Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

El elin eşeğini türkü çağırarak ararmış.. bakıyorumda başkalarının acıları bizim muhabbettimize sebep olmuş...

Güzel kardeşim mücadele et... Nefsine yenilme.. Allah ım de sen izin vermez isen kimse bana dokunamaz zarar veremez muhakkak ki ben hatadayım yanlışdayım bana şifa ver de ve sabah akşam abedstli olarak ve aynı sırada;

- 3 Ayetel Kürsi

- 3 Fe in tevellev ..(lekad caeküm..)

- 3 İnşirah süresi (Elem neşrah..)

- 3 ihlas

- 3 felak

- 3 nas

- 3 fatiha oku..

gece yatmadan mutlaka abdestli ol.. Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. ne Yasin oku bol bol Efendimiz sav ve onun ruhuna hediye eyle.. Gelirlerse de _ Yetiş Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. leri diye seslen..

Benim elimden gelen budur hocanı ustanı bulana dek nefsinle kötü huylarınla mücadele et mutlak bir el uzanır devam edersen pes edersen zaten çıldırtırlar. O da Allah ın iradesine seni istemesine bağlı tabi..

Geçmiş olsun.. Allah yar ve yardımcın olsun... Allah' a Emanet evladın ve sen..

• Like 1

Bir kimsenin üzerinde cin veya ağırlık olsa bundan kurtulmak için abdestli bir şekilde aşağıda verilen sure ve ayetleri verilen sıra itibariyle adeti gereğince sıra ile suya oku ve eline yuzune sür ve hemde içmelisin.

1. Felak suresi .................................................. ........................................ 11 defa

2. Nas suresi .................................................. ........................................ 11 defa

3. Saffat suresi ayet33-37 ( 33 ten 37 ye kadar 33 ve 37 dahil) ................... 11 defa

4. Ayetel kursi .................................................. ...............................................11 defa

Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. ne Yasin oku bol bol Efendimiz sav ve onun ruhuna hediye eyle.. Gelirlerse de _ Yetiş Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. leri diye seslen..

ben burayı anlamadım. neden geylaniye yetiş diye seslensin? :blink:

Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. ne Yasin oku bol bol Efendimiz sav ve onun ruhuna hediye eyle.. Gelirlerse de _ Yetiş Şeyh Abdulkadir Geylani Hz. leri diye seslen..

ben burayı anlamadım. neden geylaniye yetiş diye seslensin? :blink:

kime seslensin:) evliyalar sultanı işini görmez mi dersiniz? Yetişmez mi ki!:)

Allaha dua etsin ona seslensin. Araya aracı koymak yetişmesini dilemek tuhaf geldi. Ayet dua okumak varken bunlar en sağlam ilaçken ben anlamadım evliya yada Allah dostu tabir edilen kimseleri düşünmeyi yardım istemeyi.. beni yanlış anlamayın ben gerçekten anlamadım çünkü..

Allaha dua etsin ona seslensin. Araya aracı koymak yetişmesini dilemek tuhaf geldi. Ayet dua okumak varken bunlar en sağlam ilaçken ben anlamadım evliya yada Allah dostu tabir edilen kimseleri düşünmeyi yardım istemeyi.. beni yanlış anlamayın ben gerçekten anlamadım çünkü..
Allah'la olmak ona en yakın olanları sevmek dua etmek ile olur diye düşünüyorum zannımca.. Şefaat için Efendimiz sav i niye aracı edelim ki? Niye salavatla onu yüceltip yanında bir karış yer açmak için uğraşalım? Çünkü onlar O'nu en çok bilen en yakın olanlar.. Ben kendi adıma kimim ki Allah a o kadar hızlı ulaşayım .. Onları aracı edince işim rast gidiyor.. Ulaştığını hissediyorum.. Kişisel görüşüm.. Düşünün ben bir dilenciyim sizden dileniyorum.. Ama size diyorum ki en sevdiğinin hürmetine bana yardım et.. Aklınıza en sevdiğiniz gelince naparsınız ? Kaldı ki Allah size ben geldim kulum nasıl diyecek? Zaten herşey ondan ibaret değil mi? En önemlilerini seçsek? Aracı yok yani.. Herşey Allah.. Enel Hakk misali.. zor dile getirmek..

aracısız iş gören ortada kalır.şirk değildir.. Cenab-ı Hak kendi katındaki meleklerle yağmuru yağdırıp rızkı dağıtıyor,ilahi bir düzen kurmuş , her ilmin her sıkıntının sahibi Allahtır ve vekil kıldıkları üst derecede insanlar vardır..konu ise ifrit nedir ??insanlar bir yardım arıyor ve her zaman olduğu üzre konu dağılıyor..

a. kadir geylani nin ruhanisi çok güçlü ve tasarrufu çok yuksektir.. bu gbi durumlarda ruhuna dua armagan edip yardım istemek yardımıda Allahın adı ve rızasıyla istemek sorunu çözmekte yardımcı olur... aynı olay karabasan olayındada gecerlidir.. genelde dua okunamaz bu durumda ama yardım istenince agırlık hemen kalkar sonra yıne dua okunur.. bunu şirk olarak görenleri hiç anlamıyorm .. tüm alemler insanın hizmetindedir tabi farkında olanlar için.. böyle olaylara şirk diyıp yanlızca Allahtan istenir diyenlere devamlı sordugum bi soru vardır aracınız yolda kaldıgında yol yardımı aramak şirk olcagından sadece duamı ediyorsunuz??? yardımı gönderen Allahtır ancak birileri vesile olcaktır.. dikkat edilmesi gereken husus yardım istenecek konular ve yardımın asıl kaynagının unutulmamasıdır..

Anlamadiginiz gayet acik. Allah'in peygamberleri yeryuzunde Allah'in elcileridir. Allahin veli kullari da yeryuzunde Allah'in golgesidir. Bir arkadasimiz da bahsetmis, Abdulkadir Geylani hazretlerinin tasarrufu cok yuksektir. Evliyanin tasarrufu konusunu iyi anlarsaniz, araya neden araci kondugunu da anlamis olursunuz. deniz_77 arkadasimin yazdiklarini da gozden geciriniz. Allah tektir. Enel hak misali...