Jump to content
Sidre

1.İstanbul Seramik Sanat Günleri

Recommended Posts

20 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde (Maksem) 1. İstanbul Seramik Sanat Günleri gerçekleştiriliyor.

 

1-istanbul-seramik-sanat-gunleri-4324130.Jpeg

 

1. İstanbul Seramik Sanat Günleri, 20 Mayıs Salı günü 14.30’de Atatürk Kitaplığı’nda Prof. Dr. Güngör Güner’in sunacağı “Çağdaş Türk Seramiği’nden Bir Kesit” başlıklı konferansla başlayacak.

 

20 Mayıs Salı günü 18.00’de Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde (Maksem) Türk seramiğinin tüm kuşaklarından sanatçıların yapıtlarından oluşan karma seramik sergisinin açılışı yapılacak.

 

Bu toprakların kültürünü almış çağdaş seramik sanatçılarımızın eserlerindeki izleri bizlere yansıtacak olan 1. Seramik Sanat Günlerinde Jale Yılmabaşar, Ayfer Karamani gibi sanatçılarımızın da aralarında yer alacağı 57 değerli seramik sanatçısı karma sergiye katılacak.

Medeniyetlere başkentlik yapmış olan ve kültürel birikimin zengin bir şekilde yaşandığı İstanbul, bu kez de kültürel mirasımızın önemli bir bölümünü oluşturan seramik sanatının dönemlerini sunmak ve toplumla kaynaşmasını sağlamak için seramik sanatına ev sahipliği yapacak.

 

Anadolu kültürünün ve sanat tarihimizin en renkli unsurları arasında yer alan seramiğin tüm yönleriyle sergileneceği ve konuşulacağı 1. Seramik Sanat Günleri 3 Haziran’a kadar devam edecek.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...