büyük felaket! 1﴿Nedir o yürekleri hoplatan büyük felaket? 2﴿Yürekleri hoplatan büyük felaketin ne olduğunu sen ne bileceksin? 3﴿O gün insanlar, her biri bir tarafa uçuşan küçük kelebekler gibi olacaktır. 4﴿Dağlar da atılmış renkli yünler gibi olacaktır. 5﴿İşte o vakit, kimin tartıları ağır gelmişse, 6﴿Artık o, hoşnut olacağı bir hayat içinde olacaktır. 7﴿Ama kimin de tartıları hafif gelirse, 8﴿İşte onun anası (varacağı yer) Hâviye'dir.9﴿Sen Hâviye'nin ne olduğunu ne bileceksin? 10﴿O, kızgın bir ateştir. 11﴿

Teşekkurler çakır,rüyayı kenara bırakalım anlamı yeterli....Ne zaman aklıma gelse tüylerim diken diken oluyor.

Hergün;Yasin,Tebareke,Amme,Amenerasulü,Vakıa,Fetih, Kalem,Necm, surelerini okuyordum.karia yı da ekledim artık.Yapıyorum dedirtmesin kabul etsin inşallah....