Jump to content
Sign in to follow this  
Guest TekyolKuran

İncil ders 1 : İncilde adalete bir örnek

Recommended Posts

Guest INRI

çok akıllısınız :) onuda açıklarım elbet ama sorduğunuz sorunun cevaplarını bir güzel aldığınızı kabul edin daha sonra ötekine geçelim.

benim inancımdan diyorsunuz kusura bakmayın hristiyanlık 2000 yıllıktır islam tam 600 yıl sonra bizden alma olur ancak bu!biz sizden almayız merak etmeyin!

ve şimdi sorduğunuz soruların cevabını bal gibi aldığınıza göre

bir kerede ben sorayım.ve son sorduğunuz o basit soruyu sırf yazı yazmak konu akıyormuş bilgi ediniyormuşuz numarası için yazdığınız belli ama öyle dğeil konu başlında cevabı aldınız nokta :) başka sorular için başka ifrita atarsınız:)

bende şuna cevap istiyorum

http://www.estanbul.com/isanin-annesi-meryem-kimin-kizi-81137.html

Guest AİRFORCE
Guest TekyolKuran
çok akıllısınız :) onuda açıklarım elbet ama sorduğunuz sorunun cevaplarını bir güzel aldığınızı kabul edin daha sonra ötekine geçelim.

benim inancımdan diyorsunuz kusura bakmayın hristiyanlık 2000 yıllıktır islam tam 600 yıl sonra bizden alma olur ancak bu!biz sizden almayız merak etmeyin!

ve şimdi sorduğunuz soruların cevabını bal gibi aldığınıza göre

bir kerede ben sorayım.ve son sorduğunuz o basit soruyu sırf yazı yazmak konu akıyormuş bilgi ediniyormuşuz numarası için yazdığınız belli ama öyle dğeil konu başlında cevabı aldınız nokta :) başka sorular için başka ifrita atarsınız:)

bende şuna cevap istiyorum

http://www.estanbul.com/isanin-annesi-meryem-kimin-kizi-81137.html

Arkadaşım anlamadığın şu senin.. adalet konusuna adaletsizlikle örnek verilmiş... Yani Tanrı adaletsini adaletsizlik yaparak anlatmış... tabi sözde tanrı ... tamami ile insan yazması ......

Ana teması şudur... Güçlü olan güçsüze istediğini verir güçsüz olanda gıg diyemez....

Ama gerçek anlamda tanrı onu insanlar üzerinde adaletsizlik olarak yaşanabilecek bir olayla örnek vermez....

İnili okuyan bir patron yada köle sahibi ben istediğime istediğimi veririm kimsede bana hesap soramaz der... nitekim bakarsan hristiyan yaşayışına bu gayet ortadır....

Sen bana veridiğim yazılardan sadece insanın içinde en güzele yakın cevabı vermeye çalışıyorsun... ama verdiğin cevap incilde yazmıyor... incilde anlatılan yani o yazıda anlatılan sadece kölelik.... bal gibi felan aldığım bir cevap yok ... sadece gerçek yazan adaletsizliğin adalete çevrilmeye çalışılması var....

Guest INRI

o sizin gözlerinizin sorunu çünkü bakacak bakacak ama anlamayacaksınız!

cevabınızı aldınız ısrarla devam ediyorsunuz edin efendim ne diyim:)

ama şu verdiğim linktekinede bir cevap verin bakalım ne biliyoruz :)

Guest TekyolKuran
o sizin gözlerinizin sorunu çünkü bakacak bakacak ama anlamayacaksınız!

cevabınızı aldınız ısrarla devam ediyorsunuz edin efendim ne diyim:)

ama şu verdiğim linktekinede bir cevap verin bakalım ne biliyoruz :)

Şu an dünyanın haline bakarsak benden çok sizin sorununuz gibi... Çünkü bunları sizelere öğretenler yazılan gibi yaşıyorlar....o ür tarafın cevabını yazdım ama anlarmısın bilmem..

Guest şalom

Avf bin Haris muhammed'in yanına koşarak şöyle dedi:

Ey muhammed Allahı güldürecek kadar Onun hoşuna gidecek amel nedir? söyler misin?

zırhsız ve ve kalkansız düşman saflarına dalıp iman gücüyle cesurca savaşanın amelidir...

Avf zırhını çıkardı
ve delicesine meydana koştu....öldürülünceye kadar birçok düşmanı öldürdü...

(Ibn Ishak, Siretu Rasulillah, 445)))

Müridlerinden zırhsız bir şekilde savaşmalarını ve hatta ölmelerini bekleyen Muhammed bakınız Allah tarafından korunacağı halde ne gibi bir tedbir almaktadır;

"Bu arada Peygamber ,
tedbir babında, zırhının üzerine
ikinci bir zırh
,
takkesinin üzerine ise miğfer giydi." Tabakât, 2/39

Guest gerçek

Avf bin Haris muhammed'in yanına koşarak şöyle dedi:

Ey muhammed Allahı güldürecek kadar Onun hoşuna gidecek amel nedir? söyler misin?

zırhsız ve ve kalkansız düşman saflarına dalıp iman gücüyle cesurca savaşanın amelidir...

Avf zırhını çıkardı
ve delicesine meydana koştu....öldürülünceye kadar birçok düşmanı öldürdü...

(Ibn Ishak, Siretu Rasulillah, 445)))

Müridlerinden zırhsız bir şekilde savaşmalarını ve hatta ölmelerini bekleyen Muhammed bakınız Allah tarafından korunacağı halde ne gibi bir tedbir almaktadır;

"Bu arada Peygamber ,
tedbir babında, zırhının üzerine
ikinci bir zırh
,
takkesinin üzerine ise miğfer giydi." Tabakât, 2/39

şalom arkadaşım bak hala hadis adı altındaki uydurmaları pişir pişir önümüze koyuyorsun buna ancak senin gibiler gerçek islamı peygamberi kuranı bilmeyenler inanır çünki bu gibi uydurma hikayeleri okudukça kendi inancın hakkında içini rahatlıyorsun

ama benden söylemesi islam kuran ve peygamberi bu koyduğun hikayelerle alakası yok niye inatla misyonerlerin ellerinde dolaşan ve insanları islama karşı bu gibi hikayerlerle kandıran uydurma sözlerle çıkıyorsun

Guest şalom

yazdıklarıma yalanmı diyorsun demekki bunları ileten kişiler yalancı demekki onlar yalancı olduklarına göre müslüman degil.

Guest gerçek
yazdıklarıma yalanmı diyorsun demekki bunları ileten kişiler yalancı demekki onlar yalancı olduklarına göre müslüman degil.
arkadaşım anla şunu benim iancım müslümanlık ve rehberim kurandır peygamber efendimze vahyolunmuş kuran eğer inancımda sana ters gelen bişey varsa ayetlerde sor öyle ordan burdan alınmış hikayelerden değil

sana hırıstiyanlıkla ilh,gili hangi papaz yada rahip yada pastör dedikleri adı altında bir bilgiyle gelindi hepsi tamamıyla hırıstiyan teolojisinden ve kutsal kitabınızın içieriğinde sunulan konulardı

diğer bir konuda kendinde itiraf ettin ki bende sana katıldığımı belirttim sizin dininizi bozmak amaçlı müslüman görnüpte müslüman olamayan çok insan var diye