Jump to content
basak35

Bilgili Olan Arkadaşlar Yardımınız Gerek...

Recommended Posts

ben uzun zaman önce psikolojik tedavi görmüş biriyim.yakın zamanda bir arkadaşımın(bilgili biri)bana fal bakması sonucu ortaya çıkan bir durumdan bir takım sorularım var.bu kişi benim malum varlıklar tarafından izlendiğimi fırsat bulduğu anda da benimle temesa geçeceğini ya da başka niyetleri olduğunu söyledi. ayetel kürsi nas felak gibi surelerle bir takım yardımda bulundu şimdilik diyelim.ben çocukluğumdan beri (yaşım 26) hep göz resmi çizmeyi severim.bunu dr larım izlendiğimi düşünmek olduğunu söylemişlerdi o dönem.şimdi başka birinin bana bunu bilmeden söylemesi enteresan geldi.kabuslarımda da buna benzer şeyler yaşıyorum.yalnız asıl mevzu bugün onunla da konuştuk bu psikolojik tedavi gördüğüm hastanede (3 ay yattım) her köşeleri dönerken başımın sağ tarafından gözlerimin önünden parlak yıldızların dökülmesiydi. samanyolu aşağı inmiş gibi.kimi zaman sönük kimi zaman parlak ama hep. bu, hastaneden çıktıktan sonra bir daha olmadı en son bir kaç hafta önce duşta oldu o kadar.bu arkadaşım bana bu varlıkların o hastanede daha fazla olduğunu (hastalarla geldiğini) ve o anda o varlığın içinden geçmiş olduğumu söyledi.ben de içinden geçmek değil de yine de bu varlıklarla alakalı olduğunu düşünmüştüm.bugüne kadar hiç görmedim görmek de istemiyorum.hiç bu tarz şeylerle ilgim olmadı olmayacak da.ama eğer izleniyorsam neler yapabilirim? bu hastaneye yatmadan bir gün önce (artık aklımı yarı yarıya kaybettiğim) dinlediğim bir şarkıdan etkilenmiş ve kendimden geçer gibi olmuştum.sadece bir gün süren müthiş güzellikte harika bir koku duydum.içtiğim sigarada nefesimde her o kokuyla doluydu.bu koku miski amber mi dedim ama henüz misk koklama fırsatım olmadı.bu koku neydi ve neden hiç bir yerde o kokuyu bulamıyorum?beni aydınlatırsanız sevinirim...:cray:

her köşeleri dönerken başımın sağ tarafından gözlerimin önünden parlak yıldızların dökülmesiydi. samanyolu aşağı inmiş gibi.kimi zaman sönük kimi zaman parlak ama hep. bu, hastaneden çıktıktan sonra bir daha olmadı :cray:

Bu yıldız dökülmesi ufak kalabalık sağa sola kaçışan karıncalanma gibi mi?

evet birden ortaya çıkan bir sürü sağa sola giden yanıp sönen te göz seviyemden başlayıp aşağı doğru inen...

evet birden ortaya çıkan bir sürü sağa sola giden yanıp sönen te göz seviyemden başlayıp aşağı doğru inen...

Tamam o arada bende de oluyor.

Vitamin eksikliğinden.

tek yönlü beslenme her vitamini al sigarayı da bırak.

Psikolojik tedavinin konu olan hastalık neydi

• Like 1

o konu tartışmalı şizofreni form bozukluk diyende oldu atipik psikoz diyende çözemedikleri hayal görmemem halisinasyon yaşamamamdı. eğer yaşasaydım damgaları hazırdı :) olmadı...

o konu tartışmalı şizofreni form bozukluk diyende oldu atipik psikoz diyende çözemedikleri hayal görmemem halisinasyon yaşamamamdı. eğer yaşasaydım damgaları hazırdı :) olmadı...

Bak emin ol Cinler ve diğer varlıklar hakkında deneyimli bilgiye sahibim.

yani sormak istediģim konu şu; sen ne diye hastanede tedavi olmaya gittin?

ya durumum çok kötüydü artık ailem endişelendi ve götürdüler beni giderken de çok kendimde değildim ben.gittim ve yatış verdiler açıkçası ne olduğunu bende bilemeiyorum o dönem konuşmayı kestiğim 2 kişi vardı bu konularla ilgili hatta birisi özellikle kendisiyle kavgalı olan bi arkadaşına cin musallat etmeye çalışıyodu. başardı mı bilmiyorum ama benimle de alakaları kesilince acaba aynısını bana da yaptılar mı dedim ama günahlarını almadım hiç. ve hiç üstünde de durmadım. yalnız bu vitamin eksikliği falan değil bunu hissediyorum.hastanede beslenme çok önemliydi böyle bişey yok. o hastalık herşey çok geride kaldı. kabuslarım devam ediyo ara sıra. ama bu hastalıkla ilgili değil. benimde manevi hisslerim güçlüdür. ama bu konuda düşünmekten kaçtım hep...ve hiç hayal görmedim görmüyorum görmeyeceğim de :) bu varlıkları da görmedim görmek de istemiyorum.ben bu konularla da ilgilenmedim ilgilenmicem de.zamanında zikir çektim din konularında elimden gleni yaptım ama bu tarz şeylerle işim olmadı...

Aklına türlü türlü vesveseler geliyorsa;

"Rabbi eûzu bike min hemezâtiş şeyâtîni. Ve eûzu bike rabbi en yahdurûn" Gizli Zikr yap sürekli.

Bu karabasan ve türlerinin sana yaklaşmalarını önler

Sabah güneş doğarken ve Akşamları batarken de;

3 er defa İhlas Felak Nas sırayla oku.

Ve 3 kez bismillâhillezî lâ yedurru mea’smihî şey’ün fi’l–ardı velâ fi’s–semâ’ ve hüve’s–semîu’l–alîm oku.

Etkili bir korunmadır.

Sabah ve Akşamları ve sırayla 3 er kez

yıldızlar gördüğünü yazmışsın. bu tür şeyler benimde çok başıma gelir. tansiyon der geçerim aklıma bile getirmem ama emin ol beyaz olarak gördüğün hiç bir şeyden korkmana gerek yok.

peki sana başka bir soruda ben sorayım bu yıldız gibi gördüklerinden ötürü hiç Göz doktoruna gittin mi?

bak bazı garip hastalıklar var okumuşsundur sağda solda hiç aklına gelmeyecek tiptelerdir. bu senin gördüğün yıldızlarda (köşeleri dönerken) belkide dediğim gibi tansiyon olabilir yada buna benzer bir hastalık belirtisi olabilir. bunu göz ardı etmeden ilk fırsatta bir doktora başvursan iyi edersin en azından içini rahatlatacak bir cevap alabilirsin belki.

Kabuslar gördüğünüde yazmışsın. ne sıklıklarla görüyürüyorsun bilmiyorum ama bir günlük tut sadece bunları not al. mesela bu geceden başla tarihi at. bu gün başına ne geldi kısaca notlar tut. üzüntülerini sevinçlerini. ve ertesi günü kabus gördünmü görmedinmi bunu not et altına son yazdığın günün. bunlarıda psikoloğuna gösterebilirsin. buna göre sana çare üretebilir.

her yıldız görme her hissediş illa doğa üstü değildir. Kendinle barış en başta. ama tek tavsiyem doktorlardan ilaç yerine farklı bir şey iste. her antidepresan vb ilaç illaki dozaj yükselterek gider ve hastalık boyutuna gelinceye kadar devam eder. ben toplam 6 sene kullandım ve her gidişimde yükseldi. en son askerlik döneminin sonlarına doğru 2 doktorumun konuşmasına şans eseri kulak misafiri oldum ve söylediği şuydu:"Ona verdiğim ilaçları boğaya versem uyutur. bu adam uyumuyor." ve dedim ki kendime Bı-ra-ka-cak-sın.ve bir anda bıraktım çok şükür bir dahada kullanmadım. Lütfen kendinle barışık ol ve güzel kararlar ver.