Jump to content
Sign in to follow this  
Mara GÜNEŞ

Yurtdışında Türkleri Tanımanın 10 Yolu

Recommended Posts

1- Tuvaletin kapısını tıklattığınızda öksürük sesi geliyorsa, içerideki kesinlikle bir Türk’tür.

5309f67fa401e05d49000014.gif

2- Taksiyi ıslık çalarak durdurmaya çalışan biri görürseniz yanına gidip gönül rahatlığıyla "Memleket Neresi?" diyebilirsiniz.

5309f6e4f8d1c1190b00002f.webp

3- Müzedeki eserleri dokunarak incelemek Türk’lerin asla vazgeçemeyeceği huylardan biridir.

5309f70999baaf332600002c.gif

4- 13 dolarlık hesabı 53 dolar uzatarak ödemeyi bir Türk’ten başkası akıl edemez!

5309f734f8d1c1190b000039.gif

5- Şişe kapağını çakmakla açmak tamamen Türk’lere mahsus bir harekettir.

5309f77ea401e05d49000034.gif

6- Türkler, yanındakinin gazetesine dergisine ortak olmadan rahat edemezler.

5309f792f8d1c1190b000041.webp

7- Türkler, kül tablası bulamadığı yerde yaratıcılığını kullanır.

5309f7b1b56d2b5b0900004e.webp

8- 500 Days of Summer filmini "beş yüz deyz of sammır" diye okuyan birinin Türk olduğunu anlamak için başka bir ispata gerek duymazsınız heralde.

5309f7c71a6ea9d64300009b.gif

9- Türkler çatalı bıçak niyetine kullanmayı severler, başka amaçlarla kullananlar da var tabi.

5309f7e0a401e05d49000045.still

10- Çevrede duyulacak bir sesle Türkçe bir küfür savurun dönerse Türktür, dönmezse hiç olmamıştır.

5309f7f9f8d1c1190b00004f.gif

BONUS! Yurtdışı seyahatini ölümsüzleştirmek istersen işte onun da yolu burda:

5309f942d34e19600e000063.webp

Bir de o gittiği ülke neresi ise artık, oraya giden tek türk grup kendisi sanmakta üstüne yok insanlarımızın, bağıra çağıra Türkçe konuşarak neler anlatıyorlar birbirlerine,şaşırırsınız,restaurantlarda, metroda,cafelerde, çok denk gelir.Nasılsa tek Türk onlar orada, başka bir Türk olmasına imkan ve ihtimal veremiyorlar nedense,gevurlar da anlamıyor Türkçe nasılsa ya dimi ? :)

Bir de o gittiği ülke neresi ise artık, oraya giden tek türk grup kendisi sanmakta üstüne yok insanlarımızın, bağıra çağıra Türkçe konuşarak neler anlatıyorlar birbirlerine,şaşırırsınız,restaurantlarda, metroda,cafelerde, çok denk gelir.Nasılsa tek Türk onlar orada, başka bir Türk olmasına imkan ve ihtimal veremiyorlar nedense,gevurlar da anlamıyor Türkçe nasılsa ya dimi ? :)

çok iyi yapıyolar bravo hepsine kardeşlerimin!!!! siz bide burda yani bizim ülkemizde ben istanbulda olduğum için burayı kasdediyorum tramvaya vs ulaşım araçlarına binen o gıcık turistleri gördünüzmü? hepsi birbirinden şımarık ve iğrenç tipler yüksek sesle konuşmanın gülmenin artık o nasıl gülmeyse ben ona kişneme diyorum alası o ukalalarda var artık kendilerini ne sanıyolarsa güya akılları sıra avrupadan çinden japonyadan şurdan burdan gelen bir yığın kendini bilmez sürüsü işte onun için aferin benim kardeşlerime çok iyi yapıyorlaermış bunu duyunca sevindim valla

çok iyi yapıyolar bravo hepsine kardeşlerimin!!!! siz bide burda yani bizim ülkemizde ben istanbulda olduğum için burayı kasdediyorum tramvaya vs ulaşım araçlarına binen o gıcık turistleri gördünüzmü? hepsi birbirinden şımarık ve iğrenç tipler yüksek sesle konuşmanın gülmenin artık o nasıl gülmeyse ben ona kişneme diyorum alası o ukalalarda var artık kendilerini ne sanıyolarsa güya akılları sıra avrupadan çinden japonyadan şurdan burdan gelen bir yığın kendini bilmez sürüsü işte onun için aferin benim kardeşlerime çok iyi yapıyorlaermış bunu duyunca sevindim valla
Kardeşim :) kardeşlerini kınamak için yazmadım :) Konuştuklarını çevrede hiçkimse anlamaz sandıkları içinmidir artık ne ise, çok özel konulardan bile bahsediyorlar, çok abes durumlardan,anlatabildim mi:)Sizin denk geldiğiniz turistler de sanırım doğu bloku ülkeleri ya da eski rusya federasyonuna ait ülkelerdendir, Çünkü Avrupalı(doğu Avrupa değil) ve Uzakdoğulu turistler gerçekten çok nazikler.

Kardeşim :) kardeşlerini kınamak için yazmadım :) Konuştuklarını çevrede hiçkimse anlamaz sandıkları içinmidir artık ne ise, çok özel konulardan bile bahsediyorlar, çok abes durumlardan,anlatabildim mi:)Sizin denk geldiğiniz turistler de sanırım doğu bloku ülkeleri ya da eski rusya federasyonuna ait ülkelerdendir, Çünkü Avrupalı(doğu Avrupa değil) ve Uzakdoğulu turistler gerçekten çok nazikler.

Size hak veriyorum. Bende çok fazla turistler ile içiçe olan biri olarak hiç kaba yada ortamın rengini bozan turist görmedim. Tam tersi her zaman bizimkiler sırıtmışlardır her yerde kendilerini belli ediyorlar.

Ama işin kötü yanı turistleri eleştiren hatta sürü diyen kişinin kardeşlerine aferin demesi gerçekten çok utanç verici.

4- 13 dolarlık hesabı 53 dolar uzatarak ödemeyi bir Türk’ten başkası akıl edemez!

Hesabi bu sekilde ödemenin her iki taraf icin gayet faydali ve pratik oldugunu avrupali dostlarimiza da ögretmis oldugumuz icin ben çok mutluyum. Pratik zekali bir toplum oldugumuz için yasadigimiz ülkelerde kabul gören bircok yenilik getirdik.:) Her ne kadar kendi ülkemizde rencide ediliyor hor görülüyor olsak da...

• Like 1

aracına bakarım hemen, vites topuzunda yada sinyal kollarında tespih var mı diye : )