Jump to content
Sidre

"Kendi Adını Söyle" Meditasyonu

Recommended Posts

Nefesinize odaklanarak başlayın, nefes alın ve verin, sadece dönüm noktalarını fark edin; odaklanarak nefes alın ve sonra verin.

 

Birkaç nefes sonrasında nefes verirken kendi adınızı söyleyin, ama yüksek sesle değil, sadece kendi adınızı söyleyin. Adınız, soyadınız, takma adınız, kendinizden söz ederken hangi adınızı söylüyorsanız. Sadece nefes alın ve nefes verirken adınızı söyleyin, bunu on veya on beş nefes boyunca sürdürün. Devam edin, nefes verirken adınızı söylemeyi sürdürün. Kafanız dağılacak olursa, bu birçok insanın başına gelebilir, adınıza geri dönün ve nefes verirken onu tekrarlayın.

 

nefes-2.jpg

Kendinizden geçtiğiniz zamanlarda, kendinizi stres ve mutsuzluğa boğulmuş bir halde bulduğunuzda bu harika şifacı tekniğe bir şans verin ve neler olabileceğini görün. Kendinizi daha merkezli, kendinizden daha emin, gerçek, özgün benliğinizle daha fazla bağlantı içinde hissedeceksiniz.

Ama bunun için bir zorluk anını beklemenize gerek yok; bunu elinize fırsat geçtiği her an uygulayabilirsiniz. Belki kahvaltıya oturduğunuzda, birkaç dakika zaman ayırın, gözlerinizi kapatın ve nefesinize odaklanın, sonra nefes alın ve nefes verirken adınızı söyleyin. Giderek sizin için daha iyi bir hale gelecek.

 

Şimdi adınıza diğer boyutu da ekleyin, başarınız, evriminiz, özgürlüğünüz, kendinizi kabul etmeniz ve aydınlamanız! Nefes alırken lütfen hedefinizi kendinize söyleyin (yüksek sesle değil ve bunu öğrenmenin en kolay yolu gözlerinizi kapatarak denemek olabilir). En önemlisi, bunu çok ama çok kolay bir hale getirmeyi unutmayın çünkü bu sizi mevcut ve rahat olma konusunda cesaretlendirecek.

 

Bundan sonraki 1, 2, 10 ya da seçtiğiniz herhangi bir sayıdaki nefes boyunca (unutmayın, çok kolay bir şekilde) nefes alın ve kendinize hedefinizi söyleyin, sonra nefes verin ve adınızı kendinize söyleyin. Gözleriniz açık ya da kapalı olabilir, bu tamamen size kalmış.

İsterseniz nefes alın ve kendinize “Seviyorum” deyin ve nefes verirken adınızı tekrarlayın.

 

Nefesiniz köprü.

 

Köprü sizsiniz.

Varlığınızdaki her bir hücre nefesinizi takdir eder ve onu sağlık için, (içsel) iletişim için, fikirlerin ve hislerin, özgürlük ve hayatın aktarımı için kullanır.

Nefesiniz en içsel benliğinizle (kalbiniz ve ruhunuzla) en dıştaki benliğiniz (bedeniniz) arasındaki köprüdür.

 

BİRİNCİ ADIM: Nefesinizi olduğu şekilde kabul edin (gözler açık veya kapalı)

İKİNCİ ADIM: Sadece nefes verirken adınızı kendinize söyleyin (bir ya da daha fazla nefes)

ÜÇÜNCÜ ADIM: Nefes alırken hedefinizi ve her ne olmak istiyorsanız onu kendinize söyleyin, bunu ortaya çıkan durumlara ve kendi gerçek, kişisel ihtiyaçlarınızın gelişimine göre değiştirebilirsiniz.

 

 

SEVGİYLE!

Dr.Brian Alman

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben bunu iş yerinde yapıyorum ama adımı söylemek yerine "sayılı zaman çabuk geçer" diye tekrarlıyorum. Faydası oluyor mu? Zaman illâki geçiyor.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...