Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?..

Recommended Posts

[h=2]tül perde beyazlatma - tüller nasıl beyazlar - tül perde temizliği[/h]
b391691tlperde.jpg

Sıcak su kullanmayın. Soğuk ya da ılık su kullanın. Yoksa çok kırışır. Sararmış tülleri beyazlatmak için bir gece deterjanlı suda bekletin. Sonra yıkayın. Daha sonra da bir kabı suyla doldurun. Bir çay bardağı amonyak koyarak çalkalayın. Bu suda biraz beklettikten sonra bol suyla yıkayın. Bir başka yöntemde ıslatma suyuna bir tülbent içinde yumurta kabuğu kırıklarını koyarak bekletin ve yıkayın. Naylon perdelerin apreli durması için yıkarken son suyuna perde başına bir çorba kaşığı tuz karıştırın. Sonra ıslak ıslak asın.

• Like 2

Teşekürler Renan. İznin olursa bende bu konuda bir formül paylaşmak isterim.

tülleri makinaya koyduktan sonra detarjan bölümüne makina detarjanı aldığı zaman 2 yemek kaşığı toz şeker konulursa tüllerin rengi açılıyor..

• Like 1

Deterjanla birlikte bir paket kabartma tozu yada karbonat karistirmak da perdeleri bembeyaz yapiyor. Bu formülü tüm beyaz çamasirlarda deneyebilirsiniz.

ben toz şekeri denedim ama elde yıkadım makinede sorun olur diye korktum. toz şeker gerçekten çok güzel temizliyor.

aklinizda bulunsun her piyasaya tül beyazlatici deterjanlarini kullanmayin bir kere kullandiginizda ilerde tül rengi daha karariyor mecbur deterjana baglaniyorsunuz hep kullanmak zorunda kaliyorsunuz..

bende tül perdeleri beyazlatmak için çok ugraşıyorum ,birde bu yöntemleri deneyim ...

toz şekeri hiç duymamıştım , benimde aklımda olsun teşekkürler ...

Deterjanla birlikte bir paket kabartma tozu yada karbonat karistirmak da perdeleri bembeyaz yapiyor. Bu formülü tüm beyaz çamasirlarda deneyebilirsiniz.
karbonatın beyazlatıcı etkisi var bu daha iyi yöntem.

önce soğuk suyla makinada yıkıyorum deterjan atmadan sonra deterjan koyup bi kere daha yıkıyorum..ve karbonat ekliyorum bazen sodamatikte koyduğumda oluyor ..