Jump to content
kar

Mutluluk Kapılarının Ardına Kadar Açılması,İlm-i Ledün İçin:

Recommended Posts

Eğer dilersen ki devlet ve izzetin artsın,mutluluk kapıları ardına kadar açılsın,temiz bir abdest aldıktan sonra 2 rekat namaz kılsın.Her ayın ilk gününden 3.gününe kadar bu ibadete başlamış olsun.Çarşamba veya Cuma gününe rastlamış olması evladır.Rekatların her birisinde Fatiha'dan sonra Yasin suresini de okusun.Namazdan fariğ olunca 3 defa Yasin-i şerif ve 100 kere İhlas suresini okumalıdır.Ayrıca 70 Ayet-el Kürsi ve 111 Fatiha-ı şerife okunmalıdır.Bunları takiben elini kaldırıp hacet eliyle şu duayı okumalıdır:

(Allahümmeftah aleyna ebvabel hayri vekşif aleyna ve ala ibadikessalihiyne ve allimni min ilmike ve fehhimni anke ve edhilni ebvabe rahmetike rabbeneftah beynena ve beyne kavmina bilhakkı ve ente hayrül fatıhiyne bihakkı bismillahirrahmanirrahiym ve bihakkı Kaf Ha Ya Ayın Sad ve bihakkı Ha Mim Ayın Sin Kaf ve bihakkı Yasin velKur'an-il hakiym inneke leminel mürseliyne ala sıratın müstekıym,tenzilel azizirrahiym.)

Manası: Ya Rabbel alemin bana hayır kapılarını aç,kendi salih kullarına açtığın bu kapılarla ilminden(burada kasdolunan ilim ilm-i ledündür.)ilim ihsan buyur.Bana ayrıca izzet ve rahmet kapılarını aç.Ya Rabbi sen hayır kapılarının fatihisin:Bana ve benim mümin kardeşlerime hak ve hayır ihsan et.Yasin vel Kur'an-il hakim ki indirdiğin bu sure yüzü hürmetine bütün kapıları küşade kıl.

Bu duayı şerifi okuduktan sonra sana Hak(cc)Hazretleri öyle kapılar açar ki Yasin-i şerifin berekatıyla bu görülen esrara cümle alem hayran kalır.

• Like 2

İstenirse okunur,Yasin okumak nedir ki?İlm-i Ledünü gerçekten isteyene zor gelmez..

Guest beray

Peki hergün mü yapılacak bu namaz?

evet namazdayken ezbere okumak icin hafız olmak gerekir... Allah insaAllah bir gun nasip eder...

ayın ilk 3 günü başalamayamasak olurmu yani ayın herhangi bi çarşamba veya perşembe günü başalasak olmazmı ?

--------------------

bunu hergünmü okucaz yoksa her ayda 3 gün üst üstemi yardımcı olursanız sevinirim

hafiz olmiyan ezbere okuyamazmi ben hafiz degilim ama ezbere biliyorum yasini devamli okursaniz farkina varmadan ezberlersiniz emin olun arkadaslar istiyen her seyi yapar allah yardimciniz olsun insaallah..

Eline sağlık, bugün Çarşamba bugün başlasak olur mu ??

Cevap için şimdiden teşekkürler, Rabbim ne muradınız varsa versin