Jump to content
UGURBOCEGI

Paralel Evrenlerdeki Hayatımızı Değistırebilir miyiz

Recommended Posts

yazdıklarıma bakarsan ruyada bır alem bahsettım ayetı vermedım ama anlamamsılar galıba elıne yuegıne saglık dua ıle kal :)

• Like 1

yanlis anladiysam beni düzeltin arkadaslar ama dejavu=parelel evren mi oluyor yani ben dejavunun acilimini sadece bi ani daha önce yasamis gibi hissetme olarak biliyorum en fazla 3 dk lik bir an bir yasami dejavu olarak düsünemiyorum ayrica eger paralel evrende bir ben daha varsa ve o mutluysa herhangi bi yerde cikmasin karsima agzini burnunu kirarim :o

• Like 1

bazı İslam Alimlerinin Alem-i Misal diye adlandırdığı şimdiki zamandada Astral Seyahatin yapıldığı benzeri bir alem var. herbirimizin orada benzerleri var. işin ehli kişileri bu aleme beden uyku halindeyken bilinci ve iradesi yerinde olarak o alemde gezerler...

• Like 1

... bazı İslam Alimleri

nin Alem-i Misal diye adlandırdığı şimdiki zamandada Astral Seyahatin yapıldığı benzeri bir alem var. herbirimizin orada benzerleri var. işin ehli kişileri bu aleme beden uyku halindeyken bilinci ve iradesi yerinde olarak o alemde gezerler...

bu konuda bilgilerin derin galiba hawk paylaşımlarını bekliyoruz

yanlis anladiysam beni düzeltin arkadaslar ama dejavu=parelel evren mi oluyor yani ben dejavunun acilimini sadece bi ani daha önce yasamis gibi hissetme olarak biliyorum en fazla 3 dk lik bir an bir yasami dejavu olarak düsünemiyorum ayrica eger paralel evrende bir ben daha varsa ve o mutluysa herhangi bi yerde cikmasin karsima agzini burnunu kirarim :o

oyle dıyorsun ama o 3 dakıka ıcınde bır gelecek hissi uyandırıyor olacakları kestırmenı saglıyor ornek verecek olursak sen camıdesın bomba buluyorsun ruyanda patlıyor ve hatırlamıyorsun sonra gercekten bomba oldugunu hıssedıyorsun orada ve bulup bır facıayı engellıyorsun veya engelleyemıyorsun ben ne kadar farklı davranma farklı sonuc ıcın cabaladıysam hep bosa cıktı bunu da yaptım dedım hep

belki de;paralel evren değil de paralel kişilikler söz konusu..altbeynimizdeki çoklu kişilik algılarımızın dışavurumudur bu da..(alemde ne varsa sende de var sırrrı)..aslında hepimizde bu çoklu kişilik var,örnek mi;eşimize karşı başkayız,çocuklarımıza,anne babamıza,kardeşlerimize,işimizde farklıyız,namazda farklıyız,duada farklı,yalnızken farklıyız...tıbben hastalık olarak belirtilen çoklu kişilik bozukluğu bile (zarar verdiği içindir o da) bunun daha da ileri seviyeye,reele dönüşmesidir..uykuda bile farklıyız..astral seyahat bile bizdeki altbeyinde yaptığımız yolculuktur(rüya da)...yakaza denilen haller bile bizdeki farklı şuursal algımızdır ama hepsi de bizde...mesela bir şeyin yanına gidin ve o şeyi seyredin sonra ondan uzaklaşmaya başlayın ve iyice uzaklaşıldığında o şey nokta kadar kalır...noktaya odaklanıldıkça o nokta açılır,genişler..tıpkı akıllı telefonlar,bilgisayarlar gibi..dokundukça açılır,açılır,açılır...altbeyinde kainattaki herşey kodlu(bilgi olarak) ve şuursal olarak odaklanıldıkça açılır(kod çözülür) ve bir dünya olur artık...hz.ALİ efendimizin;kur'anın sırrı fatihada,fatihanın sırrı besmelede,besmelenin sırrı be harfinde,be harfinin sırrı da be'nin altındaki noktadadır ve ben de o noktayım,buyurması gibi...

okuduğum bır makalede paralel evrenlerde bır hayatımız daha olduğunu ve eğer istersek ordakı hayatla burdakini degıstırebileceğimizi okumuştum..b konuda bilgisi olan ..fikirleri olan var mı.

Eğer konuyu açan üyenin kendisi hala aramızda olsaydı, ona cevabım: Böyle bir bilgiyi aramak için hayret verici bir yer seçimi olurdu. Zira konu şu zaman için bile hala çok yeni sayılır ve paralel evrenler konusu hala bilim dünyası tarafından hararetle araştırılmakta! ;)

bi anlam karmaşıklığı var

internette Astral Seyahat iki anlamda kullanılıyor birileri Lusid rüya yani kendi hayal gücüyle rüya yapma - yaptığını sanma...

birileride gümüş kordon mordon gördüklerini iddea edip ülke ülke gezdiklerini iddea ederler...

şimdik soru şu;

Bir insan uyuduktan sonra bu aleme benzer bir alemde -diyarda uyanırsa ve orada bu dünyada ki gibi kendi iradesi ve bilinciyle hareket edebiliyor sa bu olay ne oluyor??

1798021_242659279239771_239362900_n.jpg

Bu karikatür paralel evrenle ilgili, ya değiştirmeye çalıştığımız hayatımız böyleyse.9_9

Alemler varda bizlerden 2tane olması anlamsız geldi yani hangimiz öbür dünyada yaptıklarımızdan sorumlu olacağız