Jump to content
sherie

Havvası Fatiha ki : Bıçak Gibi Tesirlidir

Recommended Posts

Havvası Fatiha ki : Bıçak gibi tesirlidir

29 defa Fatiha

29 defa ÂLİ İMRÂN-154:

Summe enzele aleykum min ba'dil gammi emeneten nuâsen yagşâ tâifeten minkum, ve tâifetun kad ehemmethum enfusuhum yezunnûne billâhi gayrel hakkı zannel câhiliyyeh, yekûlûne hel lenâ minel emri min şey’in, kul innel emre kullehu lillâh, yuhfûne fî enfusihim mâ lâ yubdûne lek, yekûlûne lev kâne lenâ minel emri şey’un mâ kutilnâ hâhunâ, kul lev kuntum fî buyûtikum le berezellezîne kutibe aleyhimul katlu ilâ medâciihim, ve li yebteliyallâhu mâ fî sudûrikum ve li yumahhısa mâ fî kulûbikum, vallâhu alîmun bi zâtis sudûr.

1 defa Yasin

29 defa FETİH-29:

Muhammedun resûlullâh, vellezîne meahû eşiddâu alel kuffâri ruhamâu beynehum terâhum rukkean succeden yebtegûne fadlen minallâhi ve rıdvânen sîmâhum fî vucûhihim min eseris sucûd, zâlike meseluhum fît tevrât, ve meseluhum fîl incîl, ke zer’in ahrece şat’ehu fe âzerehu festagleza festevâ alâ sûkıhî yu’cibuz zurrâa, li yagîza bihimul kuffâr, vaadallâhullezîne âmenû ve amilûs sâlihâti minhum magfireten ve ecren azîmâ.

okunursa her ne hacet veya muradın varsa, ya hemen kabul olunur ya da daha hayırlı bir vakte kadar bekletilirsin.

ALINTIDIR....

• Like 6

İnşallah Rabbim hayırlısını hayırlıyla versin, klasik soruyu sorayım,genelde sormam ama :) siz böyle dua ettiniz mi:)))( ciddi soruyorum ama espriyle hani dalga geçildiğim sanılmasın)

• Like 2

sheriecim kaynağını sorabilir miyim

zaten kaynağımız Kuranı Kerim ayetler mutlaka faydalı, fakat hangi kaynakta olduğunu bilmek isterim

• Like 2

Amin canım cümlemize inşallah. Bir sitede gördüm bu duayı içim ısındı burada paylaşmak istedim. En kısa zamanda okumayı düşünüyorum:)

• Like 1

Tevafuk oldu. Dün de bir şeye bakarken, Ali imran 154'ü gördüm. Okumam mı gerek o zaman=) Nasip gerçi okumak,hayr olsun.

genelde bunu gece 12 den sonra sessiz bir ortamda yapılması tesiri artıracaktır...
Hacet namazı kılmak, gerçi hacet namazı bütün dualarda yapmak ya daher namazdan sonra şükür namazı kılmak o da arttırır değil mi?
  • Like 1

genelde bunu gece 12 den sonra sessiz bir ortamda yapılması tesiri artıracaktır...

Gece 12 den sonra yapılan her dua tesirlidir.

Müzzemmil Suresi 6.Ayet;

Doğrusu gece neşesi (gece ibadeti, insanın iç dünyasında uyandırdığı) etki bakımından daha kuvvetli, okumak bakımından daha sağlamdır.

Hacet namazı kılmak, gerçi hacet namazı bütün dualarda yapmak ya daher namazdan sonra şükür namazı kılmak o da arttırır değil mi?

hacet namazı elbetteki tesir konusunda çok etkilidir gece el ayak çeklidikten sonra bulunduğun yerin ve üstün temiz olduğu halde yaparsan da aynı sonucu verir..bu konuda fatihatül kitab fatihatül fukara-ı fatihatül esrar diye bir çok dua çeşitleri ardır fatiha konusunda bir de fatihanın hadimini elde etmek için riyazet duaları da vardır ama çok meşakkati bir yoldur bu...

• Like 1